Polki.pl
kom. (3)

Dwie macice i dwoje dzieci

W medycynie zdarzają się czasem różne anomalia, jednak fenomen jakim jest ciąża bliźniacza w dwóch macicach jednocześnie zdarza się naprawdę rzadko. Angie Cromar ma dwie macice, a w każdej po jednym dziecku!

Poczęcie bliźniaków to dość częste zjawisko w dziedzinie położnictwa, nie często natomiast dochodzi do niego w różnym czasie. Jak to możliwe, że jedno dziecko urodzi się wcześniej a drugie później i obydwa przyjdą na świat zdrowe?

Kobieta u której doszło do zapłodnienia w dwóch macicach wiedziała o swojej przypadłości. Dotychczas urodziła już troję dzieci, dlatego nie kryła zaskoczenia kiedy dowiedziała się o ciąży mnogiej.

Przypadłość, którą posiada 34-letnia kobieta jest prawdziwą rzadkością. Zdaniem specjalistów
tylko jedna na pięć milionów kobiet posiada taką zdolność.  W ciąże poczęte w różnych dniach zaszło na świecie blisko 100 kobiet.

Podczas pierwszego badania przyszli rodzice dowiedzieli się, że jedno z dzieci będzie starsze do drugiego o tydzień. Prawdopodobnie chłopiec i dziewczynka przyjdą na świat w tygodniowym odstępie czasowym jesienią.

Kobieta z zawodu jest pielęgniarką, wie więc jakie zagrożenia wiążą się ze skomplikowaną ciążą. Lekarze również tłumaczą, że dzieci w tak ułożonych zapłodnień mogą przyjść na świat przed planowanym terminem i mieć niedowagę typową dla wcześniaków. Rozwiązanie planowane jest za pomocą cesarskiego cięcia. 

Wspomniany przypadek nie jest jednak najciekawszą historią w dziedzinie położnictwa. W podobny sposób w 1981 roku urodziły się trojaczki. Bliźnięta z jednej macicy przyszły na świat tego samego dnia, a trzecie po ponad 2 miesiącach.
Oceń 5,00 / 1

Przepis Beaty Pawlikowskiej: koktajl z awokado, melona i pomarańczy

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża i poród

Skomentuj Dwie macice i dwoje dzieci

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Dwie macice i dwoje dzieci

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko