Polki.pl
kom. (11)

Krawat, musznik, muszka?

Wydaje się, że panowie znacznie mniej niż panie - a raczej panny młode - przejmują się swoim ubiorem w tym szczególnym dniu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wachlarz możliwości jeśli chodzi o strój i dodatki do niego, jest mniejszy w przypadku panów. Jednakże i tu jest w czym wybierać.Krawat, musznik, muszka?

Krawat – najczęściej spotykany dodatek do stroju eleganckiego mężczyzny. Niezależnie od okazji, gdzie garnitur – tam zwykle i krawat. Z tego powodu, mimo, iż świadczy o elegancji, trochę się już nam opatrzył i do stroju ślubnego może się wydawać dodatkiem zbyt... powszednim. Jest to jednak wybór „bezpieczny”, bo sprawdzony.

Musznik – zdobył sobie w ostatnich latach ogromną popularność jako dodatek do stroju pana młodego. Przypomina nieco podwójny, krótki krawat, lecz sposób jego wiązania bliższy jest raczej muszce. Jego końce są ścięte ukośnie lub w szpic. Wiązanie nie należy do najłatwiejszych, jednakże bardzo często spotyka się gotowe muszniki, które trzeba tylko przypiąć. Pasują zarówno do smokingu, jak i do garnituru.

Plastron – od musznika różni się długością i tym, że jego końce są proste. Ze względu na to, że po zawiązaniu i upięciu nadal sięga prawie do paska spodni, nosi się go koniecznie z kamizelką.

Muszka – bywa, że jedyną okazją, kiedy mężczyzna zakłada muszkę, jest właśnie ślub. Nie jest to dodatek, który widuje się często. Być może panów odstrasza specyficzny sposób wiązania, jednakże są przecież muszki, których wiązać nie trzeba – są gotowe i wymagają tylko zapięcia. Mimo, iż dla wielu panów będzie to coś nowego, warto się zastanowić nad muszką – to naprawdę ciekawy i elegancki dodatek! Do smokingu wręcz niezbędny.

Fular – to rozwiązanie dla najodważniejszych i najoryginalniejszych panów. Jest to jedwabna chusta, wiązana w dość swobodny sposób pod szyją, zwykle przy nieco rozpiętej koszuli i czasem ozdobiona elegancką szpilką. Najlepiej prezentuje się z surdutem.

Jak widać także panowie mają w czym wybierać. Pozostaje więc być otwartym i – niezależnie od tego, czy na co dzień nosicie t-shirty czy krawaty – dobierając dodatki do stroju ślubnego rozważyć wszystkie możliwości.
 

Urszula SkirtunOceń 2,67 / 3

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Pan Młody

Skomentuj Krawat, musznik, muszka?

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Krawat, musznik, muszka?

 • Jak wiązać krawat?Pan MłodyJak wiązać krawat?Typ wiązania powinien być uzależniony od rodzaju marynarki. Przy szerszych klapach doskonale prezentuje się grubszy węzeł. Wyróżnia się kilka typów wiązań - windsor, pół-windsor, shelby...więcej »
 • Jak dobrać garnitur - FAQPan MłodyJak dobrać garnitur - FAQJak dobrać garnitur tak, by pasował na wiele okazji? Jaki wybrać kolor, czy materiał garnituru i jak właściwie dopasować go do sylwetki? Zobaczcie!więcej »
 • Garnitur idealnie dobranyPan MłodyGarnitur idealnie dobranyMężczyzna na ślubnym kobiercu najczęściej występuje w garniturze. Niestety bardzo często zdarza się, że garnitur nie jest dobrze dobrany do sylwetki i typu urody pana młodego. Na co więc powinien zwrócić uwagę...więcej »
 • Garnitur ślubny - trendy 2016Pan MłodyGarnitur ślubny - trendy 2016Garnitury ślubne w sezonie 2016 w skrócie opisać można jednym zdaniem - elegancka klasyka przełamana hipsterskimi dodatkami! Zobaczcie najciekawsze propozycje dla modnego pana młodego.więcej »
 • Strój pana młodegoPan MłodyStrój pana młodegoChoć to zwykle panny młode olśniwają gości weslenych, to mężczyźni na ślubnym kobiercu chcą również wyglądać wyjątkowo, odpowiednio do sytuacji. Zazwyczaj wybierają oni klasyczny garnitur, choć wbrew pozorom...więcej »
 • Ślubna kolekcja IntermodyPan MłodyŚlubna kolekcja IntermodyKolekcja ślubna Intermody obejmuje garnitury i surduty oraz kompleksową ofertę uzupełniających dodatków – szykownych koszul, kamizelek, muszników i krawatów. Wyszukane wzornictwo oraz dbałość o detale i...więcej »
 • Wszystko o krawaciePan MłodyWszystko o krawacieKrawat jest najważniejszym i najbardziej eksponowanym dodatkiem w ubiorze mężczyzny. Pozwala on na pokazanie indywidualności męskiego ubioru, gustów, upodobań. Najpopularniejszą tkaniną, z której wykonuje się...więcej »
 • Modne garnitury ślubnePan MłodyModne garnitury ślubneChoć wydawałoby się, że męska moda ślubna nie zmienia się tak szybko jak damska, garnitury, które były modne dwa lata temu, nie mają wiele wspólnego z tymi, które lansowane są obecnie. Zobaczcie, co się zmieniło,...więcej »
 • Mężczyzna na ślubnym kobiercuPan MłodyMężczyzna na ślubnym kobiercuW dniu ślubu zazwyczaj wszystkie oczy zwrócone są na pannę młodą, ale mimo tego należy pamiętać, że również mężczyzna powinien godnie się prezentować. Pan młody powinien zadbać o każdy element swojego stroju....więcej »
 • Kolekcja Ceremony - szyk i blask na ślubnym kobiercuPan MłodyKolekcja Ceremony - szyk i blask na ślubnym kobiercuFinezja i elegancja to istota kolekcji ślubnej Ceremony 2010 proponowanej przez firmę Digel. Dwuguzikowe modele, dzięki dopracowanym detalom, takim jak ozdobne guziki, subtelne wykończenie podszewki stebnówką, tworzą...więcej »
 • Pan Młody w sezonie jesień/zima 2012/13Pan MłodyPan Młody w sezonie jesień/zima 2012/13Wraz z końcem lata, zakończył się sezon ślubny – na widok Młodych Par pozostało czekać do następnego roku. Jednak, co zrobić w sytuacji, gdy ślubna ceremonia dopiero przed nami, a pogoda za oknem niechybnie...więcej »
 • Elegancki pan młodyPan MłodyElegancki pan młodyNowa kolekcja na sezon jesień-zima 2007/2008 marki Digel, jak zawsze zaskakuje. Każdy mężczyzna może znaleźć w niej coś wyjątkowego i jeszcze bardziej podkreślić swoją męskość…więcej »
 • Zobacz podobne do Krawat, musznik, muszka?więcej podobnych
Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Ślub i wesele