Polki.pl
kom. (19)

Grejpfrut dobry na odchudzanie

Czerwony grejpfrut jest najlepszym przyjacielem odchudzających się – tak wynika z badań przeprowadzonych na osobach pragnących zgubić zbędnych parę kilo.

W ciągu trzech miesięcy badacze obserwowali dwie grupy odchudzających się. Jedna, jedząca połówkę grejpfruta do każdego posiłku, zgubiła 7 kilo, druga stosująca tą samą dietę bez magicznego owocu, jedynie 1 kg. Jak wytłumaczyć ten fenomen?

Grejpfrut dobry na odchudzanie

Otóż grejpfrut jest owocem od dawna słynącym z zawartości bardzo silnych związków biologicznych. Jego działanie przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne wykorzystuje się do produkcji leczniczego ekstraktu z pestek, zaś popijanie leków sokiem grejpfrutowym jest ze względu na silne interakcje zabronione. Jako element diety, grejpfrut jest jednak raczej bezpieczny i, co najważniejsze, skuteczny.
Zawarte z czerwonym gorzki cytrusie substancje pomagają walczyć z cukrzycą, cholesterolem i utrudniają kumulowanie się tkanki tłuszczowej. Obniża się ciśnienie krwi, poprawia metabolizm, masa ciała spada ze znacznie większą łatwością.

Na grejpfrutach nie można naturalnie żyć – podobnie jak na żadnych innych owocach czy warzywach. Ciału niezbędna do zdrowia i równowagi hormonalnej jest codzienna dostawa substancji odżywczych z białkiem, węglowodanami i tłuszczem włącznie. Grejpfruta należy więc stosować wyłącznie jako dodatek do menu ułatwiający przemianę materii i zwiększający skuteczność diet odchudzających.

Agata ChabierskaOceń 3,40 / 5

Poznaj niezwykły zabieg, dzięki któremu schudniesz!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Żyj zdrowo

Skomentuj Grejpfrut dobry na odchudzanie

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Grejpfrut dobry na odchudzanie

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie