Polki.pl
kom. (14)

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Najpierw spędzamy lata na walce z nim wszystkimi możliwymi metodami, a potem, gdy już odejdzie… trzeba walczyć ze skutkami.

Na szczęście na usuwanie blizn potrądzikowych kosmetyka ma wiele dość skutecznych sposobów. Krótki przegląd, co w trawie piszczy…

Peeling na bazie kwasów owocowych – od tego warto zacząć. Kremy z zawartością ekstraktów z zielonych jabłek, cytryn, pomarańczy i gorzkich migdałów prowokują silne złuszczanie, które stymuluje odnowę komórkową i wygładza naskórek. Ta, dość agresywna, kuracja polecana jest dla zmian powierzchniowych. Kosmetyki AHA sprzedawane w aptekach nie mają odpowiedniego stężenia, aby pozbyć się blizn – na zabieg lepiej wybrać się kosmetyczki.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Laser – leczy blizny usuwając powierzchniowe warstwy naskórka dzięki działaniu fal termicznych. Istnieją trzy możliwości: laser erbium, działający na skórę właściwą i stymulujący wytwarzanie kolagenu, laser frakcyjny, działający jedynie na wybrane partie skóry, oszczędzając zdrową tkankę i laser CO2, najskuteczniejszy w likwidowaniu przykrych zmian, ale wymagający uśpienia do zabiegu.

Dermabrazja – czyli złuszczanie skóry metodą rotujących cylindrów; dobra metoda na głębokie zmiany. Jeśli znajdziemy dobrego specjalistę, dermabrazja bywa faktycznie bardzo skuteczna, ale należy się liczyć z trzema tygodniami przykrych skutków ubocznych.

Usuwanie blizn – dla zmian bardzo głębokich; usuwa się chirurgicznie bazę blizny, a dopiero potem stosuje wspominane wyżej techniki powierzchniowego złuszczania. Czasem, zamiast skalpela lekarz używa kwasu hialuronowego, którym ostrzykuje się miejsca zbliznowacenia.

Są to techniki dość kosztowne i wymagają nieco cierpliwości, bowiem rezultaty widać najprędzej po kilku tygodniach. Wybór metody powinien być dokonany po konsultacji z lekarzem specjalistą, a nie po nachalnej reklamie gabinetu, który akurat specjalizuje się w danym rozwiązaniu. Generalnie jednak, warto być dobrej myśli, bo zmian można się pozbyć całkowicie!

Agata ChabierskaOceń 5,00 / 1

Jak zrobić peeling do skóry głowy – DIY

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Medycyna estetyczna

Skomentuj Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl