Plastyka brzucha

Jest jednym z najbardziej problematycznych obszarów ciała. Jeśli więc pomimo stosowania kolejnej diety i ćwiczeń oponka na brzuchu nie znika, warto pomyśleć o bardziej radykalnych rozwiązaniach.

płaski brzuch, kobieta

Dlaczego brzuch staje się problemem?
* Zbyt duża ilość tłuszczu (często połączona z lekką nadwagą).
* Rozstęp mięśni pojawiający się po ciąży – powoduje, że organy wewnętrzne wypychają brzuch.
* Luźna skóra po ciąży, często dodatkowo oszpecona rozstępami.
* Nagły duży spadek wagi – nie ma tłuszczyku, ale pozostaje luźna, niedopasowana do nowych kształtów skóra.

Plastyka brzucha konieczna jest w przypadku nadmiaru luźnej skóry, często, ale nie zawsze, towarzyszy jej nadmiar tkanki tłuszczowej. Rezultatem zabiegu jest płaski, seksowny brzuszek.

Korekta okolic podbrzusza (miniabdominoplastyka), czyli plastyka częściowa, wykonywana jest wtedy, gdy fałd skóry z tkanką tłuszczową znajduje się poniżej pępka, w dolnej części brzucha. Pole takiego zabiegu jest zdecy-dowanie mniejsze, a cięcie krótsze od pełnej plastyki. Metody tej nie wykonuje się raczej u osób z dużym nadmiarem skóry, a także gdy nawis skóry znajduje się również powyżej pępka.

Technika: Cięcie, umiejscowione pod pępkiem, ma kształt elipsy (taki fragment skóry jest usuwany), a blizna ukryta zostaje na linii owłosienia łonowego.

Przygotowania
Najpierw konsultacja. Lekarz oceni problem i powie, co można w takiej sytuacji zrobić. To czas, abyś wyjaśniła wszelkie wątpliwości (również te dotyczące kwalifikacji lekarza). Dostaniesz też listę badań do wykonania (krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i inne) – to absolutny standard przed każdą operacją. W dniu zabiegu nie wolno ci jeść ani pić na sześć godzin przed planowaną operacją.

Zabieg
Wykonywany jest w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub ogólnym. Przy znieczuleniu zewnątrzoponowym dostaniesz leki na sen – „zestaw” ten jest najmniej obciążający dla pacjenta. Nie zdziw się, jeśli po operacji obudzisz się w uciskowym pasie lub gorsecie. Jest konieczny dla dobrego przyrośnięcia skóry do tkanek. Jedynie przy zastosowaniu techniki wewnętrznego przyszywania skóry do tkanek pas nie będzie konieczny.

Oceń 2,00 / 4 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: