Hit! 5 najlepszych porad, jak szybko schudnąć po ciąży!

Zastanawiasz się, jak wrócić do formy sprzed ciąży? Oto porady Sylwii Wiesenberg - trenerki i mamy dwójki dzieci!

Jak szybko schudnąć po ciąży - 5 najlepszych porad
fot. Fotolia

Za kilka tygodni wracasz do pracy po urlopie macierzyńskim, a twoja sylwetka niczym nie przypomina tej sprzed ciąży? Nie panikuj! Zacznij regularnie ćwiczyć i zmodyfikuj dietę, a pierwsze efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach!

1. Na ćwiczenia przeznacz ten czas, kiedy twoje dziecko robi sobie popołudniową drzemkę

Każdy trening pozwalający szybko schudnąć po ciąży powinien się składać z ćwiczeń kardio, które spalają tkankę tłuszczową i ćwiczeń siłowych (ujędrniają ciało). W pierwszym tygodniu wystarczy 30 minut ćwiczeń aerobowych, możesz je wykonywać w domu (ćwiczenia z płyty DVD, jazda na rowerze stacjonarnym). Zwiększaj co tydzień ten czas o pięć minut, żeby dojść do godziny.

2. Do wykonania prostych ćwiczeń siłowych wykorzystaj ciężar ciała

Rób po 3 serie, 20 powtórzeń. 4 przysiady, 4 pompki (ręce oparte o ścianę), 4 brzuszki, 4 razy ćwicz biceps przy użyciu dwukilogramowych ciężarków (zginaj i prostuj rękę) - zakreślaj wyprostowanymi rękami kółka w powietrzu. To wystarczy, by szybko schudnąć po ciąży!

3. Ruszaj się jak najwięcej

Spokojny spacer z wózkiem nie pomoże ci zgubić zbędnych kilogramów, ale dzięki niemu spalisz więcej kalorii niż na przykład siedząc przed telewizorem.

4. Zadbaj o czas dla siebie

Nie musisz (a nawet nie powinnaś!) być zawsze i wszędzie ze swoim dzieckiem. Pozwól wyręczyć się innym (facetowi, babci). Jeśli nie masz takiej możliwości, zatrudnij opiekunkę do dziecka. W tym czasie możesz pobiegać po parku ze swoją ulubioną listą hitów w mp3.

5. Jedz więcej...

... białka (chudych ryb, białego mięsa, białka jaj) i błonnika (warzyw, pełnoziarnistego makaronu i brązowego ryżu). Te składniki dodatkowo podkręcą twój metabolizm.

Dowiedz się więcej:


napisane na podstawie tekstu opublikowanego w magazynie Uroda

Publikacja:
Wydawca serwisu, Redaktor
Oceń 3,05 / 56 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Hit! Trening drabina na spalanie tłuszczu krok po kroku

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia: