Hit! Trening ABS na płaski brzuch

Trening ABS bije rekordy popularności zarówno w USA, jak i starym kontynencie. Poznaj zasady przeprowadzania treningu ABS na płaski brzuch!

Trening ABS - efekty treningu mel b na płaski brzuch
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl

Czym jest trening ABS?

Trening ABS to bardzo rozbudowany trening mięśni brzucha, który przez wielu porównywany jest do A6W (tzw. "szóstki Weidera"). Choć w przypadku A6W, każdy wykonuje ćwiczenia w dokładnie ten sam sposób, w przypadku treningu ABS istnieje podział na część na początkujących i zaawansowanych.

Efekty treningu ABS

Zdaniem autorów ABS, każda osoba podejmująca się treningu widzi pierwsze efekty już po 2 tygodniach od pierwszych ćwiczeń. Sekretem ABS jest bowiem wzajemne oddziaływanie na siebie kolejno wykonywanych aktywności, a nie liczba powtórzeń czy częstotliwość wykonywania. Każde ćwiczenie angażuje bowiem do pracy kilka partii mięśni jednocześnie.

Jak ćwiczyć?

Trening w całości zajmuje niecałe 10 minut. Według autorów wystarczy ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Pamiętajmy, że trening jest kilkupoziomowy, dzięki czemu przez cały okres jego wykonywania ćwiczenia będą dla nas prawdziwym wyzwaniem. A nasz organizm z pewnością nie zdąży przyzwyczaić się do jednostajnego obciążenia mięśni brzucha.

Publikacja:
Agata Bernaciak Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń artykuł 11 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
LilyTruskawka2015.03.06 18:39
Madzia-> To co powiem jest banalne, ale w tym temacie nie ma niczego co nie było już powiedziane. Sprawdzaj kalorie swojego jedzenia, po to aby przez eliminację niektórych produktów zmniejszyć dzienną ilość spożywanych kalorii. Wysypiaj się dobrze, aby mieć zdrowy metabolizm. Powodzenia!
LilyTruskawka2015.03.06 18:26
podczas ćwiczenia mięśni ważne jest aby je zmęczyć, a potem dać im czas na odpoczynek, karmiąc je przy tym obficie. Trening 4 razy w tygodniu, to może być zbyt często, moim zdaniem. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednią częstotliwość treningu, tak aby dać czas mieśniom na regeneracje. Trochę Wam to zajmie dziewczyny, mi zajęło sporo czasu, ale mam ładny brzuszek teraz! Jeżeli chcecie czuć się seksownie, od teraz, to zanim brzuszek zrobi się ładny, radzę ubierać się dobrze. Dobra bielizna, np taka jaką ja kupuję na e felina, działa cuda! Poza tym fajna sukienka w pasującym do karnacji twarzy kolorze i szeroki uśmiech na twarzy zmienia człowieka!
Madzia2014.09.09 23:11
Mam 24 lata , wzrost mam 156 a wazę 57kg mam za duży brzuch jak bym była w ciąży i chce zgubić te fałdy z brzucha jak mam to zrobić?
Rup2014.05.15 21:17
Robie mel abs gdyż jak robie na płaski brzuch to jakoś dziwnie napinam szyje i po 10 sekundach mam dosc. Czy abs da taki sam efekt jak na płaski brzuch? Poza tym gdzie pozbyć oponki, a nie mieć widoczne mięśnie
Rup2014.05.15 21:17
Robie mel abs gdyż jak robie na płaski brzuch to jakoś dziwnie napinam szyje i po 10 sekundach mam dosc. Czy abs da taki sam efekt jak na płaski brzuch? Poza tym gdzie pozbyć oponki, a nie mieć widoczne mięśnie
didi2014.04.17 23:38
Robię ABS i Trening pośladków z Mel B 3 tydzień i z tego co zauważyłam brzuch jest bardziej napięty i twardszy, zaczynam odczuwać mięśnie pośladków, moje samopoczucie jest o wiele lepsze, hm czuje się atrakcyjniejsza co mnie bardzo motywuje ;) Dodam, że naprzemiennie robię Killera Chodakowskiej i treningi Mel B + bieganie ;)
Asia2014.03.19 14:09
Dziewczyna na zdjęciu, na początku strony moze i brzuszek ma cudowny, ale na nóżkach się coś pojawiło -.-
Ola2014.03.13 19:11
Ja ćwicze od tygodni abs i od 2 tygodni na posladki. Na razie posladki sa lekko twardsze, ale sie nie podniosly jeszcze. Ale mysle, ze to kwestia czasu, ale z abs jestem dumna i zadowolona! juz po tygodniu codziennego cwiczenia, widze efekt, spinam brzuch i widze kaloryfer! POLECAM!
lolki2014.03.06 21:53
Jak wykonujecie dobrze ćwiczenia i regularnie to pewnie że pomogą ja robię już 2 tydzień i widzę różnicę ważne jest abyście robili dokładnie ćwiczenia, jak nie dajecie rady to lepiej zrobić 1-minutową przerwę niż robić ćwiczenie ''na odwal''
jolka2013.08.13 19:29
ja robie i nic pomocy bardzo potrzebuje miec płaski brzuch
ddd2013.07.14 23:09
Czy to działa?