Horoskop na maj

Niespodziewany wyjazd czy nowa miłość?

Horoskop miesięczny - horoskop na maj 2016
fot. Fotolia

Byk 21.04 – 20.05

Na pewno nie należysz do osób, które by trwoniły energię. Jesteś praktyczna, raczej powolna, nie znosisz, gdy ktoś cię pogania. Lubisz komfort, pieniądze i konkrety. Twój upór i wytrwałość zapewnią ci sukces. Wszystko byś oddała za dobre jedzenie, rodzinne biesiady, przyjęcia czy spotkania towarzyskie. Ufność jednak nie jest twoją mocną stroną. Długo przekonujesz się do ludzi, więc gdy ktoś ci podpadnie, niełatwo wybaczasz. W uczuciach jesteś stała, lecz niekoniecznie wierna, zwłaszcza przed ślubem
 
W ostatnim tygodniu kwietnia czeka cię moc wrażeń i ekscytujących sytuacji – a to za sprawą koniunkcji Wenus z rewolucyjnym Uranem. Otworzą się nowe możliwości, choć przy okazji możesz coś stracić. Więcej refleksji przyniesie Merkury, który w maju porusza się ruchem wstecznym, dopingując Byki do powrotu do dawnych pomysłów i niewykorzystanych szans. Z kolei Wenus w znaku Byka sprawi, że zacznie ci się układać nie tylko w uczuciach, lecz i w finansach. Najbardziej szczęśliwe chwile oraz sprzyjające okoliczności czekają cię w drugiej połowie miesiąca, kiedy Wenus utworzy wielki trygon ze zwiastującym dobrą koniunkturę Jowiszem oraz z magnetycznym Plutonem.

Warto inwestować w siebie i zdobywać kolejne szczeble. Jeśli ktoś wyjdzie z niecodzienną propozycją, nie wahaj się. Dzięki swej otwartości, niezależnemu myśleniu i śmiałemu wyrażaniu poglądów zwrócisz na siebie uwagę wpływowych osób, dzięki którym twoje życie nabierze rozmachu. Unikaj jedynie zobowiązań, bo możesz ich nie dotrzymać. Wiele spraw się wyjaśni, choć nie wszystkie na twoją korzyść. Tym niemniej dowiesz się, na czym stoisz, co pozwoli ci działać z wielką odwagą i determinacją.

Miłość i rodzina Kiedy pod koniec kwietnia Wenus przesunie się do twojego znaku, zdolna będziesz do wielkiego szaleństwa, byle tylko zaimponować ukochanej osobie. Jeśli dopiero co się związałaś, twoja relacja przejdzie swoisty test. Okoliczności, w jakich się znajdziesz, ostudzą nieco twoje zapały i postanowisz, że nie będziesz się nikomu narzucać. Jeśli obiekt twoich westchnień nie odwzajemni uczuć, zrozumiesz to do razu i sprytnie się wycofasz. Być może wtedy druga strona ocknie się i zauważy, co ma do stracenia. Kontakty z rodzicami i rodzeństwem nie będą tak udane, jakbyś sobie życzyła. Saturn przebywający w znaku Strzelca skłoni cię do wspomnień i zacznie się dla ciebie czas rozliczeń. Wystawisz rachunek tym, do których masz pretensje albo którzy znów cię zawiedli.

Kariera i pieniądze Osiągniesz niemal idealną równowagę między oszczędzaniem a wydawaniem pieniędzy. Nie będziesz ani skąpa, ani nadmiernie rozrzutna, dzięki czemu wreszcie nacieszysz się swoimi zarobkami, nie mając jednak wyrzutów sumienia z powodu tego, że szastasz na lewo i prawo. W pracy nie warto szukać zaszczytów. Nawet jeśli masz wielki apetyt na awans, teraz czeka cię praca u podstaw. Rzetelne wypełnianie obowiązków i poważne zaangażowanie w to, co robisz, powinny stać się twoim znakiem rozpoznawczym. Nie będziesz się przy tym nadmiernie męczyć, bo zadania wykonasz szybko i sprawnie. Największych sukcesów w pracy mogą się spodziewać teraz Byki urodzone w dniach 2–9 maja, bo to one pozostaną pod wpływem zwiastującego powodzenie Jowisza.

Zdrowie Odrzucisz na bok diety, zmienisz grzeczny styl na bardziej szalony lub wyrafinowany i pokażesz się znajomym z zupełnie innej strony. To wszystko da elektryzującą mieszankę, dzięki której odbierana będziesz jako ktoś intrygujący, pociągający i niesłychanie atrakcyjny. Poczujesz się rześka i pełna wigoru, lecz uważaj, abyś nie przeforsowała się w czasie nowiu Księżyca w twoim znaku (6–7 maja). Możesz bowiem czuć się wówczas niezniszczalna i ignorować objawy wyczerpania organizmu. A w drugiej połowie miesiąca tak szybko się nie zregenerujesz.

Bliźnięta 21.05 - 21.06

Miłość i rodzina Zechcesz teraz okręcić sobie partnera wokół palca, przesłonić mu swoją miłością cały świat i całkowicie go sobie podporządkować. W gruncie rzeczy trudno będzie cię zadowolić i nawet gdy on spełni wszystkie twoje zachcianki, i tak będziesz mieć jakieś „ale”. Twoim wyobrażeniom o idealnym kochanku zacznie odpowiadać ktoś spod znaku Koziorożca, Skorpiona lub Panny. Za sprawą Merkurego będziesz miała okazję do częstych spotkań ze znajomymi. To właśnie oni podsuną ci rozwiązania, na które sama byś nie wpadła.

Kariera i pieniądze Masz szansę wiele osiągnąć, ale musisz dbać o to, by dobrze żyć z ludźmi. Nie wdawaj się więc w żadne gry, nie wchodź nikomu w paradę, ale też nie dopuść do tego, by ktoś odebrał ci to, co ci się słusznie należy. Rozmawiaj szczerze, bez złośliwości i agresji, bo to nie zjedna ci sojuszników, których teraz tak bardzo potrzebujesz. Na względy szefa będziesz musiała poczekać, chociaż sukcesów nie zabraknie w pracy zespołowej. Dobre dni na uruchamianie własnego biznesu przypadną na ostatnią dekadę kwietnia, dopóki Merkury nie wejdzie w ruch wsteczny.

Zdrowie Pozwolisz sobie teraz na więcej swobody, uznając, że należy z życia czerpać garściami i zaznawać rozkoszy podniebienia. Dlatego ciągnąć cię będzie do aktywnego wypoczynku, w czym wesprze cię Mars przebywający w znaku Strzelca.

Rak 22.06 - 22.07

Miłość i rodzina Gdy tylko ktoś spróbuje cię ograniczać, natychmiast zaczniesz wycofywać się ze znajomości. Kwinkunks Słońca z Saturnem (3–9 maja) to dni, gdy skłonna będziesz raptownie zerwać ciążące ci znajomości. Kiedy to zrobisz, poczujesz ulgę i nie będziesz żałować podjętej decyzji. Raki urodzone w dniach 4–11 lipca pozostaną pod wpływem Plutona, więc nie będą skupiać się na trudnościach w związku, lecz na sposobie, w jaki można je rozwiązać. I właśnie dzięki temu wiele osiągną.

Kariera i pieniądze Wkrótce poszczęści się tym, którzy szukają nowej posady. Ponownie pojawią się oferty, na które kiedyś nie zdążyłaś odpowiedzieć, albo wrócą propozycje, które wcześniej zlekceważyłaś. Wykorzystaj drugą szansę, ponieważ kolejna może się nie powtórzyć. Doskonała koniunktura finansowa skłoni cię do odważnych inwestycji, przez co uda ci się jeszcze więcej zarobić. Maj to dobry czas, by zainteresować się giełdą lub zakupem papierów wartościowych. Silna wola w połączeniu ze zdolnościami organizacyjnymi zaowocuje pomyślnym obrotem spraw.

Zdrowie Będziesz w fantastycznym nastroju, pełna energii i sił witalnych, a nadzwyczajna odporność i wytrzymałość organizmu pozwoli ci na bardziej intensywne życie. Zniesiesz każdą dolegliwość, szybko też wykaraskasz się z ewentualnej infekcji.

Lew 23.07 - 23.08

Miłość i rodzina W rodzinie na pewno nie będziesz usuwać się w cień. Wręcz przeciwnie, świetnie spełnisz się w roli przywódcy, bądź osoby sypiącej dobrymi radami jak z rękawa (i do tego nieraz wymuszającej na innych to, aby przyznali jej rację i stosowali się do jej wskazówek). W ten właśnie sposób osiągniesz to, czego chcesz, zaś Pluton przebywający w znaku Koziorożca uczyni cię dodatkowo mistrzynią działań zakulisowych, więc jeśli nie otwarcie, to inaczej zachęcisz otoczenie do tego, by ci sprzyjało.

Kariera i pieniądze Będziesz musiała włożyć teraz więcej wysiłku w to, by twoje starania nie poszły na marne. Poczujesz się zmęczona nadmiarem obowiązków, choć z drugiej strony dynamiczna sytuacja zawodowa wyda ci się ekscytująca. W sprawach sądowych możesz spodziewać się przełomu zapowiadanego przez pełnię Księżyca, do której dojdzie 22 kwietnia w znaku Skorpiona. Z kolei nów Księżyca w znaku Byka (6–7 maja) pozwoli ci zainicjować przedsięwzięcia, które będą miały olbrzymie znaczenie dla twojej przyszłości. To także przypieczętowanie dotychczasowych osiągnięć.

Zdrowie Pozostaniesz pod wpływem Saturna, dlatego o zdrowie powinnaś szczególnie teraz zadbać. Chwilami możesz czuć się przemęczona, a będąc w kiepskiej formie, nie wszystko dasz radę załatwić i gorzej zniesiesz stres. Warto kontrolować agresję.

Panna 24.08 – 23.09

Miłość i rodzina Lilith – planetoida krążąca pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza – przebywająca w znaku Wagi sprawi, że poczujesz niedosyt spotkań towarzyskich i bliskich kontaktów. Niektórych przyjaciół, a zwłaszcza przyjaciółki, możesz zacząć podejrzewać o nielojalność. Więcej będzie w tym na szczęście twoich nieuzasadnionych podejrzeń i lęku niż rzeczywistego zagrożenia. Wenus wędrująca przez znak Byka (od 30 kwietnia) gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, lecz przede wszystkim znakomite porozumienie z ludźmi.

Kariera i pieniądze Czego się nie tkniesz, to obróci się w sukces. Robota zacznie palić ci się w rękach, a będziesz miała jej coraz więcej, bo zasłyniesz z fachowości, więc nowe propozycje posypią się jak z rękawa. Jeżeli myślisz o zmianie pracy, kuj żelazo póki gorące, bo odpowiednia oferta pojawić się może w pierwszej połowie maja, kiedy Słońce znajdzie się w wielkim trygonie z Plutonem i Jowiszem. Nie szalej jednak z wydatkami, gdyż błyskawicznie odczujesz skutki swoich nierozważnych działań.

Zdrowie Uważaj na kręgosłup i zrezygnuj z nadmiernego wysiłku, by nie przeciążać serca. Na wiosenną dietę oczyszczającą idealna będzie druga połowa maja. Warto bardziej zadbać o sprawność fizyczną. Nie musisz od ra zu uprawiać kulturystyki, lecz nie zaszkodzi parę ćwiczeń w tygodniu poprawiających elastyczność stawów.

Waga 24.09 – 23.10

Miłość i rodzina Partnerowi może być z tobą trudniej niż zwykle, więc nie zdziw się, gdy zacznie się psychicznie oddalać. Dokonaj bilansu i zastanów się, jak możesz go przy sobie zatrzymać. Samotne Wagi nie będą za wszelką cenę szukać drugiej połowy – teraz w każdym mężczyźnie znajdziesz jakąś wadę, która skreśli go w twoich oczach. Nie będzie ci jednak brakowało towarzystwa, bo realizując swoje pasje i zainteresowania, poznasz miłą osobę, z którą nawiążesz niebanalną znajomość. Uważaj na tych, którzy tylko biorą, nic nie dając w zamian.

Kariera i pieniądze Możesz ustabilizować swoją sytuację materialną, o ile wszystko dobrze zaplanujesz. Nawet jeśli nie masz natury ciułacza, warto teraz trochę zaoszczędzić. Pozwól, aby rozsądek wziął górę nad szerokim gestem i chęcią popisywania się. Swoją oryginalnością zwrócisz uwagę kogoś wpływowego, co przyniesie określone profity. Koniunkcja Urana z Wenus, pod wpływem której pozostaniesz w ostatniej dekadzie kwietnia, zwiastuje dużą dawkę fantazji, nietuzinkowe rozwiązania w sferze zawodowej, a także odporność na popadanie w rutynę.

Zdrowie Mars znajdujący się w przyjaznym ci znaku Strzelca napełni cię energią, więc nie powinnaś narzekać na zmęczenie. Mogą się natomiast pojawić nagłe bóle głowy, zębów lub stany zapalne albo gorączki. Niewykluczone, że nasili się alergia na te czynniki, których do tej pory nawet nie zauważałaś.

Skorpion 24.10 – 22.11

Miłość i rodzina Pod koniec kwietnia, gdy Wenus pozostanie w znaku energicznego Barana, zaczniesz baczniej przyglądać się swojemu związkowi i podejmiesz starania, by lepiej funkcjonował. Swoimi pomysłami i działaniami pozytywnie zaskoczysz partnera. Z kolei w pierwszym tygodniu maja, kiedy Merkury zacznie posuwać się ruchem wstecznym, ukochany może chwilami za tobą nie nadążać, bo będziesz zasypywać go propozycjami, które niezbyt go zainteresują. Dzieci sporo zmienią w życiu domowym. Wprowadzą nowe zwyczaje albo dadzą ci kolejne powody do radości.

Kariera i pieniądze Zapowiada się ruch w interesie. Będziesz miała nosa do biznesowych posunięć, ale z ostateczną decyzją nie warto się śpieszyć, bo gra na zwłokę dobrze poskutkuje, w czym wspierać cię będzie wsteczny bieg Merkurego (od 28 kwietnia). Warto też się podszkolić, wybierając kursy związane z marketingiem lub finansami. Wprawdzie wydatków będzie co niemiara, ale bez trudu zapanujesz nad każdą złotówką. Skorpiony urodzone w dniach 3–9 listopada powinny śmielej zawalczyć o swoje, bo mogą sporo zyskać.

Zdrowie Neptun przebywający w znaku Ryb sprzyja naturalnym metodom leczenia, w szczególności ziołami. Jednak z rzuceniem nałogów może być teraz nieco trudniej, bo rezygnując z jednego uzależnienia, możesz popaść w inne, choćby niekontrolowane podjadanie słodyczy.

Strzelec 23.11 – 21.12

Miłość i rodzina Rozrywek dostarczysz sobie sama i nie będziesz się oglądać na innych. Swoje marzenia zredukujesz do minimum, bo zamiast myśleć i snuć fantazje o przyszłości, będziesz wolała ją… tworzyć. Zabierzesz się więc do działania, do którego zagrzewa cię przebywający w twoim znaku Mars. Nie będziesz stronić od zabawy i randek, chociaż na wielką miłość raczej się nie zanosi. Najbardziej docenisz porozumienie umysłów, więc osoba, której poświęcisz czas, powinna być inteligentna i otwarta.

Kariera i pieniądze Dzięki Jowiszowi przebywającemu w znaku Panny rozwiniesz skrzydła, a sekstyl tej planety z Wenus (8–14 maja) oznacza również dodatkowe zarobki, dzięki którym spełnisz jedno ze swoich wielkich marzeń. Niewykluczone, że będziesz sporo podróżować i nawiązywać nowe kontakty. Jeśli kusi cię, by zapisać się na jakiś kurs albo kontynuować przerwaną naukę, nie zastanawiaj się długo, bo na zdobytej teraz wiedzy, możesz wkrótce sporo zarobić.

Zdrowie Wykażesz się żelaznym zdrowiem, siłą ducha i niezłomnym charakterem, więc nawet jeśli dopadną cię jakieś dolegliwości, szybko się z nich wykaraskasz. Musisz jednak uważać na nerki i wątrobę. Saturn w twoim znaku oznacza bowiem, że niektóre choroby, które do tej pory lekceważyłaś, mogą zacząć się nasilać.

Koziorożec 22.12 – 20.01

Miłość i rodzina Ukochanego ucieszy nowa sytuacja, a przede wszystkim to, że nie zżera was nuda i opanowaliście monotonię. Jeśli nie masz nikogo na stałe, to choć do nowych znajomości zaczniesz teraz podchodzić poważnie, to jednak na razie nie rób sobie wielkich nadziei. To, co na pierwszy rzut oka będzie wydawało się atrakcyjne, z czasem straci na znaczeniu. Jowisz przebywający w znaku Panny sprawi, że twoja bezwarunkowa tolerancja wobec przyjaciół może być gestem tyleż szlachetnym, co szkodliwym – osoby nieodpowiedzialne wykorzystają fakt, że na wszystko im pozwalasz.

Kariera i pieniądze Z łatwością podniesiesz swoje kwalifikacje i bez trudu zawalczysz o lepsze warunki w pracy. Koziorożce, które są u szczytu kariery, będą miały ochotę osiąść na laurach. Na szczęście, kiedy Słońce w dniach 5–11 maja utworzy trygon do przebywającego w twoim znaku Plutona, szef zdopinguje cię do dalszych starań i znowu znajdziesz się na fali. Nie zostawisz tych, którzy nie radzą sobie tak świetnie jak ty i chętnie udzielisz im paru cennych wskazówek.

Zdrowie Jeśli twoje zdrowie dotychczas nie było najlepsze, to teraz nastąpi faza przesilenia. Z każdym dniem będziesz w coraz lepszej formie, a kiedy w połowie maja Wenus znajdzie się w trygonie do Jowisza, poczujesz ogromny przypływ ożywczej energii i rozpierających cię sił witalnych.

Wodnik 21.01 – 19.02

Miłość i rodzina Zmienisz teraz priorytety, dzięki czemu staniesz się spokojniejsza i bardziej refleksyjna. Saturn w kwinkunksie do Wenus (9–15 maja) sprawi, że los postawi cię przed trudnymi wyborami rodzinnymi, z którymi jednak poradzisz sobie znakomicie i podejmiesz właściwe decyzje. Tym niemniej z rodzeństwem może dojść do spięcia, które popsuje wasze relacje. Znacznie lepiej poczujesz się w gronie znajomych. Wielu będzie dla ciebie autorytetem, zaczną ci jeszcze bardziej imponować i połączy was głęboka nić porozumienia. W uczuciach zaczyna się dobra passa.

Kariera i pieniądze Musisz być teraz bardziej ostrożna. Nie uda ci się bowiem dogadać z osobą, która ma decydujący wpływ na twoją karierę. Kontroluj także partnerów, z którymi robisz interesy. Nie wszyscy będą uczciwi. Pod względem finansowym pójdzie łatwiej, zwłaszcza jeśli otworzysz się na nowe możliwości i zdobędziesz się na odrobinę ryzyka. Los się do ciebie uśmiechnie i obficie sypnie groszem. Wyjaśnią się sprawy spadkowe, te w sądzie także potoczą się po twojej myśli.

Zdrowie Rekonwalescencja nawet po długiej chorobie przebiegnie nadzwyczaj szybko. Przekonasz się, że im więcej spokoju, tym więcej zdrowia. Staraj się więc nie wściekać ani nie popadać w czarną rozpacz wtedy, kiedy w gruncie rzeczy nic złego się nie dzieje. Pod koniec miesiąca akupresura stóp może zdziałać cuda.

Ryby 19.02 – 20.03

Miłość i rodzina Jeżeli jesteś uwikłana w związek, który od dłuższego czasu ci nie służy, to najwyższy czas powziąć konkretne decyzje. Nie spodziewaj się, że to, co zaczyna was dzielić, jest tylko przejściowym kryzysem, bo łudząc się w ten sposób, tylko tracisz czas. Neptun przebywający w twoim znaku sprawi, że coraz częściej będziesz dostrzegać negatywne aspekty życia we dwoje, i skupisz się raczej na tym, czego ci brakuje, nie dostrzegając tego, co masz. Staraj się zatem realistycznie ocenić sytuację, aby nie przekreślać tego, co wartościowe.

Kariera i pieniądze Pod koniec kwietnia sekstyl Słońca z Neptunem poprawi twoje relacje ze współpracownikami. Wszystko załatwisz na drodze kompromisu, a negocjacje nie będą miały przed tobą tajemnic. Z kolei spryt, elokwencję i świetne pomysły zapewni ci w dniach 7–13 maja koniunkcja Słońca z Merkurym. W tym czasie znajdziesz rozwiązanie każdego problemu. Twoje sukcesy nie będą jednak dziełem przypadku, lecz efektem długotrwałej pracy oraz wiedzy popartej ogromnym doświadczeniem.

Zdrowie Cieszyć się będziesz wspaniałym samopoczuciem. Jedynie pod koniec kwietnia dopadnie cię zmęczenie, ale i tak będziesz miała dość sił, by uporać się ze wszystkim, co sobie zaplanujesz.
Ewentualne kłopoty zdrowotne mogą dopaść cię wyłącznie wtedy, gdy przeszarżujesz z wysiłkiem i pracami fizycznymi.

Baran 21.03 – 20.04

Miłość i rodzina Wenus w znaku Byka sprawi, że do miłości podejdziesz poważnie. Nie dla ciebie flirty, randki na próbę ani przelotne zauroczenia. Jak już się zakochasz, to łatwo nie odpuścisz. Najpierw ujmiesz partnera swoją wytrwałością, a potem zaczniesz mu stawiać wymagania. Bardziej niż romantyczne gesty i szalone przygody docenisz wspólną pracę, oddanie, wzajemne wsparcie i wierność. Więcej zrozumienia znajdziesz teraz u przyjaciół niż w rodzinnym domu. Kontakty z rodzicami i rodzeństwem nie będą zbyt udane. Zupełnie niepotrzebnie zaczniecie wywlekać stare sprawy i wypominać sobie różne zaszłości.

Kariera i pieniądze Docenić może cię jedynie szef, który sam rzetelnie zapracował na swoją pozycję, bo z ludźmi idącymi na łatwiznę i szczęśliwym trafem prześlizgującymi się z jednego stołka na drugi, zupełnie się nie dogadasz. Pod wpływem Marsa w Strzelcu będziesz nie tylko silna, ale i skuteczna. Swym entuzjazmem zarazisz każdego, przejmując inicjatywę, by naprawić relacje z tymi, z którymi ostatnio nie było ci po drodze. Powodzenie murowane, bo znajdziesz sojuszników, którzy pomogą ci w realizacji ambitnych zamierzeń.

Zdrowie Niedoleczone schorzenia znów dadzą o sobie znać, zwłaszcza te ze strony kręgosłupa bądź stawów. Nie będziesz w najlepszej formie. Częściej możesz odczuwać znużenie, senność, łatwiej będziesz się męczyć, dlatego zadbaj o odpowiedni wypoczynek i nie forsuj się.

Sprawdź też aktualny horoskop tygodniowy oraz wielki horoskop na 2016 rok!

 

Oceń 3,71 / 367 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

W czym najlepiej ćwiczyć?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: