Tak mieszka - Grażyna Wolszczak

Oto nowy apartament Grażyny Wolszczak i Cezarego Harasimowicza. Zobacz inspirujące zestawienia szarości i jaskrawych akcentów oraz pomysły na aranżację rodzinnych pamiątek w nowoczesnym otoczeniu.

mieszkanie, Grażyna Wolszczak, dom, wnętrze, tak mieszka
fot. Michał Przeździk

Był to odważny skok. Z tradycji i klasyki – w nowoczesność. Przeprowadzka z mieszkania w starej kamienicy do zupełnie nowego apartamentu w kilkunastopiętrowym budynku. – Zaczynaliśmy od powierzchni 107 metrów kwadratowych, bez jednej ściany – wspomina Grażyna Wolszczak, która o pomoc w urządzeniu wnętrza poprosiła Ulę Kołodziejek-Herman i Macieja Bogaczewicza, projektantów z programu telewizyjnego "Dekoratornia" (TV4). – Przeszliśmy przez piekło – mówi Ula. – W obrysie tego apartamentu żadna ściana nie łączy się z drugą pod kątem prostym! Z jednej strony, dzięki temu jest on niepowtarzalny. Mieści się w budynku o nietypowej trójkątnej bryle, zaliczanym do najbardziej oryginalnych obiektów mieszkalnych w Warszawie [dewelopera Eco-Classic wyróżniono prestiżową nagrodą Best Residential Development 2010 – przyp. red.].

Z drugiej strony, rozplanowanie pomieszczeń w takim wnętrzu to twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie udało się stworzyć wszystko, czego życzyli sobie gospodarze – obszerny salon połączony z kuchnią, gabinet pana domu (o którym marzył Cezary Harasimowicz, bo nigdy wcześniej go nie miał), wygodną sypialnię z łazienką i garderobą oraz jeszcze jedną, mniejszą łazienkę dla gości. 

Starannie przemyślano nie tylko układ mieszkania, ale i jego wystrój. Wszędzie klasyka przeplata się z nowoczesnością, tworząc spójną całość.  – Lubię faktury – przyznaje Grażyna Wolszczak. Jedną ze ścian w salonie zdobi nałożony warstwowo barwny tynk mineralny, który udaje surowy beton. Z kolei przestrzeń pomiędzy szafkami w kuchni wypełnia szklana tafla w kolorze fuksji. Nie przypadkiem. Ten sam odważny kolor ma sofa "Chesterfield" ustawiona w salonie. – Zaszaleliśmy – mówi Grażyna Wolszczak. – Najpierw postanowiliśmy, że w mieszkaniu będzie dominować szarość i biel, a potem, że jednak trzeba to trochę urozmaicić. Pojechaliśmy do fabryki mebli Mebelplast w Olsztynie i tam stała ta kanapa. Cezary od razu podjął męską decyzję: kupujemy.

 – Wybór różowej kanapy przesądził o wielu dalszych decyzjach dotyczących wystroju wnętrza – mówi Ula Kołodziejek-Herman. – Na przykład o pięknym motywie róży na ramie sztukateryjnej okalającej kuchnię. Dla kontrastu wyposażenie kuchni jest nowoczesne. To polakierowane na biało, proste szafki z MDF-u, sprzęt AGD Amica oraz podłoga wyłożona gresem imitującym beton (nawiązanie do rzucającej się w oczy ściany w salonie).

Anna Tomiak/Dom & Wnętrze
Oceń artykuł 12 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
Gość2013.02.13 03:49
Takie możliwości i hangar zrobili w stylu eklektycznym. Po prostu nieładnie.
Gość2013.01.19 08:09
ok
Gość2012.11.02 22:04
A gdzie Ci państwo mają pralkę i miejsce na suszenie prania? Może to dziwne pytanie ale mocno związane z codziennym funkcjonowaniem.
Gość2012.10.26 23:25
Aranżacja tego apartamentu NIE JEST UDANA.Mając tak duże możliwości projektanci stworzyli zimne miejsce, pozbawione duszy. Mieszkanie jest zbyt sterylne i mam wrażenie ,że snobistycznie urządzone.Pewnie wystrój jest zgodny z modą ale trendy to nie wszystko!
Gość2012.10.15 19:22
super mieszka :D
Maja2012.02.17 14:30
tak poza tym. Ale ciepło pewnie kojarzycie tylko z tym beżowym budyniem ;)
Maja2012.02.17 14:29
Dla niezorientowanych "grochów z kapustą" - ten styl się nazywa eklektyzm i jest bardzo modny. Sztuka to dobranie elementów tak, aby do siebie pasowały mimo że są inne stylistycznie, to duża sztuka i tutaj się jak najbardziej udała. Absolutnie nie ma wrażenie niespójności, we wnętrzu wszystko gra. Chasterfield w różu jest świenym akcentem z przymrużeniem oka, ale żeby go tak odebrać samemu trzeba mieć trochę wyobraźni i fantazji w głowie :) Oczywiście, że zwolennikom beżo brązów typu "umieram z nudów ale tu tak bezpiecznie" nie będzie się takie wnętrze podobało. Do takiego wnętrza trzeba mieć trochę klasy.
xxx2011.07.18 12:37
Tak wszyscy róbcie sobie kuchnie na beż i brąz
Ela2011.03.11 20:00
bardzo efektowne, ciekawe pomysły i te kolory
werka2011.03.08 18:26
wcale mi się te wnętrza nie podobają, a ta różowa kanapa to jakiś obłęd. wg mnie w tym domu brak ciepła jaki kojarzy się z domem. To wnętrze jest zimne, biały, różowy i czarny. nie fajnie
a2011.03.08 13:17
na nie :(
Raport specjalny