PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybica pochwy

Kunia
11-07-2007, 23:57
proponuję założyć taki wątek, bo to chyba jedna z najczęstszych dolegliwości kobiecych, a wstydzimy się (przynajmniej ja) poza netem o tym rozmawiać.

Jak sobie radzicie ? Co Wam radzą lekarze? Co stosujecie profilaktycznie? Ja leczę się już ponad 9 lat, z nawrotami jakoś już sobie radzę i rozpoznaję początek infekcji na tyle dobrze, ze zazwyczaj udaje mi się ją zatrzymać. Jednak wymaga to ode mnie dyscypliny i niestety także nakłądów finansowych (codziennie lacibios femina na odbudowę mikrofolory, jednorazowe ręczniki, płyny do higieny intymnej, clotrimazol zawsze pod ręką, żel KY do seksu by nie było otarć, czasami flumycon lub inne doustne leki antygrzyb.). Nie zrezygnowałam jedynie z tamponów, ale nie noszę już stringów.

Ale chętnie przyjmę każdą poradę, bo życie z nawrotami grzybicy nie jest czasem łatwe :(

Kirea
12-07-2007, 01:47
Ja stosuję clotrimazol, jeśli czuję, że coś mnie zaczyna swędzieć, w razie czego to do podmywania tantum rosa. Ale chciałam się Ciebie zapytać o to odbudowywanie flory bakteryjnej, bo wiem, że to trzeba stosować pałeczki kwasu mlekowego, ty piszesz o lacibios femina, co to dokładniej jest? Z tego co podaje google to jest probiotyk, ale to mi niewiele mówi, bo ja się na tym kompletnie nie znam.

Hania9
12-07-2007, 10:11
Również mogę podzielić się z Wami moim doświadczeniem…
Szczerze powiem, że kiedy usłyszałam od lekarki, że mam grzybicę (na cytologii ie określono nawet grupy czystości) miałam łzy w oczach… wiedziałam, że coś jest nie tak, ale nie byłam świadoma tego, że przez następne kilka miesięcy będę na lekach, cytologia co dwa tygodnie, kremy, płyny, o sporadyczności współżycia już nie wspomnę, itd. a najlepsze jest to, że poprzedni dwaj lekarze twierdzili, że wszystko jest ok. i krem wystarczy! Może dzięki temu, że w końcu trafiłam na lekarza kobietę, która ‘wie jak to jest’, udało mi się wyleczyć, a kosztowało mnie to fortunę. To było jakieś 5 lat temu, ale do dzisiaj zdarza mi się swędzenie i plamienia. Zawsze mam w domu płyn do higieny intymnej, którego używa też mój chłopak + clotrimazolum. Staram się nie nosić stringów, i oczywiście sama bawełna!
do Kirei... dobrym prostym sposobem na odbudowanie flory jest najprostszy kefir... brzmi nieciekawie, ale działa - w końcu to też mleko i naturalne bakterie... hihi.
a i muszę się pochwalić, że mój bardzo przejęty chłopak sam zaproponował, że pójdzie do urologa sprawdzić czy czasami z tą grzybicą to nie jego sprawka - jestem naprawdę dymna, że pokonał wstyd... wiecie jak to jest z nami, a co dopiero faceci! :p
pozdrawiam

Kirea
12-07-2007, 17:17
Kurcze, to fajnego masz faceta, tylko pozazdrościć, bo mojego to trudno wysłać do jakiegokolwiek lekarza, o urologu już nie wspominając. A nystatynę brałyście? Bo ja ostatnio byłam już w takim stanie, że musiałam, bo clotrimazol nie dawał rady. Sęk w tym, że ja nie znoszę kefiru, na sam zapach mnie odrzuca, a dwa, nie wiem czy w kefirze są odpowiednie szczepy bakterii, bo raczej to nie mogą być jakiekolwiek szczepy tylko chyba specjalne?

Diablica1
12-07-2007, 19:46
Mam pytanie jak sie stosuje clotrimazorum mam rozumiec ze to masc? slyszalam o tym leku i nawet go stosowałam ale w globułkach

lady
12-07-2007, 20:51
Jest i maść i są tabletki które stosuje się dopochwowo.

Kirea
13-07-2007, 02:28
Maść jest do stosowania zewnętrznego i jest bez recepty.

Hania9
13-07-2007, 08:39
nie wiem jak to jest z tą nystatyną przy grzybicy pochwy, ale brałam ją jako osłona do antybiotyku przy grypie hihihi - oczywiście to były tabletki, a ty Kirea w jakiej postaci ja masz?

clotrimazol w globulkach jest na receptę, kosztuje parę złotych, ale jest bardzo dobry! używałam też Lactovaginal, ale kosztuje prawie 30zł.

aaa i rzecz najważniejsza - biorąc pigułki antykoncepcyjne jesteśmy bardziej narażone na zakażenia, m.in. grzybicę. dlatego leczenie nie idzie w parze z ich braniem!

a i jeszcze jedno - współżycie podczas leczenia też nie jest wskazane, bo grzybica to po prostu 'ranki', które należy wyleczyć, a dodatkowe obtarcia to utrudniają!

Mari
13-07-2007, 17:10
Dołączę do ogródka:),witam cieplutko...Nie mam problemów tego typu !!!,od kiedy nie stosuję płynów do higieny intymnej..Przed...często dostawałam.Widocznie ,ginekolog miał rację ,żeby odstawić te płyny ,ponieważ w moim przypadku one niszczą florę bakteryjną "broszki" i wtedy częściej zapadałam na różnego rodzaju infekcje.Woda,mydło,rumianek i spoko...

pozdrawiam..... oczywiście napletki wyszorowane :)

Kunia
15-07-2007, 22:36
Mari ma nieco racji z tymi płynami do higieny intymnej - niektóre nazywają się ładnie, a naprawdę niewiele się różnią od mydła i są do bani :/// Ale mydło ogólnie chyba jeszcze gorsze, bo na pewno nie ma właściwego pH - bo jeśli nawet ma takie jak skóra czyli 5,5 to i tak jest za wysokie, bo powinno być ok. 4,2. Rumianek z kolei jest antybakteryjny więc wybija i dobre i złe bakterie i jeśli już to bym go stosowała sporadycznie tylko przy bakteryjnych infekcjach.

O kfeirach i jogurtach do wewnątrz to już też i się naczytałam i napróbowałam, ale baaaaaaardzo nie polecam. Każda irygacja, nawet ta z jogurtu czy leków czy kwasu mlekowego narusza naturalną barierę ochronną i jałowi środowisko i potem sa nawroty infkecji :/ A w kefirze na dodatek do fermentacji są jakieś grzybki kefirowe dodawane :/// a jak już kto bardzo się uprze na irygację z jogurtu to bardziej polecam okład na wargi sromowe - na gazik i przytrzymać najlepiej zimny jogurt z lodówki, bo to lekko złagodzi swędzenie, byle nie za długo, żeby się nie przeziębić tam. No i koniecznie bez cukru żeby ten jogurt był, bo cukier grzyba żywi :)

nimlot
16-07-2007, 14:34
Znalazłam super artykul na temat leczenia grzybic na forum kafeterii. Podaję link. Po zastosowaniu się do kilku porad pani doktór zauważyłam fenomenalną poprawę.
Polecam gorąco
http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=162&Itemid=84

Moniczka3
16-07-2007, 17:38
Czym objawia się grzybica?Podejrzewam, ze ją mogę mieć ale nie jestem pewna.Moge ją sama spróbować wyleczyć wg. tej porady, którą podajesz w linku, czy jednak wizyta u lekarza jest konieczna? :( Wizyty u ginekologa są przecież tak nieprzyjemne, z resztą nie pamietam juz kiedy byłam na badaniu, że aż wstyd.Aha...i jeszcze jedno pytanie:czy u zdrowej kobiety powinno sie coś wydzielać, tzn. zostawac coś na majteczkach, czy jednak ma być kompletnie sucho?Jesli ma, to jak ta wydzielina powinna wyglądać?

anuska8
16-07-2007, 19:51
witam szanowne kobietki powiem prawde dopady mnie te problemy narazie poczatki poniewaz swedzenie wystepuje te plamienia tez niczego sobie .. zgadzam sie z kolezankami ze tantum rosa pomaga jak i rumianek.. :) nie wiem czy sie wyroznie czy nie ale do tego calego zakaznei musialam brac hormony i poniekad jest po nich lepiej zeby to wszytko uregulowac powiem prawde pomoglo biore Luteine50 ona jest na recepte, a i bole miesiaczkowe sa tragiczne .. zadne tabletki nie pomagaly.. dostalam Dicloratio 50 (rowniez na recepte)i mowiac prawde teraz jest juz ok na usniezenie bolu
pozdrawiam cipelutko :)

anathe
17-07-2007, 12:53
Czym objawia się grzybica?
objawy to zazwyczaj:
- świąd
- serkowate, gęste, zwykle bezwonne upławy
- zaczerwienienie warg sromowych
- pH się nie zmienia

Moge ją sama spróbować wyleczyć wg. tej porady, którą podajesz w linku, czy jednak wizyta u lekarza jest konieczna? :(
radziłabym Ci się wybrać do ginekologa, bo domowymi sposobami to można tylko lekko podleczyć, zaleczyć, ale nie wyleczyć. a niestetey taka niedoleczona grzybica jest groźna. jstaje się utajkona, nie ma objawów, a szkody w organiźmie powoduje, może przejść do jajowodów, powodować nadżerki itp. poza tym, jak nie pamiętasz, kidy byłaś ostatnio u gina, to i tak się przyda ;)

czy u zdrowej kobiety powinno sie coś wydzielać, tzn. zostawac coś na majteczkach, czy jednak ma być kompletnie sucho?Jesli ma, to jak ta wydzielina powinna wyglądać?

"Upławami nazywa się każdą wydzielinę z dróg rodnych kobiety poza krwią. Niejednokrotnie są one jednak objawem zmian chorobowych.
Prawidłowa wydzielina z dróg rodnych składa się z:
· wydzieliny gruczołów przedsionkowych większych (Bartholina) i mniejszych (Skenego),
· przesięku i złuszczonych komórek ściany pochwy,
· ze śluzu szyjkowego,
· wydzieliny z gruczołów błony śluzowej macicy i jajowodów.
Naturalne zmiany
Zależnie od fazy cyklu miesiączkowego, pod wpływem działania hormonów, wydzielina z pochwy zmienia się. Może być wodnista lub gęsta, kremowa. Jej ilość zwiększa się wyraźnie w okresie okołoowulacyjnym i dziennie może wynosić nawet 30 ml (objętość 2 dużych łyżek).

Odczyn prawidłowych upławów jest kwaśny, w wyniku działania pałeczek kwasu mlekowego (Doderleina), co powoduje ich specyficzny zapach, nieco stęchły po rozkładzie. Fizjologiczna wydzielina nie ma nieprzyjemnego zapachu."

a już tak od siebie dodam, że hm.. po latach zagrzybienia i niezagrzybienia hehe.. podstawowa sprawa, to dobre badania plus leczenie zarówno doustne jak i "dowcipne" (wiele takich infekcji bierze się z przewodu pokarmowego) plus leczenie partnera. następna sprawa to probiotyki. w nich siła i moc! kidyś były słabiutkie preparaty tego typu (nie można ich było stosować w trakcie leczenia), ale teraz już jest o wiele wiele lepiej. ja stosuje lacibios femina i uważam, że jest rewelacyjny, wygodny i bardzo skuteczny. jeszcze jak ograniczyłam cukier i wprowadziłam do diety wit B, pory, czosnek, banany (zawierają naturalny prebiotyk), to już gicior po maksie ;] tylko niestety nie mogę na razie dobrać odpowiedniego dla siebie płynu do higieny. próbowałam numis-med, lactacydu, avonu ale jakoś żaden nie przypadł mi do gustu i chyba najlepiej już było, jak się myłam mydełkiem dla dzieci. a moze Wy jakiś mi polecicie? słyszałam dużo dobrego o ziajce? a może lubex?

Moniczka3
17-07-2007, 15:45
Dzięki Anathe,Twoja informacja potwierdziła moje obawy, jutro pomykam do lekarza, niech wytępi grzyba :eek: Wielkie dzięki jeszcze raz, fajnie, że taki portal istnieje :) Pozdrawiam Was Dziewczyny, trzymajcie się i nie dajcie paskudztwom !!!! :rolleyes:
A mam pytanie do Ciebie: czy skoro grzybki żyją w układzie pokarmowym, czy partner powinien tez się leczyć dosustnie?Czy nie będzie mnie infekował ponownie?No a ja w następstępstwie Jego i tak w kółko :) .Pozdrawiam.

Moniczka3
17-07-2007, 16:12
Mam jeszcze pytanie do Kuni.Jakie to ręczniki używasz?Kuchenne?Czy są jakieś specjalne?Gdzie je można nabyć?

asiaX85
17-07-2007, 16:28
Ja stosowałam już wiele leków i leczyły jakiś tydzień nie było grzybicy potem znowu powracała. Stosowałam:Dafnegin ,Betadine,Nystatyna,Macmiror500,Cicatridina,CLOTRI MAZOLUM,
Gynalgin,-dopochwowoi Flumycon -kapsułki doustne

anathe
18-07-2007, 16:25
A mam pytanie do Ciebie: czy skoro grzybki żyją w układzie pokarmowym, czy partner powinien tez się leczyć dosustnie?Czy nie będzie mnie infekował ponownie?No a ja w następstępstwie Jego i tak w kółko :) .Pozdrawiam.

partner też powinien się przeleczyć. jak będziesz u lekarza, to po prostu poproś o leki też dla Niego (zazwyczaj mężczyźni dostają 150mg - jedna tabletka - flukonazolu czy innego doustnego, zazwyczaj tego samego, co Ty). no i do smarowania maść (clotrimazolum - bez recepty, pimafucort - na recepte, micetal - też chyba bez recepty, ale nie wiem, czy dobry. to już lekarz zaleci odpowiednie specyfiki). i jeszcze raz przypominam o probiotykach! możesz zapytać się ginekologa o lacibios femina czy inny, albo chociaż wspomnieć o pałeczkach kwasu mlekowego, bo lekarze często zapominają o tym powiedzieć, a to dość istotna sprawa. aha, i wstrzymajcie się od współżycia podczas i po leczeniu kilka dni, żeby się wszystko ładnie zagoiło. życzę powodzonka ;)

ps. myślę, że takie papierowe zwykłe kuchenne są w porządku. byleby nie były zapachowe :D

Kirea
18-07-2007, 23:28
Nystatyna osłonowo? Pierwsze słyszę. Ja ją brałam dopochwowo, bo już wariowałam z tym moim grzybkiem:(
A dołączając do tematu płynów do higieny intymnej, to ja po takich zwykłych zazwyczaj czułam się jeszcze gorzej, wszystko swędziało i doprowadzało mnie do szewskiej pasji. teraz tylko takie zawierające kwas mlekowy. Poczytałam sobie w necie o tych probiotykach i kupiłam przedwczoraj sobie lacibios femina, bo wybieram się na wakacje pod namiot, a tam wiadomo jakie panują warunki sanitarne i mam nadzieję, że jak już się "osłonię" to grzybek mnie nie dopadnie"
Ps . Z dobrych artykułów o drożdżycy ja osobiście mogę polecić ten : http://www.vita.csc.pl/zakazenia-drozdzakowe.php, znalazłam go dosłownie przed chwilą na innym forum i uważam, że warto poczytać.

Hania9
19-07-2007, 08:55
znalazłam na necie info o tej nystatynie http://medycyna.linia.pl/nystat.html

Kirea
20-07-2007, 01:18
O good, dobre info:)
Rozumiem że ta osłona polega na tym, że jak się bierze antybiotyk to powstaje duże pole do popisu dla grzybka i od razu profilaktycznie się bierze nystatynę gdyby coś się działo. Ale jak dla mnie to trochę dziwna opcja, ale ja lekarzem nie jetem. Ja tam osłonowo to zawsze jakiś jogurcik piłam;) Teraz bogatsza w informacje będę brała lacibios femina.

anathe
20-07-2007, 19:19
jeszcze kilka zebranych info o nystatynie z róznych forów i stron :)
nystatyna jest antybiotykiem wyizolowanym ze Streptomyces noursei. Działa głównie na Candida spp. i Aspergillus fumigatus, nie wpływa na dermatofity. Przy podaniu doustnym praktycznie nie ulega wchłanianiu, nie wchłania się również ze skóry i błon śluzowych, jest grzybostatyczna i grzybobójcza. doutnie jej zakres obejmuje tylko przewod pokarmowy, gdzie indziej nie zadziała poza oczywiscie możliwością podania domiejscowo.w przypadku kłopotu z grzybem w pochwie nystatyna doustnie nic nie zadziała! często grzybica pochwy nie poddaje się leczeniu miejscowemu, ze względu na to, że ma glebsze podłoze. takim podłożem mogą być np. jelita, poniewaz tam zwykle ma swój poczatek (wyjątek: samoistna drożdżyca pochwy). leczenie miejscowe często likwiduje grzyba w danym miejscu ale na to miejsce przychodzi grzyb spowrotem, gdyż w organizmie jest z tym klopot a pochwa jako taka jest idealnym srodowiskiem dla grzyba. dzieki temu grzyb może wrocić na tyle szybko ze nie jest sie w stanie zauwazyć, że lek miejscowy zadziałał. potrzeba troszke czasu aby błona śluzowa doszła do siebie a podrazniona jest dużo łatwiejsza do skolonizowania przez przeróżne mikroorganizmy. wiec nystatyna doustna niby moze działac ale prędzej w ten sposób, że usypia czy blokuje grzyba w jelitach. natomiast w pochwie ustapilby samoistnie dzięki pałeczkom kwasu mlekowego (zakladajac ze przeżyła ich wystarczająca ilość do takiej obrony). z tym ze, gdy mamy zagrzybione jelita (mogą być nawet bezobjawowo zagrzybione!), to niebardzo da sie wyleczyć samą pochwe. do walki z grzybicą, aby mieć szanse należy zastosowac swojego rodzaju leczenie skojarzone tj. dieta (restrykcyjna) + probiotyki (tylko chodzi o dostarczanie tych pożytecznych bakteri - wiadomo co probiotyk to ma inny skład) + leczenie farmakologiczne lub ziolowe (niektore preparaty naturalne mają większą skuteczność od chemicznych - podobno olejek oregano ;)). z tego co mi wiadomo inaczej nie da rady wyleczyć candidy. czyli dieta+probiotyki+leczenie.

ps. skuteczna dawka nystatyny w leczeniu (nie profilaktyce) to od 6 tabletek na dobe w góre.

Kirea
21-07-2007, 17:49
6 tabletek? strasznie dużo, mi nigdy takich ilości nikt nie kazał brać. Za to od pewnego czasu jestem na diecie ograniczającej cukier, nie tylko z powodu grzyby, ale właśnie to było prawdopodobnie powodem mojego grzybka. na razie jest oki, teraz skupiam się na profilaktyce probiotykowej, czyli codziennie tą kapsułeczkę lacibiosu kobiecego będę zażywać i się dietować.

nimlot
26-07-2007, 00:28
koniecznie trzeba zaopatrzyć sie w dobre probiotyki. bez tego cała wojna z grzybkiem na nic. Tu jest lista ze wskazaniami

http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=content&task=view&id=249#

patrycja83
29-07-2007, 17:43
Witam..
Ja z opisywanym problemem spotkałam się w kwietniu i poszłam do lekarza,dostałam antybiotyki i globulki no i niby przeszło,ale co z tego jak teraz mamy lipiec a mnie znowu męczy swędzenie i pieczenie.. postanowiłam się wyleczyć sama... dwa dni stosowałam CLOTRIMAZOLUM, ale stwierdziłam że muszę poszukać czegoś lepszego i bez recepty.. no i znalazłam.Od wczoraj stosuję VAGICAL Z NAGIETKIEM-bede stosowała 3X dziennie,jak skończę to wybiorę 1 opakowanie LACTOWAGINAL- też globułki dopochwowe,które mają odbudować prawidłową florę, a na koniec kupię WITAMINę C + CYNK -to też ponoć ma znaczenie w takich infekcjach.
Napiszcie mi czy któraś z Was też stosowała te leki i czy to pomoże na długo- dodam że już po 2 globułkach swędzenie ustąpiło.. ale boję się że jak zakończę tą kurację to wszystko wróci znowu ;(
Co wy o tym myślicie?

anathe
02-08-2007, 19:12
Ninka, niby fajny art, ale tak nie do końca. praktycznie wszystkie przedstawione tam probiotyki są na biegunki :/ a co mi po probiotyku tylko na schorzenia gastrologiczne, jak mnie meczy pochwa... zresztą jak tam jest charakterystyka najczęściej stosowanych bakterii probiotycznych (na stronie 4), to nawet szczepów nie opisują tylko sam gatunek. a właściwości danej bakterii zależą w wielkiej mierze od szczepu. różne szczepy w obrębie tego samego gatunku mogą działać inaczej.

patrycja83, stosowałam wszystko z tych rzeczy wymienionych przez Ciebie... i radziłabym Ci jednak iść do gina. vagical jest tylko lekko przeciwzapalny i jeszcze jak przy lekkich zapaleniach jest w stanie coś pomóc, to przy infekcji grzybiczej już nic nie daje. co do witaminy C, to ja bym ją zamieniła na wit. B - większa skuteczność. o lactovaginalu już nie wspomnę, bo miałam na niego uczulenie i wspominam go dramatycznie (wymieniłam na lacibios femina - widzę różnicę). a jak masz nawroty, to powinnaś zrobić posiew a nie leczyć się na chybił trafił i jeszcze na własną rękę ;| powinnaś na podstawie mykogramu mieć dobrane leki zarówno systemowe jak i miejscowe i potem pałeczki kwasu mlekowego przed pewien czas (nawet pół roku, lepiej dłużej niż krócej).

nikoletka
25-08-2007, 17:01
witam! dużo forumowiczek wymienia lek clotrimazolum. z tego co wiem to tabletki dopochwowe są na receptę a maść nie. nie rozumiem dlaczego? czy maść może być stosowana w grzybicy pochwy czy tylko tabletki, a jeśli może być maść to w jaki sposób ją stosować? bardzo proszę was o odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam.

Kamila_Streetcom
29-08-2007, 13:57
cześć dziewczyny ja kiedyś też non stop biegałam do ginekologa po pomoc bo miałam infekcje pochwy wówczas dostawałam globulki dopochwowe i miałam spokój na miesiąc może dwa i na nowo to samo :(. Pewnego razu zgodziłam sie na przetestowanie pewnego preparatu LaciBios Femina (dostałam go za darmo od Sreetcom), brałam go przez 30 dni. Jego celem było przywrócić i otrzymać prawidłową florę bakteryjną w moim układzie moczowo-płciowym i udało sie, nie mam żadnych stanów zapalnych a środek ten stosuje profilaktycznie.
LaciBios Femina na probiotyk w skład którego wchodzą dwa szczepy bakterii Lactobacillius rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14, dzięki nim mamy więcej pałeczek kwasu mlekowego które chronią nas przed atakiem grzybów i bakterii. Tak więc polecam go wszystkim dziewczyną.

Weronisia1
29-08-2007, 14:31
witam! dużo forumowiczek wymienia lek clotrimazolum. z tego co wiem to tabletki dopochwowe są na receptę a maść nie. nie rozumiem dlaczego? czy maść może być stosowana w grzybicy pochwy czy tylko tabletki, a jeśli może być maść to w jaki sposób ją stosować? bardzo proszę was o odpowiedz, z góry dziękuje i pozdrawiam.
Witajcie! Ja brałam clotrimazolum w tabletkach, a mojemu facetowi dostało się w maści ;)

Elefantuska95
31-08-2007, 12:57
A ja polecam po prostu globulki propolisowe(w aptece,sklepie zielarskim,w sklepach z miodem i produktami na bazie propolisu np."Apis").Są rewelacyjne!!!!!! Cena ok. 10zł,bez recepty tylko warunek by nie być uczulonym na propolis co może objawiać się mocnym swędzeniem. U niejednej dziewczyny potrafi wyleczyć grzybicę a nawet nadżerkę.Czasem trzeba zastosować dwa opakowania aby zobaczyć pozytywny rezultat. ja używam od kilku lat,nawet profilaktycznie jak tylko czuję że zaczyna się coś święcić,czyli podejrzewam istnienie bakterii(świąd,nieładny śluz).Praktycznie to mam przez to zero choćby drobnych stanów zapalnych i pochwałę ze strony pani ginekolog :) Ponadto,oprócz globulekpropolisoeych polecam Cicatridinę-odbudowuję tę dobrą florę bakteryjną pochwy. Pozdrawiam! :)

xga
10-09-2007, 13:26
Cześć Dziewczyny.
Z własnego doświadczenia polecam probiotyk przeznaczony dla kobiet - LaciBis femina. Często stosuję kuracje antybiotykowe (nawroty infekcji gardła). Stosuję profilaktycznie, nawet jak nic się nie dzieje. Mam złe doświadczenia -po każdej antybiotykoterapii zaraz pojawiało się swędzenie i pieczenie. Leczyłam jednocześnie gardło i infekcje grzybicze pochwy. Tak było do czasu, aż odkrylam LaciBios femina. Bakterie kwasu mlekowego które zawiera LF (Lactobacillus rhamnosus GR-1 i Lactobacillus reuteri RC-14) kolonizują jelito i pochwę, utrzymuja prawidłowe pH i chronią przed dostępem patogenów. Można przyjmować go w trakcie kuracji antybiotykowej, gdyż jest odporny na ich działnie. Acha i jeszcze jedem duży plus- są to kapsułki doustne.

xga
11-09-2007, 13:20
Dziewczyny odkryłam i polecam www.zdrowieintymne.pl

rado
20-09-2007, 19:11
Ja też stosuje LaciBios femina. Długoletnia historia powrotów grzybicy w końcu się skończyła!!! :)
Sporo już zostało napisane o tym probiotyku i ogólnie o grzybicy ale jeśli ktoś czuje niedosyt to polecam: http://istemp.home.pl/zdrowieintymne/4.html
Nowa stronka między innymi o Lacibios :) Dodatkowo jest forum gdzie możecie poradzić się lekarza.

rado
20-09-2007, 19:13
he he widze że nie tylko mi stronka przypadła do gustu :)

kikrame
21-09-2007, 12:35
Mam ten sam problem szczególnie w czasie kuracji antybiotykami.Do codziennej pielęgnacji stosuję żel do higieny intymnej,żel Feminum(zapobiega otarciom,łagodzi swędzenie) iProBacti4.To pomaga

AgiJJ
14-02-2008, 10:32
Witam,
Piszę co następuje, ponieważ domyślam się jakie to irytujące kiedy wszyscy powtarzają idź do lekarza, a ty albo bardzo nie chcesz, albo zwyczajnie tak się złożyło, że nie możesz.

Jako, że grzybicę leczę kolejny raz w życiu, ściślej trzeci (w odstępach co kilka lat), chciałam coś dopisać dla tych wszystkich "dziewcząt i kobiet", które panicznie boją się wizyty u lekarza (szczególnie ginekologa i dentysty :D ).

1. Wcale nie musisz iść do ginekologa aby zdiagnozował grzybicę ;) (!!!), możesz iść do zwykłego internisty, lepiej internistki (objawy są tak charakterystyczne, że zwykle trudno się pomylić) przepisze Ci te leki, których bez recepty nie kupisz.

2 Jeżeli już upierasz się, żeby to leczyć "samemu w domu" ( szczególnie jeśli jest weekend i do lekarza można się dostać za 2-3 dni. Wiem, że przez te 2 dni to można zwariować z grzybicą i panie w aptece też to często wiedzą :D.) to w aptece bez recepty dostaniesz Clotrimazolum krem, jeżeli ładnie uśmiechniesz się do pani farmaceutki to często sprzeda Ci także Clotrimazolum w tabletkach dopochwowych, które jest zdecydowanie bardziej skuteczne ;) tabletki te są na receptę, ale przyjazny farmaceuta nie będzie robił problemów, warto obejść kilka aptek, gdzieś na pewno sprzedadzą.
(Dygresja i ciekawostka: w Irlandii i UK można kupić Clotrimazolum 500mg (Nazwa handlowa Canesten), taką wielką pigułę dopochwową, bez recepty w każdej aptece, więc nie rozumiem dlaczego w naszym kraju jest na receptę dawka 5x mniejsza(???), jeszcze 3-4 lata temu nie było. Jak dla mnie to jest chore. :cool: bo wiele z nas nie cierpi wcale na przewlekłe trudne do wyleczenia grzybice, bardzo często Clotrimazolum wystarcza i drożdżyca szybko ustępuje. Koniec dygresji.)

Uwaga!!!
Jeżeli po zużyciu kremu i tabletek (dopochwowych oczywiście) objawy nie ustąpią, bądź infekcja powróci... nie panikuj!!! ale tym razem idź do lekarza!!! (Jeszcze raz powtarzam, że jeśli bardzo nie chcesz iść do ginekologa idź do internisty, a najlepiej internistki, dostaniesz silniejsze i skuteczniejsze środki niż Clotrimazolum, które powinny pomóc ;) !!!)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tępieniu drożdży...

anathe
25-02-2008, 14:35
Wcale nie musisz iść do ginekologa aby zdiagnozował grzybicę ;) (!!!), możesz iść do zwykłego internisty, lepiej internistki (objawy są tak charakterystyczne, że zwykle trudno się pomylić) przepisze Ci te leki, których bez recepty nie kupisz.
muszę się nie zgodzić ;)
czasami objawy są charakterystyczne dla grzybicy a jest to infekcja mieszana. wtedy kobieta się leczy globulkami, przepisanymi przez internistkę na grzybicę a bakterie 'szaleją' ;] tak, jednorazowo można tak zrobić, ale jeżeli nawraca, to internista tego nie zdiagnozuje, nawet ginekolog nie zdiagnozuje tylko powinny być wykonane badania (posiew, biocenoza). wtedy można mówić o pełnej diagnostyce.

A co do leczenia 'do czasu wizyty u lekarza', to rzeczywiście podstawowa sprawa to maść clotrimazolum, która przynosi wyraźną ulgę. globulek nigdy nie próbowałam kupować bez recepty, ale nie twierdzę, że niektóre farmaceutki jak się do nich ładnie uśmiechnie, to nie sprzedadzą ;)
od siebie zdecydowanie polecam też uzupełnianie mikroflory pochwy i dostarczanie odpowiednich szczepów bakterii lactobacillus. uwaga! szukać probiotyków na schorzenia ginekologiczne a nie tylko jelitowe! takim kobiecym i sprawdzonym probiotykiem jest lacibios femina.
aby złagodzić ból, obrzęk i pieczenie warg sromowych można je przecierać watką czy wacikiem nasączonym ziołami. tutaj najlepszy jest nagietek i kora dębu według mnie. niektórzy lubia rumianek,ale trzeba uważać na alergię.

pozdrawiam

Kirea
25-02-2008, 16:30
To ja też w sprawie nie chodzenia do lekarza - nic z tego, trzeba iść, żeby potem nie było powikłań. Podobnie jest z katarem, niby noc, niby nic a potem zapalenia zatok, które już tak łatwo nie ustępuje i trzeba silniejszych środków i działań, żeby się doprowadzić do stanu normalności.
Z grzybicą nie ma żartów, nie twierdzę, że wszystkie kobitki mają przewlekłą, ale jak się pierwszej dobrze nie wyleczy, to jest gigantyczna szansa na to, że ona wróci i na pewno nie słabsza... Rozumiem, że czasem nie ma jak iść do ginka, bo weekend czy coś i wtedy do internisty jak najbardziej można skoczyć, ale to nie powinno wejść nam w krew. Po to właśnie powstały specjalizacje, żeby odpowiedni ludzi pomagali nam przy poszczególnych schorzeniach.
A z tym wzmacnianiem flory to bardzo dobry pomysł, ja lacibos femina stosuje o jestem zadowolona, z resztą nie ja jedna, co widać po postach.

zenia_mi
01-03-2008, 23:45
miałam ten sam problem bardzo długo.. czesto brałam antybiotyki, jak tylko konczylam antybiotyki zaczynała sie grzybica stosowałam przerózne leki naprawde. Pomagały ale na krótko. Moja mama ponad pól roku mówiła żebym sprobowała.... MAŚLANKE. Mamo skoncz mamo fuj itd. Wkoncu sie zdecydowałam przez dwa dni pare razy dziennie smarowałam sobie yhm maślanką i od roku mam całkowity spokój nie zaszkodzi sprobowac.. Cena maslanki 2 zł :)

Kirea
03-03-2008, 01:26
Hm, no jakoś ja jednak uważam, że pewniejsze jest łykanie probiotyków o sprawdzonym działaniu i o znaczonych szczepach ( np tylko w lacibos femina są oznaczone szczepy, które kolonizują nabłonek pochwy), ale ja u ciebie sie sprawdziło, to ważne, że sie nie męczysz.

magwiz
09-04-2008, 01:37
A te probiotyki to trzeba łykać na codzień, czy tylko w oresach, gdy występuje podejrzenie grzybicy? Bo jak rozumiem są one dostepne bez recepty:confused:

ariana8
10-04-2008, 13:04
zawsze to pojawia się po stosowaniu antybiotyków, tez gdy bierze się tabl anty... Lekarz przepisał "dowcipnie" nystatyne pomogła. Zakazał uzywania płynów do hig intymnej! Wystarczy sie umyc mydlem na wieczor, a rano tylko zwykła wodą! A NIE 3x dziennie płynami i tą chemią! mowil ze najlepsze jest szare mydlo lub mydlo bambino dla dzieci, Gdy stosuje się globulki -wspomniane- lactovaginal- to przed aplikacją nalezy je posmarowac maścią na bazie gliceryny Aphtin (to takie papu dla dobrej flory bakteryjnej, bo co z tego jak tabl sie rozpusci a bakterie wygina z głodu). Oczywiście mniej obcislych spodni, wiecej nóg pokazywać kobietki:D Warto lykac wit b, nie slodzic herbaty. Po stosunku niech facet nie leci sie szorować pod prysznic, niech posmaruje TAM :) ta maścią APhtin, po takim szorowańsku to może sam u siebie spowodowac te grzybice i potem cię nia zarazic albo sam sie zarazic od ciebie, natomiast TY musisz się umyć, bo jego sperma ma odczyn zasadowy a nie kwaśny. Warto wtedy siegnac po lactovaginal (24zl) na noc:) i bedzie wsyztsko OK:)

anathe
11-04-2008, 17:38
zawsze to pojawia się po stosowaniu antybiotyków, tez gdy bierze się tabl anty
nie zgodzę się. nie zawsze. jak sie odpowiednio zabezpiecza przed tym łykając w czasie antybiotykoterapii właściwe probiotyki, to się nie pojawia! tylko na sprawy kobiece probiotyki, bo np. taki lakcid tutaj nie zda zadania, ale już lacibios femina jak najbardziej ;)

NIE 3x dziennie płynami i tą chemią
tu się zgodzę. za częsta higiena też nie jest dobra. raz, góra dwa razy dziennie. ale płynu do higieny można używać tylko należy dobrać odpowiedni dla siebie. w sumie bambino i szare mydło też ok. czasami przy skrajnych przypadkach, to nawet i powinno sie samą wodą podmywać!

przed aplikacją nalezy je posmarowac maścią na bazie gliceryny Aphtin (to takie papu dla dobrej flory bakteryjnej, bo co z tego jak tabl sie rozpusci a bakterie wygina z głodu).
możesz to rozszerzyć, bo nie bardzo rozumiem?
po pierwsze aphtinu nie powinno się za często stosować, bo może gromadzić się w organizmie, a po drugie co on ma do pożywienia dla bakterii? zawiera glicerynę, ale gliceryna nie jest dobrą pożywką dla bakterii lactobacillus. dobrymi pozywkami są np. inulina i fruktooligosacharydy. dodatkowo jest antyseptykiem, czyli na logikę ma za zadanie niszczyć drobnoustroje... a tym bardziej w przypadku lactovaginalu, którego nie można łączyć z lekami (już pomijając fakt, że nie jest probiotykiem).

Kirea
13-04-2008, 23:53
A te probiotyki to trzeba łykać na codzień, czy tylko w oresach, gdy występuje podejrzenie grzybicy? Bo jak rozumiem są one dostepne bez recepty:confused:

wiesz, ja osobiście łykam probiotyki lacibos femina codziennie, bo nie uśmiecha mi się grzybica, jestem aktywną osoba, ale pracuje w biurze, często siedzę przy biurku po 9-12 godzin w spodniach co nie jest obojętne dla mojego zdrowia intymnego i taki sposób wybrałam, żeby nie chorować i jestem z tego zadowolona. I owszem probiotyki są bez recepty.

magwiz
14-04-2008, 00:16
Kirea, Juz zdążyłam sobie kupić, i tam wszystko pisze co i jak! Ale i tak dzieki z odpowiedź!:D

anathe
23-04-2008, 12:52
dziewczyny, a tak trochę z innej beczki ale pokrewnie, ile płacicie za lacibios femina? kupujecie w aptekach internetowych?

Kirea
23-04-2008, 17:01
Ja na początku kupowałam w necie, za 22,50 a teraz wyczaiłam aptekę pod moją pracą i kupuję po 20,01;) ale jak trafiam do innej apteki to zawsze sprawdzam cenę lacibos femina, bo a nóż się trafi lepsza okazja:>

magwiz
23-04-2008, 19:13
Ja kupiłam Lacibios Femina za 23.70 i to w jednej z tańszych, ale to był akt desperacji.:rolleyes: Od teraz to bede biegać i szukać gdzie można taniej dostać.

ania14
30-04-2008, 14:56
Dziewczyny moze miałyście podobny problem. Robiłam już trzy razy cytologie co dwa miesiace i za kazdym razem dostawałąm tabletki dopochwowe i miąłam powtarzać badania az bedzie dobrze. Na ostatniej wizycie wykazało ze mam obraz cytologiczny nie prawidłowy zwiazany z zapaleniem. Przepisała mi goktórka clotrimazolum w tabletkach, foragyn i żel który kosztował 100zł, nie wykupiłam go bo nie miałam pieniedzy. W maju powinnam zgłosic się na kolejne badanie, ale niestety chodze prywatnie do lekarza i wszystko kosztuje. Napiszcie mi z czym moze byc to zwiazane i moze jakiś tansze sposoby na wyleczenie się. Dodam ze od kad biore tabletki dopochowe nie kocham się z mezem, a to już jest prawie dwa miesiace. Pozdrawiam

Hania9
30-04-2008, 15:14
Jeśli masz zapalenie to znaczy, że masz bakterię. Jeśli Ty masz bakterie to znaczy, że Twój mąż również może mieć. On również powinien sie leczyć - tymi samymi lekami co TY, ale po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Nawet jeśli teraz nie współżyjecie, a wierzę w to, że w końcu zapalenie zostanie wyleczone, to on nie lecząc się będzie Cię zarażał... i kółko się zamyka.

Z zapaleniami i grzybicą nie ma zabawy! Powinnaś chodzić do lekarza i stosować się do zaleceń.
Jeśli nie stać Cię na częste wizyty u prywatnego lekarza, to zmień na państwowego - w wielu przypadkach działają i służą tak samo.
Sama od jakiegoś czasu chodzę do szpitala ginekologicznego na NFZ - pracuję i odprowadzam składki ZUS, więc po 8 latach prywaty stwierdziłam, że czas na wykorzystanie moich zusowskich 'zasobów':)

viki82
30-04-2008, 15:54
ja co prawda nie jestem lekarzem ale wydaje mi sie ze na cos takiego jak zapalenie przepisuje sie juz antybiotyki a nie masc i clortimazol- bo to nie jest grzybica. Sama mialam cos takiego- objawialo sie zapaleniem pecherza, bole w podbrzuszu- pojechalam do szpitala bo myslalam nawet ze to wyrostek, a okazalo sie ze mam zapalenie drog moczowych. Najpierw bralam Bactrim potem jakis inny antybiotyk juz przez ginekologa przepisany i wszystko bylo ok.... Co do wizyt u prywatnych ginekologow neistety czesto jest tak ze lekarzowi zalezy na czestych wizytach wiec nie przepisuje najskuteczniejszych srodkow tylko sie bawi.... A znowu w panstwowych jest za duzo pacjentow i chca ludzi szybko wyleczyc- wiec od razu daja antybiotyk. Wiec w sumie kazde rozwiazanie jest slabe ;) Dobrze ze mam znajoma pania ginekolog, panstwowo mnie przyjmuje, zapisuje na USG piersi zawsze, robi USG jajnikow (na wszelki wypadek) i generalnie nie narzekam....

magwiz
30-04-2008, 18:59
No akurat sie składa że Clotrimazol to zarówno tabletki dopochwowe jak i maść tj krem. A ten krem to ma również oprócz działania przeciwgrzybiczego również słabe działanie przeciwbakteryjne jak przeciwrzęsistkowe. Więc pewnie dlatego przepisywany jest także przy stanach zapalnych

ania14
01-05-2008, 20:03
Dzieki za wypowiedzi. Tak sie składa ze muj mąż nie chciał brac leków które przepisała mi doktórka, był to biseptol i jeszcze jakiś jeden. Nie moge go przecież zmuszac do tego. Muj maż twierdzi że doktórka specjalnie mi przepisuje żebym chodziła do niej,a jak mam inne zdanie. Chodze do niej już pare lat i nie narzekam zawsze mi pomogła, ciąże moją też ona prowadziła i wszystko było w porzadku. Jednym słowem mojego meza za bardzo nie interesuje to ze musze się leczyć.

magwiz
02-05-2008, 15:18
Ja kupiłam Lacibios Femina za 23.70 i to w jednej z tańszych, ale to był akt desperacji.:rolleyes: Od teraz to bede biegać i szukać gdzie można taniej dostać.

I już znalazłam taniej!:D Bo po 18,50. jakby nie patrzeć różnica ponad 5 zł:eek:

nikolla
06-05-2008, 14:42
witam wszystkie Panie.
mam taki problem, że chciałabym zakupić nystatynę dopochwową. pamiętam, że mój lekarz wypisując mi to kilka lat temu używał jakiegoś łacińskiego słówka. nie mam teraz możliwości konsultacji, ale skoro wtedy pomogło to teraz też musi... bardzo proszę o pomoc.

nikolla
06-05-2008, 14:44
lekarze piszą: Nystatinum tabl.dopoch. czy z tym łacńskim słówkiem?

emi08
06-05-2008, 17:27
Hej:) Tak czytam sobie bo ten problem dotyczy i mnie bardzo często:(( Za każdym razem jak jestem przeziębiona i mam jakiś antybiotyk przepisany, dostaję grzybicy. dlatego zawsze, ale to zawsze proszę lekarza o przepisanie MYCOSYSTu, a jak mi nie chce przepisać to idę do innego, znam swoje ciało, wiem co mnie czeka. Dlatego antybiotyk w ostateczności i tylko z osłoną. Jak już macie grzybice to oczywiście trzeba to leczyć, ale dobrze jest też kupić sobie TANTUM ROSA do płukania pochwy, i codziennie powtarzać zabieg, jak trzeba nawet dwa razy dziennie. No i partner też się musi leczyć. Ale lepiej zapobiegać,przede wszystkim profilaktyka

mala1313
06-05-2008, 18:40
gorzej jak partner tego nie wie a ja wstydze se mu powiedziec.Kiedy mialam to pierwszy raz o zgrozo twierdzil, ze go zdradzilam i dlatego to zlapalam. A mi to sie przydarzlo w szpitalu, nie ma to jak czystosc w takim miejscu i jeszcze co najlepsze ostatniego dnia tak, ze przyszlam z tym do domu i musialam sie meczyc przez weekend bo dopiero w poniedzialek moglam pojsc do lekarza!!!! Ale po wizycie minelo i na razie od stycznia mam spokoj.:D

anathe
08-05-2008, 11:41
nikolla, nystatyna to nystatyna i wydaje mi się, że bez względu na to, czy powiesz nystatinum czy naystatyna, to Ci sprzedadzą (oczywiście nie w każdej aptece, bo to w końcu lek na receptę). ale jeżeli jesteś w Polsce, to pytaj po polsku o nystatynę dopochwową i tyle ;)

emi08, od kiedy to się na przeziębienie dostaje antybiotyki? właśnie w ten sposób lekarze rodzinni rujnują nam odporność organizmu. nie dziwie się, że coraz więcej ludzi ma problemy z grzybicą, skoro co miesiąc/dwa dostają antybiotyki na byle ból gardła a przy tym często lekarze nie przypominają o probiotykach na osłonkę. poza tym emi08, nie powinno sie płukac pochwy tantum rosa, jak robisz to 2 razy dziennie to juz w ogóle możesz nie mieć bakterii kwasu mlekowego w pochwie i wtedy jeszcze łatwiej o infekcję, więc ja bym zrezygnowała z takich zabiegów. wiedza idzie do przodu i już lekarze nie zalecają płukanek i irygacji, bo znają mikroflorę pochwy i wiedzą, jak jest ważna ta prawidłowa. tak więc ja też jestem stanowczo za profilaktyką i nadal łykam w tymże celu lacibios femina, dbam o siebie i stosuję dobry płyn do higieny intymnej. nie ma co, zdrowie najważniejsze.

Kirea
08-05-2008, 17:41
I już znalazłam taniej!:D Bo po 18,50. jakby nie patrzeć różnica ponad 5 zł:eek:

Proszę, proszę, ładna różnica, szczególnie jak się łyka lacibos femina regularnie, mi ostatnio się udało kupić na 17,50, ale promocja była i dlatego pewnie tak tanio, za to zrobiłam zapas;] Nie planowałam zakupu, bo wpadłam po plaster, ale trafiła sie okazja, to trzeba było skorzystać;]

Jestem ciekawa co to był za krem o którym była mowa za 100, bardzo mnie to ciekawi.

Z naszymi Panami trzeba ostrożnie, ale konsekwentnie, muszą wiedzieć, że grzybicę można złapać przez prozaiczny spadek odporności czy branie antybiotyku właśnie i że jeśli oni nie będą chcieli się leczyć to my będziemy mieć nawroty.

magwiz
08-05-2008, 17:58
Z naszymi Panami trzeba ostrożnie, ale konsekwentnie, muszą wiedzieć, że grzybicę można złapać przez prozaiczny spadek odporności czy branie antybiotyku właśnie i że jeśli oni nie będą chcieli się leczyć to my będziemy mieć nawroty.

zawsze można ich postraszyć, że jak nie będą chcieli nas słuchać, to KONIEC Z SEKSEM!!!;):p;):p;)

Kirea
09-05-2008, 14:15
hie hie można:) tylko trzeba wiedzieć jak zareagują, bo to czasem duże małe dzieci;]
Ja na szczęście mam faceta, który mimo, że oporny na własne leczenie to jednak przy tych wypadkach nie trzeba go było długo przekonywać i sam mi przypomina teraz, że mam z rańca łyknać lacibos femina i pierwszy patrzy czy mamy płyn do higieny intymnej i kilka innych rzeczy, kochany jest, ale trzeba było porozmawiać z nim, bo nie wszystkiego był świadomy, a teraz jest i ma inny obraz sprawy.

ania14
14-05-2008, 20:17
Kirea. Piszesz ze jesteś ciekawa co to był za krem za 100zł. Juz pisze ci nazwe: Dalocin-krem dopochwowy, tak odczytaąłm na recepcie. wiesz moze coś o nim. Pa

Gwiazdka60
16-05-2008, 16:12
Witajcie jestem tu nowa..ale akurat na ten temat mam duzo wiadomosc...moze was zainteresuje:-)

jest tego sporo...
Proces eliminacji candidy albicans/kuracji antygrzybicznej/jest metodycznym, świadomym, długotrwałym planem. Wymaga wielu poświęceń i wytrwałości.
Proces jej eliminacji można podzielić na kilka etapów:

1. Zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju.
2. Eliminacja nadmiaru candidy przy użyciu lekarstw i ziół.
3. Oczyszczenie organizmu z nagromadzonych trucizn i obumarłych drożdży.
4. Naprawa przeciekającego jelita i systemu immunologicznego.
5. Zmiana trybu i poglądów na życie.

1. Zmiana diety celem zagłodzenia drożdży i powstrzymania ich rozwoju.
Podstawą planu eliminacji candidy jest pozbawienie jej podstawowego pożywienia, jakim jest cukier. Nie mówię
tu tylko o jego rafinowanej, białej postaci, lecz także o jego obecności w produktach spożywczych.
Powinno się także zrezygnować z produktów: mocno przetworzonych, konserwowanych, hamburgerów, coli, lodów, produktów wędzonych, potraw z dodatkiem octu i tym podobnych powodujących wzrost drożdży. Nie będzie to rzecza prosta z uwagi na wieloletnie przyzwyczajenie do tego rodzaju żywności. Należy ograniczyć też proste węglowodany, momentalnie przetwarzane w organiźmie w cukier, jak pieczywo, kluski, ziemniaki.
Ogólnie rzecz biorąc dieta w okresie przejściowym powinna zawierać zwiększoną ilość protein, na niekorzyść prostych
węglowodanów, duże ilości świeżych, zielonych warzyw, znaczne ilości filtrowanej wody, cytryny, oleju z oliwek.
Pokarmy zalecane podczas kuracji: ryby /najlepiej głębokowodne/, świeże sałatki warzywne, organiczne ilości zbóż i owoców, proso, banany, avocado, domowe zupy warzywne, soczewica, warzywa gotowane na parze, kiwi, olej z oliwek, cytryny, ciastka ryżowe, brązowy ryż, chleb nie zawierajacy drożdży. Odnośnie chleba czy innych produktóow spożywczych: należy je trzymać w zamrażalniku, gdyż samo schłodzenie w lodówce nie zapobiega szybkiemu procesowi powstawania pleśni. Otwarte opakowania płatków, ciastek /skoro nie możemy się powstrzymać/ owoce, warzywa powinny także znaleźć się w lodówce, by choć opóźnić proces pleśnienia, z którym właśnie walczymy.

Podczas kuracji należy unikać: owoców, keczupu, miodu, cukierków, alkoholu, produktów marynowanych, omletów, cukru, lodów, czarnej i zielonej herbaty, pizzy, grzybów, majonezu, suszonych owoców, melonów, kiełbasy, szynki, sosów, boczku, czekolady, przetworzonych serów, chipsów, wody z kranu, pikli, produktów z białej mąki, ciast, ciastek, kawy, produktów z drożdżami, makaronów.

2. ELIMINACJA NADMIARU DROŻDŻAKÓW PRZY UŻYCIU ZIÓŁ.
Można też spróbować wyeliminować drożdże przy pomocy nie dających efektów ubocznych ziół, takich jak: Grapefruit seed extract /GSE/, czyli wyciąg z pestek grapefruitata, Garlic czyli czosnek, Goldenseal /Hydrastis Canadensis-Gorzknik
kanadyjski/, Caprylic acid /kwas kaprylowy/, Aloe vera /Aloes/, Swedish bitters /zioła szwedzkie/, Broccoli extract wyciąg
z brokułów/, Evening primarose oil /olej wiesiołka/

3 Oczyszczenie organizmu
Zalecane są lewatywy przy użyciu filtrowanej, przegotowanej wody (max do 1 litra), jako środek oczyszczający jelto
grube. Do pierwszej lewatywy można dodać w/w środki antygrzybicze, celem wypłukania nadmiaru materiału fekalnego
i redukcji ilości candidy w jelitach. Druga może zawierać probiotics, celem repopulacji dobroczynnej flory bakteryjnej.
Wystarczy otworzyć 1-2 kapsułki zawierające w/w składniki i wsypać je do do wody, po czym dokładnie wymieszać.

Zapraszam cie przy okazji na moja strone internetowa ktora pomoze tobie w oczyszczeniu i zrozumieniu jak zachowac zdrowie:
www.mojadrogadozdrowia.com

4. Naprawa przeciekającego jelita i systemu immunologicznego.
Pozytywny wpływ na gojenie się jelit ma Glutamina-L lub buraki, z których ona pochodzi, probiotics, zwiększenie spożycia potraw zawierającyh błonnik, rotacja pokarmów, orzechy kokosowe i oliwa z oliwek, zmniejszenie kwaśności w jelitach przez zażywanie enzymów, unikanie używek, spożywanie brązowego ryżu oraz zboz.Ważne jest dostarczenie regenerującemu sią systemowi tzw. essential fatty acids, zawartych w oleju z oliwek, czy w rybach. Glucosamina, Alfalfa (lucerna), Flaxseed (siemię lniane), La pacho oprócz właściwości grzybobójczych pomagają także w odbudowie zniszczonych tkanek jelita.

Bardzo pomocne są też enzymy trawienne, pomagające przyswajać pokarm w górnej części przewodu pokarmowego, nie
dopuszczając go do siedliska candidy w dolnych jego częściach. System nerwowy może być wzmocniony witaminą B. Wątroba potrzebuje miedzi i witaminy C do produkcji antyciał. Immunoglobiny, które atakują bakterie i wirusy, są wspomagane przez kwasy tłuszczowe. Śledziona wymaga witaminy B 12, witaminy C, żelaza. System limfatyczny wymaga witamin A i C oraz cynku. Witamina C aktywizuje białe ciałka krwi. Witamina A i cynk pomagają w produkcji białych ciałek krwi. Miedź i magnez współpracują z witaminą C w wiązaniu trucizn w układzie limfatycznym.
Jednakze tych witamin nie brac w tabletkach tylko "szukac" ich w warzywach i owocach.
Oczywiście, należy ciągle pamiętać, że nadmierne spożywanie cukru w białej czy ukrytej w produktach - postaci powoduje obciążenie i osłabienie funkcji obronnych
organizmu.

5. Zmiana trybu zycia
Oznacza, ze po oczyszczanie organizmu nalezy poprostu zmienic swoje nawyki zywieniowe....jest bardzo duzo ciekawych stron na ten temat.

Zapraszam do dyskusji:-)

ustek777
24-05-2008, 19:42
Witam wszystkie kobiety,
mam prośbę do tych, które mają dziecko/dzieci w wieku do 5 lat, związaną z wypełnieniem krótkiej ankiety. Będę bardzo wdzięczna za pomoc w napisaniu mojej pracy licencjackiej.
Oto link do ankiety: http://www.thesistools.com/?qid=54095&ln=pol

Pozdrawiam

Cikitusia
28-05-2008, 14:28
Widzę że to poważny problem i ten wątek to był strzał w dziesiątkę. Brawo dla pomysłodawczyni.

biedroneczka112
03-06-2008, 18:59
a co to właściwie jest ta serowata wydzielina?
konsystencja przypomina taki serek wiejski z takimi wielkimi białymi kulkami czy co?
taki kanapkowy serek?

ej powaznie tyle sie naczytalam o tej grzybicy ze juz glupieje i nie wiem.
moze byc zolty?

jest jej dużo i czy jest bardzo widoczna?

kama203
15-08-2008, 11:45
Witajcie,

Byłam u ginekologa i zdiagnozowano u mnie grzybicę ... no cóż zdarza się. Mam przepisane przez ginekologa globulki dopochwowe Clotrimazol oraz leczenie miejscowe mojego partnera ... taka sama maść.

Mam pytanie czy w trakcie leczenia koniecznie musimy się powstrzymywać od seksu ... oczywiście w gumkach, ewentualnie po ilu dniach od początku leczenia może dochodzić do zbliżeń. Dodam tylko że mam jednego stałego partnera.

Dodatkowo słyszałam o gumkach naturalnie nawilżanych ... ale jakoś nie mogę znaleźć informacji, która firma takie produkuje.

Odpiszcie proszę
kama203

kama203
15-08-2008, 12:07
Witajcie,

Byłam u ginekologa i zdiagnozowano u mnie grzybicę ... no cóż zdarza się. Mam przepisane przez ginekologa globulki dopochwowe Clotrimazol oraz leczenie miejscowe mojego partnera ... taka sama maść.

Mam pytanie czy w trakcie leczenia koniecznie musimy się powstrzymywać od seksu ... oczywiście w gumkach, ewentualnie po ilu dniach od początku leczenia może dochodzić do zbliżeń. Dodam tylko że mam jednego stałego partnera.

Dodatkowo słyszałam o gumkach naturalnie nawilżanych ... ale jakoś nie mogę znaleźć informacji, która firma takie produkuje.

Odpiszcie proszę
kama203

dodam tylko, że zależałoby mi na jakieś odpowiedzialnej odpowiedzi, bo oczywiście zdrowie najważniejsze ... :D

ale
15-08-2008, 12:26
A dlaczego nie spytałaś o to lekarza? Ja gdy miałam taką dolegliwość to lekarza zalecił mi wstrzymanie się od stosunków płciowych, z tym, że ja nie używałam prezerwatyw, może dlatego. Nie wiem jak rzecz się ma, gdy robi się to w gumach.

magwiz
15-08-2008, 12:39
Ja też się z tym problemem borykałam kilkukrotnie. Uzywałam clotrimazol i nie tylko.
Jednak wytrwałam w abstynencji do końca leczenia (co moje kochanie cięzko zniosiło)

Mogę ci powiedzieć jedynie, że niektóre globulki i maści przeciwgrzybicze (nie wiem, a raczej nie pamiętam, jak to jest w przypadku clotrimazolu) wchodzą w reakcję z lateksem i go rozpuszczają.

kama203
15-08-2008, 15:52
a co wiecie nt. tych prezerwatyw naturalnie nawilżanych ... przeczytałam, że one są zalecane w takich sytuacjach

hmmm ... czy to możliwe aby lateks rozpuszczany był przez Clotrimazol ?

normalnie kocham się ze swoim partnerem przynajmniej dwa-trzy razy dziennie, więc dla Nas jest to pewien problem ...

aczkolwiek mojego i jego zdrowie są dla mnie najważniejsze ...

czytałam również w internecie, że sperma poprawia Ph pochwy ... czy to prawda i jak należy to interpretować ?

kama203
15-08-2008, 17:56
prosiłabym również Was o rady, których powinniśmy z partnerem przestrzegać przy intensywnym współżyciu, aby unikać takich problemów ... oczywiście poza higieną osobistą co jest oczywiste

kama203
15-08-2008, 23:25
a może to nasza częstotliwość zbliżeń doprowadziła do grzybicy ... czy może to mieć wpływ

z partnerem współżyjemy ok 2-3 razy dziennie, ale są dni (wieczory) że nawet 8-9 razy

czekam na Wasze rady ;) będę wdzięczna także za odpowiedzi na wcześniejsze pytania

magwiz
15-08-2008, 23:47
Jeśli chodzi prawidłowe pH pochwy to ma ona kwaśny odczyn (który pomaga utrzymać odpowiednią florę bakteryjną), natomiast sperma ma odczyn zasadowy. Grzybica sie rozwija w pochwie w przypadku, gdy robi się tam za bardzo zasadowo.

Co do gumek nawilżanych (mniej lub bardziej), to one po prostu zmniejszają ryzyko obtarć, które mogą doprowadzić do stanów zapalnych.

Gracja6
15-08-2008, 23:55
Ja radziłabym Ci się wstrzymać dla samej siebie: ja kochałam się ze swoim partnerem gdy miałam grzybicę. Nic mnie nie bolało, więc pomyślałam 'czemu nie'. i to był bład. po stosunku ból strasznie się nasilił, nie mogłam sie wysiusiać, straszne uczucie...piekło niesamowicie:(

Hania9
18-08-2008, 14:36
a i jeszcze jedno - współżycie podczas leczenia też nie jest wskazane, bo grzybica to po prostu 'ranki', które należy wyleczyć, a dodatkowe obtarcia to utrudniają!

Zaleca się przystopowanie z seksem na czas leczenia z w/w powodu, dlatego jakość czy rodzaj prezerwatywy nie ma tutaj najmniejszego znaczenia!

kama203
18-08-2008, 20:19
Zaleca się przystopowanie z seksem na czas leczenia z w/w powodu, dlatego jakość czy rodzaj prezerwatywy nie ma tutaj najmniejszego znaczenia!

tia ... rozumiem, że przystopowanie, ale nie kategoryczne wyeliminowanie ;)

Hania9
19-08-2008, 09:56
No niestety, na czas leczenia trzeba 'kategorycznie wyeliminować' stosunki - nie ważne czy jest delikatnie czy hard core... ważne, że wszelkiego rodzaju penetracja podrażnia nabłonek w pochwie, itd!!
W końcu 2-3 tygodnie to nie wieczność... a ważniejsze chyba zdrowie niż kolejny orgazm!?

kama203
20-08-2008, 18:34
No niestety, na czas leczenia trzeba 'kategorycznie wyeliminować' stosunki - nie ważne czy jest delikatnie czy hard core... ważne, że wszelkiego rodzaju penetracja podrażnia nabłonek w pochwie, itd!!
W końcu 2-3 tygodnie to nie wieczność... a ważniejsze chyba zdrowie niż kolejny orgazm!?

orgazm też ważna rzecz :)

ale tak na serio, czy przez całe 14 dni kuracji wyeliminować seks ?

z tego co wyczytałam już po 3-4 dniach następuje wyleczenie i nasilniej działa lek ?

kama203
22-08-2008, 07:32
witajcie dziewczyny,

po lekturze bardzo wielu stron, postów na forach odnoszę wrażenie, że brak jest w tym zakresie jednoznacznych wytycznych w zakresie standardów leczenia grzybicy pochwy oraz seksu w trakcie leczenia ...

niektórzy mówią, że 3-4 dni kuracji w zupełności wystarcza i następuje pełne wyleczenie, inny 14, a nawet 21 dni ... tak samo z seksem, są skrajności od ze kategorycznie wyeliminować seks w trakcie leczenia i nawet po leczeniu, po dużą liberalność ...

bardzo indywidualnie chyba trzeba podejść do tej dolegliwości :(

jeżeli znacie stronę z jakimiś oficjalnymi standardami leczenia i zaleceniami w zakresie seksu w trakcie leczenia ... dajcie linka dziewczyny :)

kama

POZIOMA
22-08-2008, 08:00
Hmm kama ja mialam pare razy grzyba na samym poczatku ciaz (bardzo czesta ogolnie jest to dolegliwosc), seksu zero przez conajmniej dwa tyg (zalecenie lekarza) bo inaczej to wszystko podrazniasz i sie rozprzestrzenia, w dodatku partner tez powinien sie leczyc, bo u faceta grzyb nie objaawia sie jak u nas kobietek, tylko oni moga go miec i na jakos zarazc, wiem co pisze, bo za pierwszym leczenim lekarki nie posluchalam i sie kochalismy i zaraz mialam tak za*****isty nawrot ze myslam ze umre od calego swedzeinai i pieczenia:) nie warto ryzykowac tu chozi tylko o 2 tyg niekochania a ni o cale zycie :)

POZIOMA
22-08-2008, 08:03
Aha i kama po 3 4 dniach to nie jest wyleczenie, tylko brak objawow co wlasnie sie bardzo myli:) bakteryjki sa ale slabsze i siedza cicho. dopiero koniec kuracji i seksik , ale wiesz jaki bedzei za*****isty hihi:)

sarna
22-08-2008, 10:34
Witam!
Niektóre z was piszą żeby podmywać sie samą woda,a co sama woda mozna umyc ,chyba twarz.Przeciaż tam jest mnóstwo bakterii ,których samą wodą sie nie zmyje!Płyny do higieny sa bardzo dobre tylko trzeba je sobie dobrać!

Hania9
22-08-2008, 11:53
Nasilenie działania leku tak - to logiczne, ale na pewno nie wyleczenie.... na podstawie swojego doświadczenia!
Np ostatnio brałam przez 7 dni antybiotyk, a po - 7 dni gynoflor przywracający naturalną florę...

anathe
22-08-2008, 12:08
Hania, czyli miałaś infekcje bakteryjną?

długość leczenia zależy od leku i dawki, nie można jednoznacznie określić. niemniej najlepiej w czasie leczenia i kilka dni po nie współżyc. są leki np. brane przez 14 dni dopochwowo ale też są takie, ktore aplikuje się jednorazowo.

tutaj http://www.lekarzrodzinny.org/032007/3.pdf masz trochę choć tam jest błąd w ph bo zdrowe powinno być 3,8-4,2 a nie 4,5

Gracja6
22-08-2008, 14:16
jak ja miałam grzybicę to lekarz przepisal mi gynazol- krem, który aplikuje się do pochwy jednorazowo. Jest nowoczesny, kosztuje 39zł. Ponoć taka jedna dawka bez problemu poradzi sobie z grzybicą. Ale ja postanowiłam że kupię jeszcze kapsułki dopochwowe Lactovaginal (10 kapsułek ok. 26 zł, bez recepty). no i po ich stosowaniu wszystko mi się wyleczyło. Lekarze zalecają równiez, aby kobieta sama od casy do czasu zastosowala tego typu globulki dostępne bez recepty z kwasem mlekowym w ramach profilaktyki tego typu infekcji. Np. floragyn lub albothyl.

Gracja6
22-08-2008, 14:25
http://www.biomedical.pl/kobieta/grzybica-pochwy-palacy-problem-141.html

tutaj jest ciekawy artykuł o grzybicy i jej przyczynach, a także o gynazolu

POZIOMA
22-08-2008, 15:39
Uff ja na szczscie nigdy nie bralam antybiotyku, tylko globulki dopochwowe:) zaczelam od nystatyny a skonczylam na gyno peryvalu(?)

POZIOMA
22-08-2008, 15:40
A co do lactovaginalu o n jest skuteczny ale nie na wszystkie bakterie z grzybow, wiec najlepiej isc prsto do lekarza zeby sie paskudztwo nie rozprzestrzenilo....

Hania9
22-08-2008, 16:12
Nystatyna (antybiotyk w globulce) stosowałam ok 2 miesiące temu przez 7 dni/2 dziennie, a następnie gynoflor (po którym bardzo źle się czułam, lekarz mnie uprzedził) dla odbudowy flory bakteryjnej, ale nic nie pomogło :cool:

Lactovaginal mi również nie pomaga!

POZIOMA
22-08-2008, 21:56
Hania a stosowalas gyno pevaryl?? mi jak ie dzialay nystatyny i te inne, lekarka zminila na ten bo jest silniejszy i wlaciwie po dwoch dniach poczulam roznice, alecelibat na seksik byl;) sprobuj naprawde polecam, przy drugiej ciazy od razu poprosilam lekarke o to i zaraz zniknela, a iinnymi leczylam sie prawie pol roku i nie bylo efektu. powodzenia:)

POZIOMA
22-08-2008, 21:58
acha ten gyno pevaryljest w pigulkach, sprobj one dzialaja domiejscowo, dziwne ze od razu antybiotyk dostalas...

antybiotyki sie faszeruje chyba wtedy jak nie dzialaja globulki,hmmm...

naszechoroby
23-08-2008, 19:28
Jeśli się nie mylę osoby z grzybicą pochwy znajdziesz na portalu www.********************************
Odnajdziesz tam osoby o tych samych schorzeniach z całego kraju.

Hania9
25-08-2008, 11:31
acha ten gyno pevaryljest w pigulkach, sprobj one dzialaja domiejscowo, dziwne ze od razu antybiotyk dostalas...

antybiotyki sie faszeruje chyba wtedy jak nie dzialaja globulki,hmmm...

No właśnie, antybiotyk dostałam już po zastosowaniu globulek, maści i kremów, itd a leczę się od kilku lat z przerwami!
Zapiszę i podpowiem lekarzowi gyno...

POZIOMA
25-08-2008, 23:10
a moze udaj sie na konsultacje do innego lekarza Haniu, czasami warto:) hmm a moze powinnas zrobic jakies badania jakie masz grzyby konkretnie bo jest ich kilka rodzai, hmm no nie wiem...

anathe
02-09-2008, 17:30
Uff ja na szczscie nigdy nie bralam antybiotyku, tylko globulki dopochwowe zaczelam od nystatyny a skonczylam na gyno peryvalu(?)
nystatyna to właśnie antybiotyk przeciwgrzybiczny :P

A co do lactovaginalu o n jest skuteczny ale nie na wszystkie bakterie z grzybow, wiec najlepiej isc prsto do lekarza zeby sie paskudztwo nie rozprzestrzenilo....
bakterie z grzybów?! co to znaczy? wyjaśnij, bo nie zrozumiałam.
lactovaginal nie wyleczy, jest to preparat zawierający bakterie kwasu mlekowego, w dodatku o nieoznaczonych szczepach, nie zabija grzybów tylko ma za zadanie odbudowywać prawidłową florę w pochwie, nie można go stosować w czasie leczenia i czasami (jak producent nawet informuje) mogą po nim wystąpić reakcje alergiczne

Nystatyna (antybiotyk w globulce) stosowałam ok 2 miesiące temu przez 7 dni/2 dziennie, a następnie gynoflor (po którym bardzo źle się czułam, lekarz mnie uprzedził) dla odbudowy flory bakteryjnej, ale nic nie pomogło
nie dziwne, że się źle czułaś po gynoflorze, bo zawiera hormony. jakby lekarz był doinformowany, to po pierwsze nie leczyłby Cię tak długo "w ciemno" tylko zlecił zrobienie odpowiednich badań (oceny mikrobiologicznej pochwy) a po drugie zamiast gynofloru, który może się wiązać z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi zalecił łykanie lacibios femina

akurat nystatyna jest słabsza od azoli czyli wspomnianego przez Ciebie gyno-pevarylu (ekonazolu). dziwię się, że w ciaży go stosowałaś, bo generalnie leków azolowych nie powinno się przyjmować w ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze)

Hania, zrób koniecznie posiew z pochwy !

Aszka7
02-09-2008, 19:03
Gdy usłyszałam, że mam grzybice byłam w szoku tym bardziej że nie miałam żadnych z objawów. Często choruje i mam słabą odpornosc i dlatego zlapałam to świństwo. Dostałam gynazol- krem podobno pomogło:) nie wiem bo jak wczesniej napisalam nie miałam objawów tzn żadnego pieczenia swędzenia itp...

POZIOMA
02-09-2008, 22:29
Anethe moja lekarka wiedziala co robi bo zaczelam od najlsalbszych lekow ktor mogla mi przepisac, a nie wiem czy wwiesz ale grzybice trzeba wyleczyc przed porodem bo wtedy jest bardzo niebezpieczna dla dzidziusia, a gyno dostalam w 4 miesiacu ciazy. poza tym grzybice w ciazy jest bardzo trudno wyleczyc ze wzgledu na to ze nasze naczynia sa bardzo ukrwione i podatne na grzyby, wiec bardzo wiele cieazrnych lapie grzyby.

poza tym w ciazy nie powinno sie brac wielu innych gorszych swoinstw niz globulki dopochwowej gyno. nie wiem jak ty sobie to wyobrazasz ze rodze dziecko i co przechodzi ono przez kanal rodny z grzybami???!!!!

i napisalam ze nystatyn ajest slabsza od gyno.

piszesz jak "lekarz", tylko obawaim sie ze nim nie jestes....

zarzeczanka
02-09-2008, 22:47
Grzybica często bierze się z nadmiaru higieny - za każdym razem kiedy się podmywasz, wypłukujesz florę bakteryjną... warto się tu trochę zaniedbać:) podmywać tylko ra dziennie.

Poza tym trzeba wywalić wkładki higieniczne - tam się wszystko rozwija!

Lactovaginal jak tylko ma się poczucie, że jakikolwiek dyskomfort sugerujący grzybicę.

Poza tym warto Laktacyd emulsje ginekologiczna po każdym współżyciu (tak profilkatycznie).

kremy i globulki to jak już jest "po ptokach" i grzyby panosza się na całego.

POZIOMA
02-09-2008, 22:56
Czasem ciezko bez wkladek w czasie ciazy, bo strasznie czasem duzo wydzieliny w kobiety wychodzi:) al ena codzien ich nie uzywam, grzybicy nigdy nie mialam poza poczatkami obydwu ciazy.

a co do lekow, to nie wiem czy wicie ze lekarze maja swoje sciagawki, bo czesem w ulotce jest zakazane, ale wlasnie wtych lekarskich knigach sa lepsze wiadomosci bo tylko dla lekarzy.

magwiz
02-09-2008, 23:08
Nawet i bez ciązy bez wkładek bywa ciężko. A z nimi to przynajmniej to jest sucho i przyjemnie (o ile się je wystarczająco często wymienia).

Pozioma co do tych leków i zakazów (przeciwwskazań) to jest tak, że czasem trzeba coś poświęcić (czasem jest to dobre samopoczucie) dla polepszenia rezultatów w leczeniu. I w tych wszytkich ulotkach to najczęscięj pisze, żeby w ciąży nie stosować, chyba że lekarz stwierdzi inaczej.

POZIOMA
03-09-2008, 07:33
Wiem magwiz ale chyba kolezanka pare postow wczesniej oburzona ze bralam leki nie wiedzilala.... nigdy specjalnie nie narzekalamz e biore leki w ciazy bo wiem ze czasem trzeba, ze czasem moze miec to konekwencje pojzniej, a gdyby lekarz mnie nie wyleczyl odpowiednzio wczesnie to byly komplikacje przy poordzie.

Hania9
03-09-2008, 10:38
anathe... miałam robiony posiew - nie mam paciorkowca, antybiogram, cytologię, usg, itp leczona w ciemno nie byłam, i nie długo, bo leki zażywałam tylko 1,5 tygodnia.

Zgadzam się z zarzeczanką, że nadmiar higieny tez nie jest dobry, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie nie podmywać się w ciągu kiedy mam upławy itp :cool:

anathe
03-09-2008, 12:50
Hania, aha, skoro nie byłaś leczona "w ciemno" i leki miałaś dobrane wg antybiogramu, to dobrze i w takim razie dziwie się, że nadal jest jakiś problem. może powinnaś wzmocnić bardziej swoją ogólną odporność organizmu? zmienić trochę dietę (mniej cukru), dobry jest podobno płyn do higieny AA help (ja używam ziaji, ale słyszałam, że ten jest ok), może zioła na odporność?

Gdy usłyszałam, że mam grzybice byłam w szoku tym bardziej że nie miałam żadnych z objawów. Często choruje i mam słabą odpornosc i dlatego zlapałam to świństwo. Dostałam gynazol- krem podobno pomogło:) nie wiem bo jak wczesniej napisalam nie miałam objawów tzn żadnego pieczenia swędzenia itp...
ale to co, z wymazu Ci wyszedł grzybek? nie wiem, jak to teraz jest, ale ponieważ ok. 40% kobiet jest nosicielkami grzybów bez objawów kiedyś sie przyjmowało je za florę fizjologiczna a dopiero jej nadmierny wzrost i objawy za zakażenie. ale teraz chyba już się leczy każde wykrycie grzybka

Anethe moja lekarka wiedziala co robi bo zaczelam od najlsalbszych lekow ktor mogla mi przepisac, a nie wiem czy wwiesz ale grzybice trzeba wyleczyc przed porodem bo wtedy jest bardzo niebezpieczna dla dzidziusia, a gyno dostalam w 4 miesiacu ciazy. poza tym grzybice w ciazy jest bardzo trudno wyleczyc ze wzgledu na to ze nasze naczynia sa bardzo ukrwione i podatne na grzyby, wiec bardzo wiele cieazrnych lapie grzyby.

poza tym w ciazy nie powinno sie brac wielu innych gorszych swoinstw niz globulki dopochwowej gyno. nie wiem jak ty sobie to wyobrazasz ze rodze dziecko i co przechodzi ono przez kanal rodny z grzybami???!!!!

i napisalam ze nystatyn ajest slabsza od gyno.
hej, spokojnie, wyraziłam tylko swoje zdanie i przecież nigdzie nie napisałam, że jestem lekarzem ;) to już sobie sama dopowiedziałaś
skoro ekonazol dostałaś po pierwszym trymestrze, to ok. w końcu jakoś trzeba sobie radzić. naczytałam się bardzo dużo artykułów zarówno o infekcjach pochwy w ciąży i nie w ciąży i z jakim ryzykiem to się wiążę podczas poczęcia dziecka, przebiegu ciąży i porodu, wiec spoko, wiem o czym mowa. w ciąży np. flukonazolu na pewno się brać nie powinno, dlatego leki miejscowe w tym przypadku są bezpieczniejsze. ale mimo wszystko w pierwszym trymestrze to tylko nystatynka i natamycynka. a tak naprawdę, to najlepiej osłonowo np. lacibios femina łykać i nie mieć takich problemów

a w ciąży wiadomo, że się jest bardziej podatnym na grzybice - wzrasta stężenie glikogenu w nabłonku, pH pochwy się podnosi i odporność komórkowa spada :(

Grzybica często bierze się z nadmiaru higieny - za każdym razem kiedy się podmywasz, wypłukujesz florę bakteryjną... warto się tu trochę zaniedbać:) podmywać tylko ra dziennie.

zgadzam się. takie np. irygacje wypłukują florę, która odbudowuje się dopiero po 2-3 dniach. to dużo czasu na wtargniecie patogenów

Hania9
03-09-2008, 13:15
Irygacjom mówię NIE!

Aszka7
03-09-2008, 17:09
anathe lekarka spojrzała do środka i wiedziała juz o co chodzi i była zdziwiona że nie miałam objawów później badania potwierdziły chorobę. Ogólnie mam słabą odporność bo często choruje. Zapalenie płuc i anginę przechodziłam bez gorączki;/.Do ginekologa poszlam na kontrolne badania noi sie dowiedzialam. Szok. ale dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam ten problem:)

POZIOMA
07-09-2008, 14:53
Wiesz Anathe nie opieraj sie na tym co pisza w madrych gazetach typu mamo to ja itd. a porad zasiegac u zrodla czyli u lekarza. ja tak robilam, jak mialam watpliwosci to pytalam lekarki...

anathe
12-09-2008, 12:15
Wiesz Anathe nie opieraj sie na tym co pisza w madrych gazetach typu mamo to ja itd. a porad zasiegac u zrodla czyli u lekarza. ja tak robilam, jak mialam watpliwosci to pytalam lekarki...
hm.. raczej czytam artykuły w takich pismach jak ginekologia praktyczna, puls medycyny, przegląd menopauzalny itp. a lekarza też się zawsze wypytuje o wszystko ;)

POZIOMA
13-09-2008, 07:18
oj anathe dopoki czegos nie przezyjesz tonie warto sie wypowiadac, bardzuzo od teorii do praktyki:)

anathe
13-09-2008, 17:23
POZIOMA, a co Ty myślisz, że nigdy grzybicy nie miałam i tylko tak sobie dla rozrywki czytam takie artykuły ;) męczyłam się z grzybkiem wiele lat, ale to fakt - ciążę dopiero planuję, więc w tym klimacie praktyki nie mam, ale czynię przygotowania w tym kierunku, wypytuje lekarza i mam nadzieję, że grzybek mnie w ciąży ominie :)

pianka2
19-09-2008, 22:35
Dziewczyny a czy macie usiebie biedety w domku? Nie wiem czy to jest mebel niezbędny czy raczej bajer?

nka
19-09-2008, 23:44
Hey ;)
Mam pytanie, niedawno lekarka stwierdziła że mam grzybice pochwy...
Zapisała jakieś 2 maści - pomogły do strzału i globulki.
1 raz dzisiaj wzięłam ten antybiotyk i tak się zastanawiam czy to normalne że on się po 2 h jeszcze nie wchłonął ?

stokrotka831
21-09-2008, 22:13
na grzybicę najlepszy jest krzem organiczny więcej na www.naturgreen.info.pl;)

anathe
23-09-2008, 12:22
Dziewczyny a czy macie usiebie biedety w domku? Nie wiem czy to jest mebel niezbędny czy raczej bajer?
ja nie mam :(
ale moja koleżanka ma u siebie w domku jednorodzinnym

Hey ;)
Mam pytanie, niedawno lekarka stwierdziła że mam grzybice pochwy...
Zapisała jakieś 2 maści - pomogły do strzału i globulki.
1 raz dzisiaj wzięłam ten antybiotyk i tak się zastanawiam czy to normalne że on się po 2 h jeszcze nie wchłonął ?
szczerze mówiąc nie wiem. ja zawszę aplikowałam sobie na noc i zasypiałam, rano trochę wypływało, ale to normalne.

na grzybicę najlepszy jest krzem organiczny więcej na www.naturgreen.info.pl;)
yyy pewnie wspomagać się można, toż to minerały w końcu, ale jednak uważam, że lacibiosu femina nie zastąpi a w moim przypadku jest konieczne dostarczanie bakterii kwasu mlekowego, niekoniecznie minerałów :)

jolkaXp
29-09-2008, 22:43
To Jednak Zbyt Osobiste

jolkaXp
30-09-2008, 08:50
dzięki sarna

Ketrel
30-09-2008, 11:13
zdecydowanie dezynfekcja...bc

POZIOMA
01-10-2008, 10:16
anathe nie chce ci zle wrozyc ale raczej cie grzybica nie ominie jesli sie z nia zmagalas tyle lat, 80% ciezarnych ja przechodzi, ja miala w obydwu ciazach, w kazdje inaczej, wiec ty jestes jeszcze bardziej narazona...
i pamietaj o jednym jak juz zajdziesz w ciaze i niestety jesli cie grzyb dopadnie, musisz go wyleczyc przed porodem...

@nka antybiotyki na grzybice bierze sie na noc, wlasnie po to zeby on sie wchlonal, bo w nocy tylko lezysz i wtedy on ma najwieksze pole do popisu, a w dzien chodzisz i ciezko by mu bylo bo bedzie sie ciagle saczyl....

POZIOMA
01-10-2008, 10:18
bidet w domu mi niezbyt potrzebny bo nie wyobrazam sobie mycia "tam" zimna woda, po porodznei przydatny jest zapewne....

anathe
09-10-2008, 12:41
zobaczymy, moja znajoma też miała problemy z nawrotami i udało jej się uniknąć grzybicy w ciąży przy odpowiedniej profilaktyce. nie chcę podchodzić pesymistycznie na razie :)

Hania9
09-10-2008, 14:19

Ma moja siostra! Twierdzi, że to zbędny mebel, a ja dodam, że częste podmywanie się również nie sprzyja 'zdrowiu' naszego krocza, bo zakłóca naturalną florę bakteryjną.

nimlot
12-11-2008, 13:43
Hejka,

mam pytanie o FemiVaxin. To nowa szczepionka na te problemy. Gin mi to poleciła, ale chcę wiedzieć, czy ktoś stosował i ma jakąś opinię na ten temat już.
Poniżej link jakby były wątpliwości o co chodzi.
Pozdrawiam i czekam na info....

http://www.medycynanaturalnie.pl/pro...products_id=80

anathe
12-11-2008, 14:29
hm.. no ciekawe dość, myślę, że spróbować można, ale najlepiej po zrobieniu posiewu i wyleczeniu, bo z tego co czytam, to zawiera tak:
Candida albicans lysatum 0,84 mg
Candida glabrata lysatum 0,83 mg
Candida krusei lysatum 0,83 mg
Gardnerella vaginalis lysatum 0,20mg
Propionibacterium acnes 2,30 mg
czyli podstawowe grzyby (oprócz c. tropicalis) i gardnellę. jednak nie chroni przed infekcjami bakteryjnymi np. enterococcusem np. faecalis lub streptococcusem a te się też często zdarzają.
myślę, że spróbować można ale przy tym i tak należaloby nadal łykac lacibios femina w celu utrzymywania odpowiedniego stanu mikroflory pochwy, bo jak nie ma naturalnego płaszcza ochronnego w postaci pałeczek kwasu mlekowego, to nawet lepszy sam sluzówki dzięki tym lizatom nic nie da

Canada4
16-12-2008, 01:52
Ja dostałam od ost. lekarza Pevisone i pomógł bardzo, wcześniej lekarka zaleciła nie chodzić na basen, bo zbyt szybko mogę coś znowu złapać, jak się oprzeć tej przyjemności? Jak Wy się wtedy chronicie?

Ania198110
16-12-2008, 16:21
Cześć dziewczyny,

Mam złożony problem.
W październiku dostałam opryszczki genitalnej, przy okazjii zrobiłam badania na Hiv i inne przenoszone droga płciową. Jak powiedziałam swojemu partnerowi o opryszczce to sie ode mnie odwrocił i powiedział tylko tyle: ja nie mam żadnych bąbli i nie masz tego ode mnie. Wyniki badań z wymazu szyjki macicy mnie przeraziły: jak pielęgniarka pobierała wymaz to od razu powiedziała ze mam dużą nadżerke. 3 dni póżniej wenerolog zapytała się czy miałam kiedykolwiek drożdzaki. Nigdy nie miałam. W maju zmieniłam ginekologa, byłam u niego 3 razy ale ani razu nie badał mnie na fotelu. Myślę ze gdyby mnie badał to już dawno bym wiedziała ze ew. mam nadżerkę. Kończe leczenie glubulkami i tabletkami przepisanymi przez wenerologa (Mycosyst, lactovaginal i tabletki dopochwowe clotrimazolum) i lada dzien mam miec badania kontrolne ale nie wiem co juz mam robic z tą nadżerką. Wenerolog powiedziala ze leki na grzybice moga pomoc w nadżerce, ze troche zmniejsza ale nie wiem czy w to w ogole wierzyc Wiem ze do ginekologa ale nie mam do jakiego bo do tamtego juz nie pojde skoro zawalil sprawe. W styczniu chce isc do Poradni K Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Ani z grzybicą ani z nadżerką nie czułam zadnego swedzenia, miałam tylko typowe dla siebie plamienia przed okresem na ktore zaden ginekolog nie moze znalezc lekarstwa od 3 lat. Najbardziej przeraża mnie leczenie nadżerki skoro jest duża - leczenie Solcogynem nie pomoże wiec zostanie wypalanie lub wymrażanie a tego panicznie sie boje jakie skutki bedzie to mialo na przyszlosc.

anaa82
16-12-2008, 16:30
Ania81, jesli nadzerka jest duza to marne szanse ze uda sie ją calkiem zlikwidowac lekami. Jesli ma sie nadzerke to bardzo łatwo mozna łapac roznego rodzaju infekcje i grzybice. Ja mialam nadzerke i czesto łapałam zakazenia, mialam tez grzybice i jak zdecydowałam sie ją wymrozic to jak narazie niczego nie złapałam i ładnie sie zagoiło.

Ania198110
16-12-2008, 16:41
a jak miałas wymrażanie to bylas caly dzien w szpitalu czy robili ci to w gabinecie ginekologa?
Czytalam tez ze nadżerka jest czesto diagnozowana a w rzeczywistosci wychodzi inna choroba. Nie wiem czy moge brac slowa tej pielegniarki na serio, czy ona jest wiarygodna.
Gdyby ten ginekolog "obejrzal" mnie w sierpniu to bym wszystko wiedziala i nie byloby takich problemow. Co ciekawe ze chodzi do niego duzo dziewczyn... mial byc super a okazal sie debilem...

Ania198110
16-12-2008, 16:47
Ten ginekolog 2 razy dawał mi skierowanie na usg narządów rodnych. Raz miałam robiore przez powłoki brzuszne a raz tranvaginalne. Myslicie ze przy usg to moze byc widoczna nadżerka i inne rzeczy?

anaa82
16-12-2008, 19:12
Wymrazanie trwało moze 10 minut i po 10 minutach poszlam normalnie do domu i nic mi sie nie działo, zabieg byl w gabinecie ginekologa. Dostałam globulki, po miesiacu poszlam do kontroli i wszystko ladnie sie wygoiło, nie mam zadnych dolegliwosci. Skoro nie powiedzialas drugiemu lekarzowi o swoich obawach to moze nie czul potrzeby badac Cie na fotelu, choc dla mnie to podstawa. Poprostu idz do lekarza zeby Cie zbadał i potwierdzil albo zaprzeczyl ze masz nadzerke.

Ania198110
16-12-2008, 19:46
u nowego ginekologa bylam ostatni raz w sierpniu a o nadzerce i grzybicy dowiedzialam sie po badaniach u wenerologa 14. listopada wiec moj gin nawet nic o tym nie wie. Z tego co wiem to jak ginekolog przyjmuje pierwszy u siebie jakas pacjentke to powienien od razu badac na fotelu a on nie zrobil tego na zadnej wizycie. Mysle ze nie zachowal sie tak jak powinien wiec juz do nego nie pojde.

TanePockecutii
16-12-2008, 23:58
Ok ja powiem tyle.
Męczyło mnie te cholerstwo od września tamtego roku, pamiętam jedynie że byłam na imprezie i jako że byłam już trochę pijana skorzystałam z toalety po prostu na niej siadając (zwykle nakładam na sedes papier ale to szczegół).Po kilku dniach poczułam swędzenie i jakieś śmierdzące serowate upławy.Myślałam że to przejściowe, jednak nie.
Najgorzej było zaraz po okresie, to było strasznie irytujące ! Przeczytałam gdzieś o sposobie z czosnkiem.Spróbowałam i nie podziałało.Do lekarza nie pójdę za Chiny (żadne bariery wstydowe, od tak po prostu).I wynalazłam własny sposób, dzięki któremu te cholerstwo przeszło.A więc : weź jakikolwiek tampon, weź ząbek czosnku i zgnieć go w prasce do małej miseczki.Tampon trzeba obtoczyć w czosnku (najlepiej jak się go wetrze) i po prostu aplikuje do pochwy na trzy, cztery godziny.Jak ręką odjął, nie ma śladów grzybicy.Mam nadzieję że to już nie powróci.A taka rada na przyszłość - nie używać mydeł tylko żeli do higieny intymnje, posiadać osobny ręcznik i często zmieniać bieliznę (nawet kilka razy dziennie) plus podmywanie się po każdym skorzystaniu z toalety.To na tyle, mam nadzieję ze to pomoże :):)

Canada4
17-12-2008, 00:58
ja sie pilnuję i ostatnio staram się nie siadać w m-cach publicznych, już jest taka obawa, że łatwo złapię, więc uważam. Ostatnio lekarz (gin.) zapytał mnie czy używam tamponów i czy staram się o dziecko, a mnie to zdziwiło, bo ja nie jestem w związku w tej chwili, a nie używam tamp., gdyż źle bym sie czuła z nimi, takie mam odczucie

ale
17-12-2008, 18:50
Co do grzybicy to nie trzeba siadać na kiblach, wystarczy brać antybiotyki i już jest... Ale najgorszy jest basen

anaa82
17-12-2008, 22:03
Ja uwielbiałam chodzic na basen, az pewnego razu ledwo wrocilam z basenu i myslalam ze sobie tam wydrapie wszystko, jak poszlam 2 dni pozniej do gina to powiedziała "masakra", taką infekcje tam złapałam, mimo ze porzadnie sie wymyłam po basenie. I teraz sie juz zraziłam do basenów i boje sie chodzić zeby czegos znow nie złapać. Jak Otylia wytrzymuje ciągle przesiadywanie w basenie :confused:

maXaXd
19-12-2008, 01:41
Tampon przed wskokiem do wody, potem wyjąć i się porządnie wymyć pod prysznicem, w domu wziąć Lactovaginal, kontynuować przez kilka dni 2 razy dziennie, nawet gdy się danego dnia nie idzie, można codziennie dodatkowo brać Lactibios doustnie - przepis mojego gina. :)

ewawa
19-12-2008, 11:31
Co do wcześniejszego postu odnośnie podmywania się po każdej wizycie w toalecie to nie do końca tak.Właśnie zbyt częste podmywanie się powoduje zanikanie naturalnej flory bakteryjnej w pochwie,która mimo swej nazwy jest nam bardzo potrzebna właśnie żeby unikać tego typu problemów ;)

Jusia_P
19-12-2008, 18:50
a ja przed ciążą nie miałam problemów a teraz mam co chwile... właśnie wrociłam od gina i mam kolejnego grzybka... tym razem wersja jakaś okrojona objawowo bo nie swędzi i nie piecze, może sam początek albo co... mam nadzieję, że po ciąży uda mi się w końcu tego pozbyć porządnie...

ewawa
19-12-2008, 20:07
To prawda,grzybki lubią ciążę i dają się we znaki bardzo częst i niestety powracają.Ale głowy do góry dziewczyny-damy radę ;)

TanePockecutii
03-01-2009, 18:15
Co do wcześniejszego postu odnośnie podmywania się po każdej wizycie w toalecie to nie do końca tak.Właśnie zbyt częste podmywanie się powoduje zanikanie naturalnej flory bakteryjnej w pochwie,która mimo swej nazwy jest nam bardzo potrzebna właśnie żeby unikać tego typu problemów ;)

tak masz rację jednak kiedy chorowałam na to paskudztwo musiałam czesto zmieniać bielizne co wiązało sie z podmywaniem.
A co do utrzymywania flory bakteryjnej, jadłam i jem dalej jogurty naturalne.
Czytałam także o stosowaniu jogurtów naturalnych w ten sam sposób jak opisywałam leczenie czosnkiem.
I musze powiedzieć że od daty mojego ostatniego postu grzybica nie wróciła ! Więc mysle że i Wam to pomoże.Pozdrawiam : *****

ale
05-01-2009, 16:50
Tampon przed wskokiem do wody, potem wyjąć i się porządnie wymyć pod prysznicem, w domu wziąć Lactovaginal, kontynuować przez kilka dni 2 razy dziennie, nawet gdy się danego dnia nie idzie, można codziennie dodatkowo brać Lactibios doustnie - przepis mojego gina. :)

Czytałam parę takich newsów na temat tamponów przed basenem i spytałam lekarza. Powiedział, że to bzdura. Za to kazał właśnie stosować Lactovaginal nawet, gdy nic się nie dzieje, a korzystało się z basenu, jaccuzi czy brało antybiotyki. Zaleca też stosowanie Clotrimazolum po każdym wyjściu z basenu.

anathe
08-01-2009, 11:50
co do tych tamponów, to słyszałam właśnie tą drugą wersje, że taki tampon nasącza się wodą z zarazkami i jest jeszcze gorzej, bo siedzi głęboko w pochwie i to się kisi tam, nie wypłukuje.. w ogóle baseny to ciężka sprawa, jak się chodzi regularnie, to trzeba łykać lacibios femina, inaczej to grzybki murowane (w każdym razie na pewno w moim przypadku :/).
ale z profilaktycznym clotrimazolem bym była ostrożna, to w końcu jest lek i organizm się może na niego uodpornić

tasiuncia
08-01-2009, 12:03
nie wiem...ale chyba podrapac sie jest najlepiej;-) zartuje;-)

magwiz
08-01-2009, 12:17
Jasna cholera by to wzieła! Niedawno brałam antybiotyki (wtajemniczeni, a raczej wtajemniczone, wiedzą o co chodzi), profilaktycznie zażywałam LaciBios feminę, piłam jogurciki i kefirki, a i tak się to cholerstwo przyplątało!:mad::cool:

magwiz
08-01-2009, 12:19
nie wiem...ale chyba podrapac sie jest najlepiej;-) zartuje;-)

a podrapać... to się można, ale dodatkowo (byle nie do krwi ostatniej:p;))

maXaXd
03-02-2009, 00:39
Czytałam parę takich newsów na temat tamponów przed basenem i spytałam lekarza. Powiedział, że to bzdura. Za to kazał właśnie stosować Lactovaginal nawet, gdy nic się nie dzieje, a korzystało się z basenu, jaccuzi czy brało antybiotyki. Zaleca też stosowanie Clotrimazolum po każdym wyjściu z basenu.

Jak zapytałam czy można Clotrimazolem smarować po każdym wyjściu z basenu, to gin powiedział, że guzik to może dać, chyba że będzie to globułka, bo maści "nie wpycha" się aż tam... ;) A że globułek mi nie przypisał, bo i zdrowa jestem, to trzęsę portkami i najdalej 30 min pływam z "nasiąkającym zarazkami" tamponem. :) A Lactovaginal - każdego dnia. :)

anathe
03-02-2009, 14:25
Jak zapytałam czy można Clotrimazolem smarować po każdym wyjściu z basenu, to gin powiedział, że guzik to może dać, chyba że będzie to globułka, bo maści "nie wpycha" się aż tam... ;)
ano zgadzam się, zgadzam. poza tym jakby nie patrzeć to jest lek, nigdzie nie piszą żeby profilaktycznie stosować, więc ja uwazam, że nie powinno się. co innego z probiotykami, które właśnie ku temu służą, żeby osłaniać i zapobiegac, więc tutaj wskazane jest regularne stosowanie. ja też "trzęsę portkami" i łykam lacibios femina dlatego hehe ;)

pianka2
28-02-2009, 00:34
w moim przypadku, było już dosyć kiepsko, bo nawracało to paskudztwo niemal regularnie, do czasu kiedy mój "stary" zamontował mi biobidet (rodzaj nakładki bidetowej na sedes, bo łazieneczkę mamy niestety niewielką). być może to przypadek ale od tej chwili, kiedy za każdym "posiedzeniem" moja "malutka" jest dokładnie myta, skończyły się problemy. wcześniej nawet nie wiedziałam że takie urządzenia istnieją :-)

magwiz
28-02-2009, 00:47
w moim przypadku, było już dosyć kiepsko, bo nawracało to paskudztwo niemal regularnie, do czasu kiedy mój "stary" zamontował mi biobidet (rodzaj nakładki bidetowej na sedes, bo łazieneczkę mamy niestety niewielką). być może to przypadek ale od tej chwili, kiedy za każdym "posiedzeniem" moja "malutka" jest dokładnie myta, skończyły się problemy. wcześniej nawet nie wiedziałam że takie urządzenia istnieją :-)

no ale tak "bardzo czysto" przez cały czas to tez niedobrze:rolleyes:

Daszka5
03-03-2009, 00:22
a ja myślę że czystości nigdy nie za wiele... zwłaszcza w ciągu dnia.

Majaaa9
10-04-2009, 11:25
Słyszałam, że jednym z najlepszych preparatów zwalczających grzybicę jest candivac.
Moja znajoma go stosowała i dzięki temu w końcu pozbyła się grzybicy, z która męczyła się od dłuższego czasu.

Pozdrawiam

anathe
27-04-2009, 14:11
ja tam nie jestem przekonana, co do skuteczności takich środków. bałabym się stosować zwłaszcza w trakcie trwającej infekcji że zaostrzy objawy. generalnie jestem zwolennikiem naturalnych środków jeśli chodzi o profilaktykę, więc ok, ale wolę inwestować w dobre bakterie i łykanie probiotyków dla kobiet niż ryzykowac i traktować się patogenami zakażeń. poza tym w ciąży i w czasie karmienia nie można go stosować, czyli w jednych z najbardziej sprzyjających grzybicy momentach :/

Grubcia
07-06-2009, 16:53
Lykaj dziewczyno FemiVaxin, na pewno pomoze! mnie pomoglo i juz od dwoch miesiecy zapomnialam co to infekcja, a juz mialam tak, ze pojawiala sie jedna po drugiej (albo byla to ciagle jedna ta sama tylko nie wyleczona).Nie dzialaly antybiotyki. tzn dzialaly ale tylko na chwile, gdy przestawalam stosowac kilka dni mijalo i znow sie pojawiala. z odpornoscia ma to zwiazek...no bo az nienormalne wydawalo mi sie ze non stop nie przechodzilo. a teraz mam spokoj. Lekarka mowi, ze co najmniej przez rok nie powinna sie teraz pojawic infekcja. to jest wlasnie lek na obnizona odpornosc, bo infekcje są powiazane z mala odpornoscia, ja nie moglam uwierzyc ze to przez niska odpornosc, bo ja nie chorowalam poza tymi infekcjami i anginami, ale myslalam ze te anginy to przez alergie.. teraz mam spokoj... tobie na pewno tez pomoze

nimlot
23-06-2009, 19:42
zgadzam się z Grubcią. FemiVaxin jest naprawdę skuteczny. Warto go kupić. Ja znalazłam w necie w przystępnej cenie, ale oczywiście w aptekach też jest

http://www.medycynanaturalnie.pl/product_info.php?cPath=34_67&products_id=80

bluevelvet
22-07-2009, 14:50
Mi na ciągle powracające infekcje pomógł Candivac. Miałam podobnie jak Grubia. Jak tylko kończyłam leczenie jednej trochę spokoju i zaczynała się kolejna, choć podejrzewam, że to raczej jedna, której nigdy nie udała sie do końca wyleczyć. Po antybiotykach niby było lepiej, ale za jakiś czas znowu...
W końcu ginek poradziła mi candivac. Działa on na podobnej zasadzie jak szczepionka, wzmacnia odpornośc organizmu na szczep bakterii najczęściej wywołujących grzybice. Teraz jest już dobrze. Od ponad pół roku nie miałam żadnej infekcji :)) co u mnie jest ogromnym sukcesem.
polecam

sasetka89
23-07-2009, 18:09
hej dziewczyny! witam Was serdecznie, przeczytalam caly topik i doszlam do wniosku,ze musze jutro wypytac moja gin o wszystkie te preparaty, które tu wymienilyscie. Z grzybica borykam sie stosunkowo od niedawna, moze pol roku-moze wiecej. Moj chlopak tez ma ja, tzn. nawroty. Ja po cytologii dostalam globulki z antybiotykiem, chlopak dostal clotrimazol i jakas masc nawilzajaca. Byla chwilowa poprawa, ale z powrotem to wraca. Dzis wykupilam Lacibios femina za 15 zl! mysle ze tanio, miszkam w krakowie, apteka na heleny (prokocim -biezanow) jutro mam wizyte to dowiem sie co i jak :) buziaki:)

laura34
29-07-2009, 17:50
Hej Polki :),
Troszkę się pomęczyłam z grzybicą swego swego czasu i powiem Wam, że u mnie najlepiej sprawdził się Candivac. Na uporczywie powracające kłopoty był jak znalazł. Zgadzam się też z anathe, ważna jest profilaktyka. Dlatego teraz na wszelki wypadek jak biorę antybiotyk, chodzę na basen czy czuję ze jestem osłabiona biorę Gynophilus, to kapsułki dopochwowe odbudowujące florę bakteryjną pochwy.

anathe
30-07-2009, 11:55
sasetka89, super tanio dałaś za lacibios femina! to jest jakaś apteka, która ma filie w innych miastach w kraju czy tylko jest w Krakowie?

laura34, a gynophilus jakie ma szczepy i ile tych bakterii w jednej globulce?

sasetka89
17-08-2009, 12:31
hej:)
anathe -> ta apteka nalezy do sieci aptek "Rumianek", szczerze powiem, to nie bardzo wiem jak stoi Lacibios Femina gdzies indziej bo kupowalam tylko tam.
Ja po wizycie u ginekolożki dostalam gynoxin i gynalgin, wykupilam tylko jeden bo poki co to "wyleczylam sie" zobaczymy jak na dlugo, w sumie to zazylam nawet nie wszystkie tabletki Lacibiosu i dwa razy antybiotyk i od prawie miesiaca mam spokoj:) oby jak najdluzej:)

anathe
18-08-2009, 12:59
No to super, oby tak dalej ;) Szkoda, że tej apteki u mnie nie ma, ale też w sumie lacibios fem kupuje stosunkowo tanio, więc narzekać nie mogę a w porównaniu z tym, co wydawalam na lekarzy i leki przeciwgrzybiczne, to i tak jest nieźle :)

mitsuko
17-10-2009, 00:20
Ojjj, ja się z tym męcze już ponad 2 lata i wcale nie jest wesoło. Mam juz sprawdzony sposób na nią: Fluconazole i Pimafucin (tak, paradoksem jest leczenie grzybicy antybiotykiem!). Gdy w nocy nie moge przez to spać czy płacze bo mam to juz 2 tydzień i nic nie pomaga to robie okłady z rumianku, farbuje na żółto ale łagodzi ból. Ja np. nie moge używać clotrimazolu, automatycznie dzieki temu moje wargi sromowe zwiekszaja wielkosc 2-3 krotnie i mam wrazenie, ze za chwile pękną. Przestałam używać płynów do higieny intymnej- to prawdziwe wyjaławiające świństwo! Przez to się dorobiłam. Pochwę myje tylko i wyłącznie czystą wodą i starczy. Nie nosze wkładek, bo mnie podrażniają, nie nosze tamponów, bo mam grzybice murowaną (wystarczy, że zrobie sobie malutką rankę i kaplica po prostu). Nie rozstaje się z żelem nawilżającym, pomaga mi w niekomfortowych sytuacjach :).
Wszystko to sprowadza się do jednego grzyba: Candida albicans, którego bardzo ciężko odnaleźć w badaniach, trzeba oddać dużo próbek kału i zrobić drogie badanie na obecność tego oto drożdżaka. Nie da sie cholery pozbyć. Byłam kilka miesiecy na diecie (bez cukrów, mąki przennej, nabiału <poza jougrtem naturalnym>, miesa, kawy, alkoholu i herbaty) z dużą ilością mocno cytrynowej wody, która ponoć miała wyczyścić mój organizm i brałam drogie świństwa Candidia Clear, Spirulina, piłam srebro alkaliczne i jeszcze coś tam (w razie gdyby ktoś był zainteresowany to moge podać tą kuracje- dostałam ją od lekarzy z Vegamedica). Ale jak widać borykam sie z tym do dziś. I chyba do póki hormony nie przestaną mi buzować, do póty będę sie z tym męczyć i tyle :/. Taki chyba już nasz los.
Powiem Wam, że nie ma sie czego wstydzić. Lekarze (a dużo ich było na mojej ścieżce do "zdrowia") po kilku miesiacach wizyt stwierdzili, że mówie o tym schorzeniu jak o domowym zwierzaczku. Po pewnym czasie zrobiłam sie na to kompletnie obojętna i tyle :).

Pozdrawiam.

Nenny
17-10-2009, 01:52
Mitsuko, wiem, ze pewnie juz jestes ekspertka po tak dlugim okresie chorowania, ale napisze ci, co mi powiedziala moja lekarka na temat okladow z rumianku:) Otoz doradzila mi, ze lepiej stosowac Tantum Rosa do przemywania, bo rumianek na tego drozdzaka niezbyt pomaga.
Przykro, ze sie tak musisz meczyc, mam nadzieje, ze niedlugo calkiem dojdziesz do siebie.. Mi sie trafila taka infekcja jednorazowo, teraz w czasie ciazy, i to naprawde nic przyjemnego!
Pozdrawiam

eloelo
04-01-2010, 10:18
witam, też mam problemy z nawracającą grzybicą, do tej pory stosowałam lactovaginal dopochwowo i clotrimazol jak coś zaczynało się dziać.Jeśi się zadziała w miare szybko to myślę że jest szansa się samemu wyleczyć, ale ostatnio gionekolog poleciła mi provag-probiotyk-ale doustnie, tylko że najepiej brać go profilaktycznie. Napewno przy antybiotykach, a reszte sytuacji "zagrożenia" trzeba samemu ocenić.

karea2
12-04-2010, 20:48
Witam
walczylam z grzybica kilka lat i nie dało się tego wyleczyć raz na zawsze. Po kilku miesiącach problem powracał. Zmieniałam ginekologów ale i to nie pomagało. W końcu wzięłam sprawy w swoje ręce. Nie będę tutaj się rozpisywać na temat nawrotów choroby, powiem krótko tej grzybicy nigdy nie da się wyleczyć lekami farmakologicznymi. Jeżeli macie uczciwego ginekologa to wam powie, że można to zaleczyć (zlikwidować na jakiś czas objawy) ale nie wyleczyć. Ja miałam dosyć już aplikowania przeróżnych kremów i czopków. Sięgnełam po sprawdzone kuracje naturalne i pozbyłam się tego dziadostwa raz na zawsze. Fakt, kuracja trwa pół roku plus podtrzymanie kuracji następne pół roku ale warto. Dodatkowo jest wiele innych korzyści z takiej kuracji. Wiecej informacji dla zainteresowanych na maila karea2@tlen.pl. Pozdrawiam serdecznie

tasiuncia
12-04-2010, 22:19
Kapiele z dodatkiem octu jabłkowego pomagaja w grzybicy i roznych innych infekcjach.

Aagusia77
13-04-2010, 11:24
Poleccie mi cos na grzybice dla faceta. Wlasnie mam grzybice, pierwszy raz w zyciu mi sie to zdarzylo. Chcialabym zeby moj chlopak tez przeszedl kuracje, narazie nie ma zadnych objawow, ale czytalam ze u mezczyzn czesto to przebiega bezobjawowo. Poleccie mi jaki lek dla niego wybrac, najlepiej tabletki bez recepty i podajcie w przyblizeniu cene

anathe
13-04-2010, 11:39
ale to wyłącznie kwestia pH. lepiej stosować probiotyki dla kobiet, bo wtedy dostarcza się bakterii kwasu mlekowego, które wytwarzają kwas mlekowy, mrówkowy, octowy i cytrynowy oraz inne substancje, które uniemożliwiają wzrost flory patogennej. jest to naturalniejszy sposób niż wlewki, płukanki czy kąpiele w occie czy kw. cytrynowym

tasiuncia
13-04-2010, 14:14
Poleccie mi cos na grzybice dla faceta. Wlasnie mam grzybice, pierwszy raz w zyciu mi sie to zdarzylo. Chcialabym zeby moj chlopak tez przeszedl kuracje, narazie nie ma zadnych objawow, ale czytalam ze u mezczyzn czesto to przebiega bezobjawowo. Poleccie mi jaki lek dla niego wybrac, najlepiej tabletki bez recepty i podajcie w przyblizeniu cene

Słyszałam o masci na grzybice clotrimatizolum ale jak to sie ma do miejsc intymnych to nie wiem.

tasiuncia
13-04-2010, 14:15
kosztuje pare zlotych moze ze 3 zl

Aagusia77
13-04-2010, 14:30
Dzieki za odpowiedz. Sama stosuje Tantum Rosa i Vagical. Mam nadzieje ze to mi pomoze, pozniej bede brala tez Lactovaginal. Do lekarza moge isc dopiero w przyszlym tygodniu i nie wiem nawet czy mnie przyjmie... A grzybicy dostalam wlasnie po wyjsciu od ginekologa, bylam na cytologii, badanie bolalo. Wiecej nie pojde do tej lekarki.

garaXa
28-04-2010, 00:37
Generalnie warto przestrzegać ogólnych zasad higieny intymnej (http://kobietaintymnie.pl/zdrowe_zasady.html) . Irygacje tylko sporadycznie jeśli są konieczne, na "co dzień" NIE. Poza tym warto ograniczyć słodycze - cukry są pożywką dla drożdżaków. Dodatkowym plusem jest poprawa wagi i sylwetki :cool:

janeczkaa
28-04-2010, 20:06
Generalnie warto przestrzegać ogólnych zasad higieny intymnej (http://kobietaintymnie.pl/zdrowe_zasady.html) . Irygacje tylko sporadycznie jeśli są konieczne, na "co dzień" NIE. Poza tym warto ograniczyć słodycze - cukry są pożywką dla drożdżaków. Dodatkowym plusem jest poprawa wagi i sylwetki :cool:

Dokładnie - dieta ma bardzo duże znaczenie przy grzybicy, nie tylko tej miejsc intymnych. Warto też używać płynu z odpowiednim pH, ja uzywam plivafem codziennie.

agnes05
11-06-2010, 17:50
Ja się wyleczyłam lacibios femina i abiofemem, już prawie miesiąc jest ok :) poza tym jem jogurty i ograniczam słodycze :)

alexandragi
16-06-2010, 13:14
Na problemy z grzybicą mi zawsze pomaga clotrimazol maść, po 2 dniach przestaję mieć pierwsze objawy, ale po jakimś czasie zawsze powraca. Zacznę chyba co jakiś czas się badać.

Czy wiecie może w jakiej aptece można kupić testy na grzybicę pochwy ?

Nie mogę tego znaleźć, a wiem że coś takiego istnieje.
Z góry dzięki za jakieś info.

monisia1992
21-06-2010, 14:47
po czym mozna rozpoznac grzybice pochwy?

Aagusia77
22-06-2010, 15:17
Swedzi z wierzchu i w srodku, i sa uplawy. Zreszta nie musisz sama tego rozpoznawac, od tego jest lekarz. Ja mialam grzybice tylko raz, leczylam sama, bo na wizyte u lekarza musialam czekac prawie miesiac. Lekarka zapisala mi 3globulki dostepne tylko na recepte, kosztowaly 50zl. Od tego czasu mam spokoj.

anathe
24-06-2010, 13:45
grzybicę jest wbrew pozorom trudniej rozpoznac niż infekcje bakteryjną (tutaj pH się podnosi i nawet papierkiem lakmusowym można sprawdzić a przy grzybku pH się niestety nie zmienia). dlatego najlepiej pójść zrobić biocenozę lub cytologię bethesdem. poza tym swędzenie i serek występuje w większości przypadkach. dobrze jest brać lacibios fem, wietrzyc okolice intymne i stosować dopodmywania płyn z kwasem mlekowym

Kobietka_24
04-07-2010, 19:53
Dziewczyny, Kobietki!

Z grzybicą męczyłam się ponad 1,5 roku. Nie muszę chyba opowiadać wam, jaka to jest uciążliwa dolegliwość. Nie pomagały nawet globuli dopochwowe przepisywane przez ginekologa (tzn pomagały, ale ona wracała). W końcu zaczęłam stosować Clotrimazol. Żeby się jej pozbyć stosowałam tę maść dwa razy dziennie przez ponad tydzień. Jak aplikowałam? Maść na palec i do pochwy. Kazałam również swojemu partnerowi kilka razy w tygodniu zastosować maść na penisa. Po tym tygodniu nadal stosowałam Clotrimazol dwa razy w tygodniu przez jakiś czas i przeszło. O grzybicy nie myślę już od 2 - 3 miesięcy. Jednak pamiętajcie o profilaktyce. Jak wracam z basenu, aplikuję sobie Clotrimazol, po miesiączce również. Gdy czuję, że coś zaczyna mnie swędzieć to oczywiście również.
Clotrimazol zagościł na dobre w mojej apteczce i teraz jest wszystko OK :)

marmolada
08-07-2010, 18:01
U mnie latem to problem nawracający szczególnie jak się rozpoczyna okres basenowy. Lepiej mi podpowiedzcie co brać by zmniejszyć swoją podatność na łapanie tego muchomora.

anathe
12-07-2010, 10:51
U mnie latem to problem nawracający szczególnie jak się rozpoczyna okres basenowy. Lepiej mi podpowiedzcie co brać by zmniejszyć swoją podatność na łapanie tego muchomora.
a czytałaś chociaż trochę temat? :) zanim się zada pytanie czasami warto przeczytać kilka stron, bo można znaleźć wiele ciekawych i przydatnych informacji :)

bierz lacibios femina, witamine C, mniej cukru w diecie, jeżeli masz ogolnie osłabiony organizm to zrób sobie kurację np. echinaceą czy innym środkiem na odporność ;)

plus odpowiednia higiena

vinus79
20-01-2011, 16:52
Mysle ze mozna w takich przypadkach pomyslec o wizycie u lekarza.Czesto dane probiotyki jednak róznia sie miedzy soba i nie zawsze trafimy na ten zgodny z naszymi dolegliwościami.

metycja
16-02-2011, 23:53
Ja w takich sytuacjach probiotyk stosuję i od jednej, i od drugiej strony. Lepiej bronić całego organizmu naraz, niż potem leczyć się kilka razy. Z probiotyków często używam multilacu, także w czasie kuracji antybiotykiem.

zosia185
28-02-2011, 13:58
Moja siostra z tym świństwem walczy już od 7 lat i nic jej nie pomaga(((((((((9 po prostu masakra. a GINEKOLODZY TYLKO MÓWIĄ ŻE TO PRZEJDZIE I CO GÓWNO PRAWDA!!!!!!!. Robiła w prywatnym laboratorium w Warszawie wymaz z pochwy i wyszła jakaś bakteria. Robi nasiadówki z ziół, wyczytałam na necie, o tamponach z czosnku, czyli natrzeć tampon czosnkiem i włożyć go do pochwy wiem brzmi to bardzo źle. Ale poskutkowało na chwilę (((((((((( wkłada sobie kawałki zamrożonego jogurtu najlepiej 0%. Poskutkowało ale też na chwilę. Teraz prowadzi kurację typowo zielarską ZOBACZYMY
Edytuj/Usuń Wiadomość

anna_woz
21-03-2011, 19:22
założyłam własnie podobny temat na Vita
niedawno wróciłam z podrózy, właśnie z niespodzianką...
i to jakże niemiłą...

ja słyszałam o probiotykach, podobno działają osłonowo
ale jakoś nie jestem do końca przekonana
może któraś z Was brała jakiś z nich?

metycja
23-03-2011, 00:09
Probiotyki (a także synbiotyki) jak najbardziej działają osłonowo. Sama grzybica to przecież skutek zaburzenia równowagi między grzybami a bakteriami w pochwie. Łykanie specjalnie wyselekcjonowanych kultur bakterii pomaga zwalczyć nadmiar grzybów. Tyczy się to zresztą nie tylko grzybicy pochwy. Ja profilaktycznie (a także podczas terapii antybiotykowej) biorę multilac, natomiast w przypadku grzybicy pochwy są również probiotyki specjalnie wyselekcjonowane w tym kierunku. Mam nadzieję, że pomogłam :)

anna_woz
23-03-2011, 11:05
Dzięki :) Byłam wczoraj u lekarza i polecił mi lacibios femina, czytałam w necie, ze ten probiotyk jest skuteczny, wiecie coś moze na jego temat?

anathe
25-03-2011, 12:09
ja pisałam wcześniej o lacibios femina, że stosuję i bardzo polecam. poszukaj w tym temacie, pisałam już nie raz, że dobry probiotyk powinien charakteryzować się i odpowiednimi szczepami i powinien mieć skuteczność działania potwierdzoną odpowiednimi badaniami i powinien mieć właściwą ilość bakterii, aby wywrzeć efekt terapeutyczny :)

anna_woz
29-03-2011, 17:36
Ja od kilku dni zaczęłam stosować labibios femina i zobaczymy jak to będzie. W zasadzie jestem zadowolona, bo łykam tylko jedną tabletke dziennie i mam z gowy, bardzo wygodne:) Dam znać niebawem jak efekty :)

aleksia1
17-04-2011, 19:28
A łykasz ja jakoś regularnie ,czy jednak robisz sobie jakies przerwy w dawkowaniu ?

Marika83
17-06-2011, 23:35
Hej, przeglądam ten wątek, bo od kilku dni jestem zainteresowana tematem, grzybicy nie mam - na razie:), ale... jakieś zapalenie pochwy mi się przybłąkało.... może ktoś miał????

peperonia
20-06-2011, 20:55
hej, to pewnie chwilowa niedyspozycja:) gdyby nie przeszło za kilka dni ja bym pobiegła do lekarza, sama doraźnie stosuje provag doustnie bo czesto chodze na basen, lubie też moczyć sie w jacuzzi a to siedlisko wszelkich bakterii:/

Marika83
21-06-2011, 21:34
Dzięki za odpowiedż, pójdę do apteki po ten prowag

Karola_24
29-06-2011, 16:28
ja też poleciłabym provag, (bo sama go używam) ale jeśli masz już infekcje to zrób sobie nim kurację 20dniową, łykaj po jednym każdego dnia i będzie dobrze;))

anathe
30-06-2011, 12:38
Hej, przeglądam ten wątek, bo od kilku dni jestem zainteresowana tematem, grzybicy nie mam - na razie:), ale... jakieś zapalenie pochwy mi się przybłąkało.... może ktoś miał????
zapalenie pochwy to też grzybica :P zapalenie pochwy na tle grzybiczym i zapalenie pochwy na tle bakteryjnym. no i oczywiście moze być też wirusowe, pierwotniakowe itd ;) dlatego najlepiej zrobić posiew, żeby wiedzieć, jakie jest zapalenie, żeby nie leczyć się w ciemno. ale oczywiście probiotyki, jak lubię lacibios fem, nie zaszkodzą w żadnym z tych przypadków :)

majka0802
04-07-2011, 18:30
też słyszałam, że provag jest bardzo dobry, ale osobiście używam globulki lactovaginal- chyba najstarsze probiotyki dopochwowe bo moja babcia jak zobaczyła opakowanie to mówiła, że te tab. istnieją odkąd żyją kobiety:) więc po co zmieniać to co dobre.

anathe
08-07-2011, 11:14
też słyszałam, że provag jest bardzo dobry, ale osobiście używam globulki lactovaginal- chyba najstarsze probiotyki dopochwowe bo moja babcia jak zobaczyła opakowanie to mówiła, że te tab. istnieją odkąd żyją kobiety:) więc po co zmieniać to co dobre.
ja przeciwniczką dopochwowych nie jestem (choć wolę doustne), ale właśnie to jest dziwne, że świat się zmienia, jest masę badań na temat lactobacillusów, zdrowia intymnego kobiet, nowe cytologie a nie stare (system bethesda) i wydaje mi się, że teraz jest dużo więcej lepszych probiotyków. zresztą ja się zraziłam, bo firma, która kiedyś twierdziła, że probiotyki doustne w ogóle nie mają sensu bytu, wypuściła też doustny. wiadomo, że doustne są skuteczne (sama jestem tego dowodem - biorę lacibios femina od dawien dawna), więc po co się było upierać, że nie są ;)
ale generalna zasada jest taka, że trzeba znaleźć coś co pomaga danemu organizmowi, bo każdy jest inny i też infekcje mogą być spowodowane zupełnie innymi rzeczami

wiewiora24
08-07-2011, 17:04
Różnie to jest z tymi infekcjami, mnie najczęsciej dotykają w okresie wakacyjnym, a największą "przygodę" z grzybicą miałam we włoszech. Może trochę gorsza higiena, inny klimat, jakieś osłabienie no wysiedzieć sie nie dało a co tu mówić o wypoczynku i co tu robić? Antybiotyku nie miałam bo u lekarza nie byłam, probiotyków nie brałam bo w takim cieple pod namiotem to i tak by nie przetrwały i zastosowałam wtedy Provag żel jedynie jego wzięłam i zaraz mi przeszło na szczęście. Taka nauczka na przyszłość żeby być zawsze ubezpieczonym na każdą możliwość:)

Marika83
15-07-2011, 00:50
Byłam u lekarza, robiłam badania(cytologia wystarczyła), wykupiłam leki, prowag i prowagżel mam... wszystko jest w porządku. Na wyjazd wakacyjny wezmę coś co można w aptece bez recepty kupić. Dzięki z rady:)

Lemon29
08-08-2011, 11:42
[QUOTE=Lemon29;883795]Czesc dziewczyny,
Poralam sie z grzybica pochwy juz w polsce jako mloda dziewczyna. Wracala mi sie co 2 miesiace przez co najmniej 10 lat!!! Chodzilam po lekarzach po lekarstwa i kupowalam na okraglo masci wlasna reke. Mialam nawet nadrzerke wiec i wypalanke (nie polecam:-). Bylam tym juz zmeczona i czulam sie bezradna. Myslalam: "No k... nie pozbede sie tego holerstwa!!!! Uslyszalam w telewizji holenderskiej zeby sprobowac COLA LIGHT (oczywiscie nie konsumowac tylko sie nia podmywac). Z pewnym dystansem, upokozeniem ale i nadzieja sprobowalam. Aha...i przestalam tak czesto brac prysznic. Ph jest dobre i grzybicy nie mam.Juz od roku jestem zupelnie zdrowa.

olkamariolka
10-08-2011, 16:34
Cola light zamiast lekarstwa…. No nie powiem, dosyć…eee… oryginalne rozwiązanie problemu. JA mimo wszystko wolałabym najpierw przejrzeć dostępne suplementy, probiotyki (tutaj na przykład jest cały spis: http://www.am24.pl/apteka/19,Suplementy-diety) a jak nie pomoże to po prostu zmienić lekarza na innego, no i tyle.

wiewiora24
18-08-2011, 13:44
Nie słyszałam o tej coli light i czemu właśnie light, dziwne na każdego co innego działa, jak pisałam już wcześniej na mniej najlepiej działa provag żel, więc najlepiej spróbować rózne opcje i dopasować dla siebie najlepszą

aotylka
27-10-2011, 10:10
cola light - nigdy bym nie wpadła na cos takiego. ja wole mniej oryginalne rozwiązania. clotrimazolum maść na swędzenie i lactovaginal dopochwowo. jak nie mija ide do lekarza. znam tez provag żel, używam po basenie "na wszelki wypadek".

supergaska
28-10-2011, 12:54
ja stosowałam przy grzybicy tabletki dopochwowe clotrimazolum i maść. po leczeniu zaczęłam brać provag profilaktycznie i póki co nic mi sie nie dzieje.

peperonia
28-12-2011, 22:21
sama też miałam podobne problemy, zawsze dbałam o higiene, staram sie nie uzywać bielizny innej niz bawełniana, od jakiegoś czasu chodzę sporadycznie na basen, staram sie unikac toalet publicznych, tez stosuje doustny probiotyk provag, bakterie kwasu mlekowego zeby uzupelnić ich pozniom w organizmie

stracz
03-01-2012, 12:42
jesli chodzi o infekcje intymne najlepiej od razu kiedy sie zaczyna iśc do ginekologa, bo zaleczona, niedoleczona infekcja na ogół wraca. na swedzenie jak wiele dziewczyn stosuje maśc clotrimazolum, lactovaginal kiedy biore antybiotyki i po kuracji, unikam basenów. niestety kazdy organizm jest inny i nie ma na to leku uniwersalnego. mnie ostatnio pomogły tabletki clotrimazolum.

ktosobcy6
22-05-2012, 23:42
Hej. Mam na imię Justyna i jestem tu pierwszy raz. Mam problem. Wiem że to jest infekcja,grzybica ale nie wiem co z tym dalej robić? Byłam u lekarza ginekologa jak i zarówno dermatologa. Objawy to swędzenie, pieczenie, dziwna wydzielina jak i zarówno kolor i zapach. Ginekolog dawał mi różne tabletki FEMINELLA VAGI C jak i CLOTRIMAZOLUM tabletki i maść oraz PROVAG, TAMTUM ROSA i to pomaga ale zawsze na jakiś czas. Brałam tabletki antykoncepcyjne teraz zostały odstawione a ja mało co nie wyjdę z siebie przez te objawy, Upławy tak są obfite że czasami zastanawiam się czy czasami okresu nie mam. Natomiast dermatolog powiedział żebym wszystkie kosmetyki zmieniła na dziecięce, co prawda pomogło jedno ale też nie na długo. Co mam dalej robić? Gdzie się zgłosić? Czy to w ogóle jest wyleczalne? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Aldona78
02-09-2012, 21:08
profilaktycznie to ja jak miałam brać antybiotyki kupowałam sobie tabletki probiotyczne w aptece. Do tego jadłam duży kefir i unikałam serów pleśniowych. No i profilaktycznie nie chodziłam na basen bo po każdym miałam grzybice pochwy do leczenia. O siadaniu na desce w miejscu publicznym to chyba nawet nie muszę pisać. Teraz jadę na tamponach probiotycznych ellen, tanie nie są, ale na basen przynajmniej zaczęłam chodzić. Coś za coś ;) a nic tak ładnie nie rzeźbi sylwetki jak basen.

aotylka
03-09-2012, 14:02
te tampony stosuje się profilaktycznie podczas miesiączki? na basenie tez ich używasz? nigdy wcześniej nie słyszałam o tym. jaka jest ich cena? chyba nie są konkurencyjne cenowo dla probiotyków klasycznych i mniej wygodne w użyciu od np. provagu doustnego, który jest w sumie bardzo skuteczny.

Aldona78
16-09-2012, 22:55
stosuję je podczas każdej miesiączki. co do stosowania to tak jak każde inne tampony niczym się nie różnią prócz zawartości w środku probiotyków. i według mnie wzmacniają florę bakteryjną tam w środku, bo jakoś grzybica jest pod kontrolą, także zaczęłam chodzić na basen, czego się bałam. Cenowo jak sobie podliczysz koszty probiotyku i tamponów wyjdzie na to samo, a tutaj przynajmniej dochodzą one bezpośrednio do grzybicy i nie muszą przechodzić przez cały układ pokarmowy.
Nie mam nic przeciwko probiotykom w tabletkach, ale do antybiotyku.
Na moją grzybicę pochwy, jak już ją mam, nie działają, są za słabe.

Lennart
08-01-2013, 23:28
ja stosowałam przy grzybicy tabletki dopochwowe clotrimazolum i maść. po leczeniu zaczęłam brać provag profilaktycznie i póki co nic mi sie nie dzieje.

ja mam dokładnie tak samo clotrimazolum maść i tabletki dopochwowe... ale profilaktycznie jeszcze nic nie biorę... chociaż uważam że chyba powinnam spróbować

krysiako
17-01-2013, 11:40
ja mialam nawracajaca grzybice pochwy i zawsze jak mi sie pojawiala to probowalam sprawdzonych sposobo, tampony z jogurtu, podmywanie ziolami i masc, ale w koncu przy ktorej infekcji mialam dosc i poszlam sie przebadac i lekarz mi powiedzial ze to trzeba porzadnie wyleczyc i dostalam trioxal na recepte i chyba mial racje bo od pol roku nic mi nie nawrocilo, wiec moze w tym rzecz aby to porzadnie wyleczyc?

Margerytka28
09-02-2013, 10:37
ja mialam nawracajaca grzybice pochwy i zawsze jak mi sie pojawiala to probowalam sprawdzonych sposobo, tampony z jogurtu, podmywanie ziolami i masc, ale w koncu przy ktorej infekcji mialam dosc i poszlam sie przebadac i lekarz mi powiedzial ze to trzeba porzadnie wyleczyc i dostalam trioxal na recepte i chyba mial racje bo od pol roku nic mi nie nawrocilo, wiec moze w tym rzecz aby to porzadnie wyleczyc?

Tampony przepraszam z czego...?? z jogurtu??
A ty wiesz co się dzisiaj do tych jogurtów dodaje..?
Ja bym nie ryzykowała tylko od razu szukała jakiegoś dobrego ginekologa (stron z namiarami jest mnóstwo, choćby ->> ranking ginekologów (http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/ginekolog) itd). Nie ma co sobie zdrowia psuć babcinymi metodami na zupełnie nie babcinych dzisiaj jogurtach...

marmurka
16-03-2013, 14:37
ja mam dokładnie tak samo clotrimazolum maść i tabletki dopochwowe... ale profilaktycznie jeszcze nic nie biorę... chociaż uważam że chyba powinnam spróbować

Clotrimazolum raczej nie pomoże, bo to jest na infekcje zewnętrzne, nie wewnętrzne. Próbowałaś może żelu zamiast tabletek dopochwowych, jest dużo bardziej wygodny.

marmurka
16-03-2013, 14:39
Tampony przepraszam z czego...?? z jogurtu??
A ty wiesz co się dzisiaj do tych jogurtów dodaje..?
Ja bym nie ryzykowała tylko od razu szukała jakiegoś dobrego ginekologa (stron z namiarami jest mnóstwo, choćby ->> ranking ginekologów (http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/ginekolog) itd). Nie ma co sobie zdrowia psuć babcinymi metodami na zupełnie nie babcinych dzisiaj jogurtach...

Trioxal strasznie jedzie po żołądku. A takich pomysłów jak tampony z jogurtu nie zamieszczaj w internecie, bo jeszcze ktoś z tego skorzysta i dopiero będzie problem.

fejmsiezgadz
18-03-2013, 12:52
tampony z jogurtu? prosze Cie nie wypisuj tu takich bzdur bo ktos sobie jeszcze krzywde zrobi!!!!

Lennart
24-03-2013, 11:33
Clotrimazolum raczej nie pomoże, bo to jest na infekcje zewnętrzne, nie wewnętrzne. Próbowałaś może żelu zamiast tabletek dopochwowych, jest dużo bardziej wygodny.

No właśnie jeszcze nie miałam okazji stosować żelu chociaż ostatnio wszyscy bardzo zachwalają ten środek dopochwowy

Lennart
24-03-2013, 11:38
Trioxal strasznie jedzie po żołądku. A takich pomysłów jak tampony z jogurtu nie zamieszczaj w internecie, bo jeszcze ktoś z tego skorzysta i dopiero będzie problem.

popieram... ostatnio ludzie wymyślają takie straszne pierdoły odnośnie "nowych i naturalnych" metod leczenia że o pomstę do nieba woła... myślę że w niektórych przypadkach podchodzi to pod nagrody Darwina. tak sobie myślę że może to wina szkoły i edukacji która opowiada że jogurt jest dobry na wszystko zamiast powiedzieć cokolwiek się dzieje poginaj do lekarza

polinka
24-03-2013, 18:33
rzecz w tym,że to są sposoby naszych babć, a teraz mamy nowoczesne leki, które naprawdę leczą i unika się konsekwencji nieprzyjemnych potem.

polinka
24-03-2013, 18:36

to chyba zalezy od objawow i dolegliwosci bo nawet w masci moze pomoc na niektore objawy.

polinka
24-03-2013, 18:36
No właśnie jeszcze nie miałam okazji stosować żelu chociaż ostatnio wszyscy bardzo zachwalają ten środek dopochwowy

tak sordki dopochwowe w zelu sa mega wygodne w aplikacji i bardziej higieniczne niz globulki, ktore niestety wydostaja sie na zewnatrz okropnie:]

Lennart
27-03-2013, 01:22
tak sordki dopochwowe w zelu sa mega wygodne w aplikacji i bardziej higieniczne niz globulki, ktore niestety wydostaja sie na zewnatrz okropnie:]

a on nie wypływa wszystko się wchłania?

Lennart
27-03-2013, 01:24
to chyba zalezy od objawow i dolegliwosci bo nawet w masci moze pomoc na niektore objawy.

myślę że jak się ma cały zestaw i dodatkowo maść to ma sens

polinka
29-03-2013, 19:38
a on nie wypływa wszystko się wchłania?

tak, ja nie miałam żadnych takich objawów nieprzyjemnych.

polinka
29-03-2013, 19:39
myślę że jak się ma cały zestaw i dodatkowo maść to ma sens
tak naprawdę każdy przypadek trzeba rozpatrywać odrębnie.

Lennart
05-04-2013, 00:04
tak naprawdę każdy przypadek trzeba rozpatrywać odrębnie.

oczywiście że tak... nie można wrzucać wszystkich do tego samego worka :)

Jolcia777
08-04-2013, 22:06
a w młodości miałam miesiąc w miesiąc infekcje. lekarz zabronił mi kąpieli w wannie i kazał podmywać się w okolicach okresy zsiadłym mlekiem. i mi przeszło. polecam jeszcze artykuł w tym temacie:
http://www.strefarodzinka.pl/ciaza-i-porod/ciaza/zdrowie/319-infekcje-pochwy.html

Polina85
15-04-2013, 00:05
dziewczyny, nie jestem w temacie a potrzebuje szybkiej rady, generalnie problem ma taki, że non stop mam podrażnione dolne okolice, wystarczy ze użyje mydła albo szorstkiego papieru, może możecie polecić jakiś płyn do higieny intymnej tylko taki leczniczy a zarazem zapobiegawczy, no próbowałam już nap prawdę wielu

lwiapaszcza
08-05-2013, 20:05
Oddzielny ręczniczek do wycierania miejsc intymnych albo papierowy ręcznik. Jak tylko wyczuwamy grzybicę - zgłaszamy się do lekarza ginekologa, do czasu wizyty - maść Clotrimazolum. Poza tym od czsu do czasu warto sobie aplikować kapsułki z kwasem mlekowym.

Hortofino
03-06-2013, 08:26
Spróbuj lacibios femina protecta, ma kwaśne pH 3,5 i zawiera kwas mlekowy. Nie uczula, łagodzi podrażnienia i chroni przed infekcjami. Osobiście jestem z niego bardzo zadowolona. Mydło ma zasadowe pH, co nie jest korzystne dla okolic intymnych. Do wycierania okolic intymnych po myciu używaj ręcznika, delikatnego, ręcznik papierowy też może podrażniać.

czeremcha
19-09-2013, 14:43
Poczytałam trochę o tym płynie do higieny intymnej i kupiłam lacibios femina protecta dla siebie i LF pregna dla przyjaciółki, bo jest w ciąży. I obie jesteśmy bardzo zadowolone. Nie było żadnych infekcji intymnych ani podrażnień i nie uczulił mnie ten płyn a mam bardzo wrażliwą skórę okolic intymnych.

HellNo_Kitty
19-09-2013, 15:03
dziewczyny, nie jestem w temacie a potrzebuje szybkiej rady, generalnie problem ma taki, że non stop mam podrażnione dolne okolice, wystarczy ze użyje mydła albo szorstkiego papieru, może możecie polecić jakiś płyn do higieny intymnej tylko taki leczniczy a zarazem zapobiegawczy, no próbowałam już nap prawdę wielu

Myślę że powinnaś sprawić sobie coś bardziej leczniczego niż "zwykłe" żele do higieny intymnej - ja polecam PLIVAFEM. Są dwie wersje - jedna na powracające infekcje bakteryjne, druga na grzybiczne.
To naprawdę dobry, skuteczny preparat!