Horoskop na czerwiec

Niespodziewany awans czy nowa miłość?

horoskop miesięczny
fot. FreeArchiwum

Bliźnięta 21.05 - 21.06

Miłość i rodzina Pod wpływem Saturna przebywającego w znaku Strzelca trudno ci będzie osiągnąć pełną satysfakcję i we wszystkim, co zrobi twój partner, zaczniesz się doszukiwać albo niedoskonałości, albo drugiego dna i ukrytych intencji. Z drugiej strony nie puścisz go ani na milimetr, nawet jeśli nie będzie wam ze sobą najlepiej. Do głowy ci nie przyjdzie, aby coś się miało zdarzyć. Sekstyl Urana ze Słońcem (11–17 czerwca) rozluźni nieco atmosferę w małżeństwach i sprawi, że spojrzycie na wszystko z większym dystansem. Zrozumiecie, że za kryzys w związku odpowiedzialna jest każda ze stron, choć w różnym stopniu. Tymczasem trygon Merkurego z Plutonem skłoni was na początku miesiąca do poważnych rozmów i dojrzałych ustaleń, co pozwoli wam wyjść z impasu.

Kariera i pieniądze Nie powinnaś na razie wydawać pieniędzy na rzeczy zbędne, bo będziesz miała wyrzuty sumienia, że nie spożytkowałaś środków lepiej. Opanowując się, doprowadzisz do szczęśliwego finału wiele planowanych przedsięwzięć. Na nowe inicjatywy, które zyskają aprobatę szefa, przyjdzie czas już pod koniec maja, kiedy Mars cofnie się do znaku wytrwałego Skorpiona. Jeżeli zaś pracujesz na własny rachunek, to zyski zapowiadają się obfite. 

Merkury w trygonie do Plutona zwiastuje na początku czerwca możliwości zarobienia większych pieniędzy. Na ten czas zaplanuj ważne rozmowy, zwłaszcza dotyczące awansu lub polepszenia warunków pracy. Bez szemrania podejmiesz się każdego zadania, preferując nawet te bardziej skomplikowane, bo takie wybiją cię z rutyny.

Zdrowie Wenus wędrująca od 24 maja przez twój znak nie tylko przepełni cię spokojem i wprowadzi do twojego życia harmonię, ale i zachęci do bardziej uważnego dbania o urodę. Chętnie poddasz się zabiegom, najlepiej takim, które jednocześnie podkreślą twój wygląd i poprawią nastrój. Jeśli masz kłopoty z nerkami, niezwłocznie zgłoś się do lekarza i wykonaj zalecone badania. Zbadaj też poziom cukru, zwłaszcza jeśli bywasz ospała. Jedynie Bliźniętom urodzonym w dniach 1–7 czerwca dadzą o sobie znać choroby chroniczne, bóle kości i stawów.

 

Byk 21.04 – 20.05

Miłość i rodzina Jeżeli zacznie zabiegać o ciebie ktoś, kto nie wzbudzi w tobie gorących uczuć, potraktujesz go zdecydowanie, bezlitośnie odbierając mu nadzieję na wspólną przyszłość. Jeśli natomiast teraz z kimś się rozstaniesz, to definitywnie, bo pewność tego, co robisz, okaże się miażdżąca. Pod koniec maja Wenus opuszcza twój znak, więc następne tygodnie nie są dobrym czasem na rozpoczynanie nowego związku, ponieważ z trudem zaakceptujesz partnera takim, jaki jest. Im bardziej będziesz się starała zmienić drugą osobę i podporządkować ją sobie, tym mniej z tego wyniknie.

Kariera i pieniądze Pod koniec maja, kiedy Wenus utworzy opozycję z Marsem, czeka cię ostra wymiana zdań z kimś, kto swoim natrętnym zachowaniem od dawna gra ci na nerwach. Będziesz miała dość przemądrzalców, zwłaszcza takich, którzy próbują organizować innym pracę. Na szczęście w połowie czerwca skupisz się na swoich osiągnięciach i zadbasz o to, by nikt nie zagroził twojej pozycji. Czeka cię sporo sukcesów, wzmożonej aktywności, ktoś pomoże ci zrealizować twoje ambicje.

Zdrowie Na przełomie maja i czerwca możesz nie czuć się najlepiej, dlatego staraj się więcej wypoczywać. Później jednak dostaniesz potężny zastrzyk energii, szybko spalisz zbędne kilogramy, wprowadzisz nowe zasady żywieniowe, chłonąć będziesz wiedzę i otworzysz się na możliwości, o których wcześniej marzyłaś.

Rak 22.06 - 22.07

Miłość i rodzina Z bliskimi nawiążesz wspaniały kontakt. Wasze stosunki będą serdeczne, nawet jeśli czasami to i owo trzeba będzie powiedzieć szczerze i dosadnie. Jeśli masz dzieci, to dostarczą ci one teraz tyle radości, że oniemiejesz ze szczęścia. W relacjach z dalszą rodziną nie zdarzy się nic, o co musiałabyś się niepokoić. Wenus utworzy kwadraturę z Neptunem (1–7 czerwca), nastrajając cię raczej romantycznie i uczuciowo niż logicznie i analitycznie. Będziesz wtedy potrzebowała bliskości i zrozumienia, które jednak możesz znaleźć u boku… kogoś całkiem nowego.

Kariera i pieniądze Niezależnie od zajmowanego stanowiska będziesz potrzebowała przestrzeni i swobody do tego, aby pracować tak, jak sobie to wymyślisz. Autorytety oraz nakazy i zakazy zaczną cię bardzo drażnić. Najtrudniej będzie ci się dogadać ze współpracownikami, gdy w pierwszym tygodniu czerwca nów Księżyca znajdzie się w opozycji do ograniczającego i spowalniającego Saturna. Poczujesz się nierozumiana, a twoje aspiracje mogą zostać zablokowane.

Zdrowie Będziesz energiczna, pobudzona, ciekawa świata i innych ludzi. Przestaniesz zastanawiać się nad tym, co ci dolega, lecz w ferworze zajęć i natłoku pomysłów możesz narazić się na drobne kontuzje. Niewykluczone, że mimo pełnej słońca pogody nękać cię będą problemy z układem oddechowym, oskrzelami lub gardłem.

Lew 23.07 - 23.08

Miłość i rodzina Nie opędzisz się od adoratorów i jeśli czekasz na tę jedyną miłość, nareszcie masz szansę ją spotkać. Zawdzięczać to będziesz swojemu magnetyzmowi i urokowi, który od 24 maja podsycać będzie Wenus przebywająca w znaku błyskotliwych Bliźniąt. Jednak oprócz gorących uczuć, twój wybranek musi inspirować cię także intelektualnie. Na pewno nie zdecydujesz się na spotkania z kimś, z kim nie masz o czym rozmawiać… Kojąca obecność najbliższych złagodzi twoje problemy i pozwoli spojrzeć na życie od jaśniejszej strony.

Kariera i pieniądze Twoje zasoby i możliwości okażą się niespożyte. Będziesz rzutka i pomysłowa, a odważne posunięcia przyniosą ci wiele pożytku i satysfakcji. Możesz liczyć na nagrodę lub awans, na który już dawno zasługujesz. Poza tym odpowiednio ulokujesz pieniądze, przeznaczając je na kupno nowego sprzętu, samochodu, bądź na wakacje, o jakich zawsze marzyłaś. Będziesz zadowolona z tego, co masz, i przestaniesz martwić się stratami.

Zdrowie Wizyta u kosmetyczki, kojący masaż czy relaks przy spokojnej muzyce bądź kąpiel z wonnym olejkami na pewno poprawią ci humor. Wizyta u fryzjera to również dobry pomysł. Warto zdecydować się na całkowitą metamorfozę lub nowatorskie zabiegi. Zanim sięgniesz po tabletki uspokajające, spróbuj zmienić dietę na bardziej bogatą w magnez i witaminy z grupy B.

Panna 24.08 – 23.09

Miłość i rodzina W duecie z kimś bliskim możesz wiele zdziałać, o czym przekonuje Jowisz wędrujący przez twój znak. Z najbliższymi nie tylko miło spędzisz czas, ale i podejmiesz ważne decyzje. Niewykluczone, że postanowicie zainwestować w dom, bo zapragniesz piękna, komfortu i estetycznego otoczenia. Wobec dzieci staniesz się wyjątkowo pobłażliwa, ale to ich nie zepsuje. Merkury przesuwający się w połowie czerwca do znaku Bliźniąt sprawi, że zachowasz się łagodnie i z dużą wyrozumiałością. Dzieci zaskoczą cię czymś miłym i będziesz z nich dumna.

Kariera i pieniądze Świetny czas na wzięcie kredytu lub założenie korzystnej lokaty wyznaczy Merkury tworzący na przełomie maja i czerwca trygon z Plutonem. Masz duże szanse na pozbycie się długów i spłacenie różnych zobowiązań. Z łatwością odzyskasz to, co twoje, nawet jeśli sądziłaś, że pożyczone pieniądze już na dobre przepadły. Jeśli masz taką możliwość, wycofaj się chwilowo z aktywności zawodowej albo przynajmniej rób minimum i nie martw się za bardzo tym, co najprawdopodobniej nigdy się nie zdarzy.

Zdrowie Twój stan psychiczny niemal natychmiast odbije się na zdrowiu, dlatego nie warto robić niczego na siłę ani tym bardziej wbrew sobie. Możesz uwolnić się od tego, co ci przeszkadza, co stało się nieaktualne, a poczujesz się lekko i na duszy, i na ciele. Dziwne dolegliwości, nierzadko trudne do zdiagnozowania, przestaną ci dokuczać.

Waga 24.09 – 23.10

Miłość i rodzina Stosunki z krewnymi ułożą się nadzwyczaj dobrze, a wszystkie składane ci obietnice zostaną dotrzymane. Gdy jednak ktoś cię zawiedzie, nie będziesz milczeć i jasno wyrazisz swoje rozczarowanie. Z przyjaciółmi, niestety – raz na wozie, raz pod wozem. Stracisz pewność, kto tak naprawdę jest twoim sprzymierzeńcem, a kto go jedynie udaje. Nawet starzy znajomi mogą teraz budzić twoje wątpliwości, i to raczej uzasadnione. Odetnij się od osób, które mogłyby zagrozić twojej reputacji. A także od tych ludzi, którzy półsłówkami ciągle dają ci do zrozumienia, że nie jesteś dość dobra.

Kariera i pieniądze Sukcesy zawodowe nieprędko przełożą się na stan finansów. Słońce w kwadraturze do Neptuna zwiastować może niepowodzenia, o ile za bardzo przywiążesz się do myśli o pieniądzach, których jeszcze nie zarobiłaś. Pojawią się też nieoczekiwane okoliczności, w wyniku których będziesz musiała inaczej rozplanować wydatki. Ewentualne zaniedbania szybko odrobisz, gdy w połowie czerwca Słońce utworzy sekstyl z Uranem.

Zdrowie Możesz być rozkojarzona, dlatego nieraz zdarzy ci się zapomnieć o braniu stałych lekarstw. Pamiętaj również, żeby wykupić receptę, zanim minie termin jej ważności, oraz by nie przegapić umówionej wizyty u lekarza. Znajdź czas na długie spacery, zwłaszcza gdy dojdziesz do wniosku, że z twoją przemianą materii nie jest najlepiej.

Skorpion 24.10 – 22.11

Miłość i rodzina W uczuciach wszystko potoczy się dokładnie tak, jak tego pragniesz, co nie znaczy, że tego samego chciałby także partner. Jeśli się więc nie dogadacie, postawisz sprawę jasno. Na pewno nie będziesz się naginać, skończysz ze spolegliwością i udawaniem, że wszystko ci pasuje. Uważaj, bo takim bezkompromisowym zachowaniem możesz jedynie prowokować drugą stronę do kłótni, a nawet agresji, dlatego jeśli między wami mocno iskrzy, to topór wojenny tym bardziej nie zostanie teraz zakopany.

Kariera i pieniądze Gdy w znaku Bliźniąt utworzy się nów Księżyca – 5 czerwca – przekonasz się, co jest dla ciebie najważniejsze, a potem uznasz, że gonienie za awansem kosztem czasu spędzanego z najbliższymi, nie jest ci w tej chwili na rękę. Gdy zaś Merkury utworzy opozycję z Marsem (6–12 czerwca), atmosfera w pracy zrobi się gorąca i cokolwiek nerwowa. Koleżanki z pokoju nie pójdą ci na rękę, gdy poprosisz je o przysługę. Natomiast pilnych spraw zrobi się nagle więcej, niż byłabyś w stanie udźwignąć.

Zdrowie Potrzebujesz więcej ruchu i stymulacji intelektualnej. Nie będziesz szczególnie o siebie dbać, choć czasami dasz się nastraszyć opowieściami znajomych o chorobach, jakie na nich spadają. Mimo walki ze stresem, będziesz pełna energii i sił witalnych. Złe emocje najskuteczniej wyładujesz podczas intensywnych ćwiczeń lub pracy fizycznej.

Strzelec 23.11 – 21.12

Miłość i rodzina Samotny Strzelec nie będzie siedział z założonymi rękami – gdy ktoś ci wpadnie w oko, ruszysz do ataku i na nic nie zważając, dopniesz swego. Rezultat podbojów miłosnych przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania. Z kolei nad Strzelcami urodzonymi w pierwszym tygodniu grudnia swój wpływ roztoczy teraz posępny Saturn. Może ci się wydawać, że to już koniec miłości, że najpiękniejsze wspólne chwile są już za wami, a to co przed tobą, to już tylko szara codzienność. I faktycznie może tak się chwilowo stać, jeśli przestaniesz się starać i uwierzysz, że już nic lepszego cię nie spotka.

Kariera i pieniądze Umiejętność walczenia o swoje i troska o rodzinne finanse przyniesie znakomite owoce już w pierwszych dniach czerwca. Nie znaczy to, że poprzestaniesz na tym, co masz. Dziarsko zdobywać będziesz kolejne cele, co poskutkuje adekwatnym wynagrodzeniem. W ostatnich dniach maja, kiedy Wenus znajdzie się w opozycji z Marsem, wstrzymaj się z inwestycjami, bo drobny błąd może mieć fatalne konsekwencje. Mimo to stan konta w pełni cię zadowoli. 

Zdrowie Będziesz w słabszej formie, lecz jeśli zachorujesz, dolegliwości szybko nie miną. Słońce znajduje się w znaku Bliźniąt, co zwiastuje dla ciebie spadek sił witalnych, dlatego w szczególny sposób zadbaj o dobrą organizację każdego dnia – żeby nie musieć martwić się spóźnieniami czy niedotrzymywaniem ważnych terminów.

Koziorożec 22.12 – 20.01

Miłość i rodzina Pod koniec maja Mars przesunie się do znaku Skorpiona, pozwalając ci z zapałem zabrać się za to, co najważniejsze. Z remontem uporasz się wyjątkowo sprawnie, również przeprowadzka pójdzie jak z płatka. Gorzej poradzisz sobie jedynie z humorami, dąsami i emocjami ludzi, którzy cię otaczają. Nie będzie to odpowiedni moment na kurtuazyjne rozmowy. Raczej wyłożysz kawę na ławę, chociaż inni będą chcieli wzbudzić w tobie poczucie winy i wyrzuty sumienia.

Kariera i pieniądze Staraj się zabezpieczyć, budując solidny fundament pod zmiany, które czekają cię w drugiej połowie czerwca. Warto zaangażować się w nowe zadania i poważnie podejść do obowiązków, bo nawet jeśli nie teraz, to na pewno później zbierzesz owoce swoich działań. Koziorożce urodzone w dniach 7–12 stycznia będą musiały ugiąć się pod żądaniami szefa, co początkowo wywoła w nich wściekłość, ale z czasem zaczną dostrzegać liczne korzyści. Po 20 czerwca, kiedy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem, uważaj, na co się zgadzasz. Możesz się bowiem wplątać w kłopotliwą sieć zależności.

Zdrowie Szukając sposobu na rozładowanie stresu, pomyśl o czymś, co wymaga dużego wysiłku. Chętnie będziesz teraz rywalizowała, więc śmiało możesz brać udział w przeróżnych zawodach. Chcąc poprawić urodę, a przy okazji samopoczucie, wybierz się do kosmetyczki lub fryzjera, gdy Księżyc znajdzie się w znaku Lwa lub Panny (8–12 czerwca).

Wodnik 21.01 – 19.02

Miłość i rodzina Jeśli marzysz o przelotnym flircie, nastaw się na piorunujące wrażenia i ekscytującą przygodę. Wenus przebywa w przyjaznym ci znaku Bliźniąt, więc raczej nie stworzysz teraz stałego związku, ale moc atrakcji na pewno nie pozwoli ci się nudzić. Cudowne przeżycia, poczucie spełnienia, a przede wszystkim dobra zabawa sprawią, że znów spojrzysz radośniej na świat i ludzi. Staraj się jedynie za dużo nie oczekiwać od życia i po prostu ciesz się tym, co jest tu i teraz.

Kariera i pieniądze Mimo że wybrałaś dobry kierunek i ciągle jeszcze chcesz się angażować w to, co robisz, możesz zauważyć, że twoje oddanie pracy coraz częściej stoi w sprzeczności z potrzebami rodziny. Spotęgują to opozycje Saturna ze Słońcem, Wenus i Merkurym, pod wpływem których pozostaniesz w dniach 1–7 oraz 18–21 czerwca. Z kolei gdy od 21 do 23 maja w znaku Strzelca dojdzie do pełni Księżyca, odkryjesz dla siebie zajęcie, które nie tylko wzbogaci twoje życie, lecz także je uzdrowi. A do tego zrealizujesz dawno zapomniany pomysł.

Zdrowie Chętnie poddasz się intensywnym zabiegom kosmetycznym, by uzyskać spektakularne i długotrwałe efekty. Przedłużanie włosów czy rzęs, zabiegi z użyciem lasera, jak również maseczki owocowe i warzywne okażą się tym, co twoja skóra polubi najbardziej. Pomocne okażą się głodówki lecznicze, a do ich przeprowadzenia nie zabraknie ci wytrwałości ani silnej woli.

Ryby 19.02 – 20.03

Miłość i rodzina Nie trać żadnej okazji, bo nawet jeśli związek się skończy, dość szybko pogodzisz się z takim stanem rzeczy. Zaufaj losowi i czerp przyjemność z tego, co mają ci do zaoferowania inni. Więcej swobody przyda się Rybom urodzonym w dniach 1–7 marca, które pozostają teraz pod wpływem idealistycznego Neptuna. Ciężka przeprawa czeka za to Ryby z drugiej połowy marca, które planują rozstać się z partnerem. Ukochany łatwo nie odpuści, nawet jeśli będziesz wobec niego wyjątkowo chłodna i oschła. Rodzina da ci duże wsparcie, ale również tobie wiele osób okaże wdzięczność za pomoc.

Kariera i pieniądze Zaczniesz wiele rzeczy przewartościowywać i postanowisz zacząć odcinać kupony, aktywizując przy okazji innych i skłaniając ich do większego wysiłku. Dzięki ostrożności i zapobiegliwości, a także świetnemu planowi, stan twoich finansów stale będzie się poprawiał. Mimo że zaciągnięte kredyty i pożyczki nadal mogą być obciążeniem, w czasie trygonu Plutona z Merkurym (przełom maja i czerwca) pozwolisz sobie na małe szaleństwa. Jeśli szukasz lepszej posady, szybko przystąp do działania.

Zdrowie Twój brak ostrożności i pośpiech mogą być przyczyną skaleczeń, uważaj więc na domowe sprzęty i nie szarżuj, jeżdżąc samochodem. Chroń głowę przed słońcem, a jeśli cierpisz na nadciśnienie, ściśle przestrzegaj zaleceń lekarza, bo możesz odczuwać teraz bóle głowy.

Baran 21.03 – 20.04

Miłość i rodzina Jeszcze pod koniec maja przekonasz się, czy twoja miłość wytrzyma próbę czasu, czy też grozi ci kryzys. Dojdzie do poważnej rozmowy, a to, co z niej wyniknie, okaże się rozstrzygające. Jeżeli twój związek zbudowany jest na trwałych fundamentach, nie masz się czego obawiać. Koniunkcja Wenus ze Słońcem w dniach 4–10 czerwca sprawi, że wasze uczucie wzmocni się, a jednocześnie nie zabraknie w nim romantyzmu. W sprawach rodzinnych uporządkuje się niedawny galimatias.

Kariera i pieniądze Możesz mieć trochę nieprzyjemności z powodu osoby, która zazdrości ci pozycji. Na szczęście w trudnych chwilach wesprze cię ktoś bliski, z kim przegadasz wszystko, co cię trapi. Kiedy Słońce i Wenus ustawią się w kwinkunksie do Plutona (5–11 czerwca), mogą spotkać cię przykrości ze strony szefa, który nie tylko cię nie doceni, ale wręcz jawnie wystąpi przeciwko tobie. Na szczęście w porę się opamięta. Ostatecznie nikt ci nie dorówna, wykażesz się bowiem wyjątkową dojrzałością, odpowiedzialnością i pracowitością.

Zdrowie Mars w znaku Skorpiona obdarzy cię potężną energią i ogromnymi siłami witalnymi, dzięki czemu będziesz w stanie pokonać każdą dolegliwość. Trudności i pojawiające się problemy potraktujesz jak wyzwanie, które cię zahartuje.

Sprawdź też aktualny horoskop tygodniowy oraz wielki horoskop na 2016 rok!

 

Oceń 3,71 / 370 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z pomarańczy i mango

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: