Polki.pl
kom. (1)

Donice ogrodowe w różnych stylach

Strona 1 z 4

Sezon ogrodowy rozpoczęty. Jeżeli jeszcze nie zsadziliście kwiatów w ogrodowych donicach, zajrzyjcie do naszego przeglądu donic ogrodowych. Podpowiemy wam czym kierować się przy wyborze oraz, które donice są najmodniejsze w obecnym sezonie.

Donice ogrodowe różnią się od tych przeznaczonych do wnętrz. Muszą być odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne, wilgoć, mróz, promieniowanie. Powinny również być stabilne, aby większy podmuch wiatru nie przewrócił nam rośliny.

Donice ogrodowe

Fot. Swisseform

Donice powinny mieć otwory odpływowe do odprowadzania wody, powinny też mieć drenaż, który zapobiegać będzie gromadzeniu się nadmiaru wody w pojemniku. Dno pojemnika z rośliną nie powinno zbyt dokładnie przylegać do podstawki, bo to utrudnia odpływanie wody. Rozmiar donicy należy dobierać do wielkości bryły korzeniowej rośliny i w miarę jej wzrostu przesadzać do coraz większych kwietników. Wysokość donicy powinna być mniej więcej równa 1/3 wysokości rośliny.

Ale wybierając donice ogrodowe powinniśmy również kierować się wyglądem. Donice, które umieścimy w naszym ogrodzie muszą być ładne, bo zdobić nasz ogród będą nie tylko rośliny w nich zasadzone, ale także i one same.

Ogrodowe donice mogą być wykonane z różnych materiałów: z ceramiki, kamienia, metalu, drewna wikliny, rattanu, bambusa i tworzywa sztucznego. Wybierając rodzaj donicy musimy brać pod uwagę styl naszego ogrodu. W nowoczesnym ogrodzie pasować będą donice z kamienia, metalu i z tworzywa sztucznego. W ogródku w stylu wiejskim najlepiej będą się czuły kwietniki drewniane, gliniane lub uplecione z wikliny. Natomiast ogrodowi klasycznemu dodadzą uroku donice z  kamionki albo terakoty, podobne do antycznych waz.  • 1
  •   z 4 

Oceń 5,00 / 2

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Meble, dekoracje

  • Ekologiczny fotel - DIY! Ekologiczny fotel - DIY! Zobacz jak za pomocą dębowych kantówek i pęku patyków wierzbowych zrobić wygodny i stylowy fotel!
  • Tablica i organizer na ścianę - DIY Tablica i organizer na ścianę... Zobacz jak samodzielnie zrobić praktyczny tablico-organizer, który będzie świetnie wyglądać na Twojej...
  • Wieszak z krzesła - DIY! Wieszak z krzesła - DIY! Potrzebujesz tylko kilku krzeseł, by w parę chwil własnoręcznie stworzyć praktyczną garderobę!
  • Pufa z opony - DIY Pufa z opony - DIY Sprawdź, jak własnoręcznie przygotować „wyścigową” pufę ze starej opony!

Skomentuj Donice ogrodowe w różnych stylach

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Donice ogrodowe w różnych stylach

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dom i ogród