POLECAMY

Co twój pies próbuje ci powiedzieć? – recenzja książki Arden Moor

Co tak naprawdę wiesz o swoim psie? Książka Arden Moor udowodni ci, że niewiele, mimo, że żyjecie ze sobą od lat. „Co twój pies próbuje ci powiedzieć? Poznaj tajemnice psiej psychologii” to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcieliby zgłębić tajniki psiej natury i lepiej zrozumieć zachowanie swojego pupila.

Co twój pies próbuje ci powiedzieć? – recenzja książki Arden Moor fot. septem.pl

Jak wielką i fascynującą zagadką jest pies, możemy przekonać się, czytając poradnik Arden Moor Co twój pies próbuje ci powiedzieć?. Autorka odpowiada w nim na wiele popularnych pytań dotyczących wychowania i pielęgnacji psa, zdradza tajniki psiego rozumowania i obala mity o psiej naturze.

Arden Moor jest ekspertem od zachowań zwierząt domowych i regularnie współpracuje z najlepszymi specjalistami w dziedzinie medycyny weterynaryjnej i behawiorystki zwierząt. Lata życia spędzone ze zwierzętami i wieloletnia praktyka w klinikach weterynaryjnych sprawiły, że autorka zna psy od podszewki. Nie czuć jednak w jej książce naukowego zadęcia – autorka lekko i z humorem pisze o problemach z psami i w przystępny sposób wyjaśnia ich zachowanie. Dzięki temu nie jest to zwykły poradnik, a raczej fascynującym przewodnikiem po psim umyśle.

Co znajdziemy w książce?

Autorce udało się zebrać pytania zadawane jej przez właścicieli psów podczas jej udziału w programach telewizyjnych, audycjach radiowych, współpracy z pismem „Prevention” i w codziennych kontaktach z jej fanami.

W pierwszej części Moor odpowiada na pytania związane z zachowaniem i anatomią psów. Z każdą kolejną stroną książki wchodzimy głębiej w psią psychikę i odnajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas od zawsze pytania:

- Czy inteligencja psa zależy od rasy?

- Czy psy posiadają zdolności pozazmysłowe?

- Jak właściwie kocha nas pies – bezinteresownie czy za pełną miskę?

- Czy psy potrafią odczytywać nasze nastroje?

- Dlaczego pies kopie doły i gryzie buty?

W brązowych ramkach odnajdziemy anegdoty o psach, historie z życia wzięte, ciekawostki, obserwacje i spostrzeżeń autorki dotyczących zachowania psów oraz praktyczne rady, jak postępować w określonych sytuacjach.

Większość sygnałów wysyłanych do nas przez psa najzwyczajniej uchodzi naszej uwadze i dlatego często zastanawiamy się, o co naszemu pupilowi chodzi. Rozdział O czym ty mówisz? poświęcony psiej mowie ciała rozwikłuje ten problem. Autorka radzi w nim, co zrobić, by lepiej rozumieć psi język, wyjaśnia co oznaczają konkretne pozy i dźwięki wydawane przez psa oraz w jaki sposób pies pojmuje ludzką mowę.

Wszyscy, których pupile sprawiają problemy wychowawcze, powinni dokładnie przeczytać rozdział Dlaczego mój pies to robi?. Świetnie opracowane odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące popularnych „niegrzecznych” zachowań psa to mocny punkt tej książki. Znajdziemy tu m.in. rozwiązania problemu skakania do twarzy na powitania, notorycznego ujadania, picia wody z muszli klozetowej, zjadania kocich odchodów, zjadania trawy, moczenia się z radości, gryzienia różnych przedmiotów, agresji i lęku.

Arden Moor udziela także cennych rad na temat wzmacniania przywództwa i nauki dyscypliny oraz porusza bolesny problem pożegnania z ukochanym czworonogiem.

Książka Co twój pies próbuje ci powiedzieć? to prawdziwe psie vademecum, w którym zawarte zostały odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania dotyczące zachowania, opieki i pielęgnacji psów. Dla świeżo upieczonych właścicieli książka powinna być obowiązkową lekturą, natomiast dla wieloletnich posiadaczy  psów – okazją, by odkryć naturę swojego pupila na nowo.

O książce:

Tytuł: Co Twój pies próbuje ci powiedzieć? Poznaj tajemnice psiej psychologii

Autor: Arden Moor

Wydawnictwo:

Data wydania: 2010/11

Liczba stron: 264

Format: 140x208

Oprawa: miękka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)