Polki.pl
kom. (4)

Kolacje, które nie tuczą

Strona 1 z 8

Dbając o figurę często rezygnujemy z kolacji, sądząc że wieczorny posiłek może doprowadzić do nadwagi i otyłości. Nawet jedno ze staropolskich mądrości mówi: "Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, kolację oddaj wrogowi”. Ale okazuje się, że to jeden z największych i najczęściej popełnianych błędów.

Kolacje, które nie tuczą

Fot. Depositphotos

Według zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania powinniśmy zjadać pięć posiłków dziennie. Posiłki powinny być niewielkie objętościowo, ale spożywane co 3-4 godziny. Jedząc w odpowiednich odstępach czasu zapewniamy sobie dobre samopoczucie, właściwy poziom insuliny i brak gwałtownych skoków poziomu glukozy, co zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Przyczyną tycia nie jest samo zjedzenie kolacji, ale raczej zjedzenie zbyt dużego i zbyt kalorycznego posiłku, zwłaszcza tuż przed położeniem się do łóżka. Nie obawiajmy się więc spożywania kolacji, nie rezygnujmy z wieczornego posiłku, ale spożywajmy go nie później niż na trzy godziny przed snem i wybierajmy coś lekkostrawnego. Ostatni posiłek powinien być lekki, dostarczyć nam niezbędnej energii oraz nasycić. Najlepiej sięgnąć po posiłek, który zawiera dużo białka, nieco mniej tłuszczu i śladowe ilości węglowodanów. Możemy przyrządzać różne sałatki warzywne, chude mięso, ryby. Dostarczą nam one niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie oszczędzą nam niepotrzebnych kalorii.

Zobaczice 7 pomysłów na lekką kolację!  • 1
  •   z 8 

Oceń 4,43 / 7

Poznaj niezwykły zabieg, dzięki któremu schudniesz!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Kuchnia light

Skomentuj Kolacje, które nie tuczą

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Kolacje, które nie tuczą

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl