Polki.pl
kom. (3)

Duży brzuch w 11. tygodniu ciąży

Duży brzuch w 11. tygodniu ciąży

Jestem teraz w 11. tygodniu ciąży. Ale jedno mnie nie pokoi, tzn. mam bardzo duży brzuch przypominający piłkę do kosza. Pojawił się on bardzo szybko, a raczej jestem szczupłej budowy osobą. Nie powiem, że jest to bardzo krępujące. Ale jak czytam wszelkie informacje dotyczące wielkości brzucha to martwi mnie fakt że większość kobiet pisze, że ich brzuszek widoczny był dopiero (i to lekko) około 5 miesiąca. Jest to moja druga ciąża (pierwsza 9 lat temu) i wtedy faktycznie brzuszek przez długi czas był prawie niewidoczny. Gdy byłam na wizycie u ginekologa w 9. tygodniu ciąży to lekarz powiedział, że mam się nie martwić, jeść śliwki, pić
jogurty i względnie przyjmować espumisan. Niestety to nie pomaga a brzuszek staje się coraz większy. Następną wizytę mam za 2 tygodnie. Bardzo proszę o odpowiedź. Naprawdę się martwię tym stanem. Czy ten brzuch może tak szybko rosnąć? Dodam, że często jest twardy. Czy będzie tak rósł przez cały czas?

Ania

To czy brzuch widać w 15 czy 20 tygodniu zależy od budowy ciała ciężarnej. Jednak najważniejsze jest to czy wysokość dna macicy znajduje się na odpowiednim poziomie. Zwykle brzuch u ciężarnej widać około 16. tygodnia. Jednak nie ma na to reguły. Czasami bywa tak, że w kolejnej ciąży brzuch jest większy niż w tym czasie w poprzedniej ciąży. Być może ma pani wzdęcia stąd też brzuch jest twardy. Powinna pani dbać o regularne wypróżnienia stąd zalecenie jedzenia śliwek, jogurtów i przyjmowania espumisanu. Jeśli lekarz prowadzący ciążę nie stwierdza w badaniu nic niepokojącego to proszę być spokojną. Brzuch jest większy u ciężarnych w ciąży bliźniaczej lub jeśli występuje wielowodzie( wielowodzie ostre nie występuje przed 12. tygodniem ciąży, najczęściej w 16.-24. tygodniu ciąży). Jednak w pani przypadku lekarz nic takiego nie stwierdził.

Serdecznie pozdrawiam
Oceń 5,00 / 2

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Duży brzuch w 11. tygodniu ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Duży brzuch w 11. tygodniu ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko