POLECAMY

Wygodnych snów

Dziecięce łóżeczko powinno być przytulne i komfortowe. A przede wszystkim bezpieczne.
 
Łóżeczko, kojec czy kołyska? Urządzenie dziecięcego pokoju to jeden z przyjemniejszych "obowiązków" przyszłych rodziców. W sklepach wmętrzarskich mamy bardzo duży wybór mebli i akcesoriów dziecięcych. Zależnie od możliwości finansowych, ale też i gustu rodziców, a nawet płci oczekiwanego dziecka, możemy wybierać wśród całych zestawów mebli i dodatków przeznaczonych specjalnie dla niemowląt.
Niemowlęce łóżeczko może stanowić zarówno element całego kompletu meblowego do wyposażenia pokoju naszego dziecka, jak i całkiem osobny mebel, który może stać się inspiracją do dalszej indywidualnej aranżacji wnętrza.
Poza materiałem, kolorem i innymi walorami estetycznymi przy wyborze łóżeczka dla dziecka liczy się także to, czy jest ono po prostu wygodne dla malucha... ale też i dla mamy. Specjalne udogodnienia, takie jak regulowana wysokość mocowania materaca, opuszczana barierka czy wyjmowane szczebelki - to już w zasadzie standard. Zapewniają bezpieczeństwo śpiącemu maluchowi i jednocześnie ułatwiają rodzicom swobodne wkładanie i wyjmowanie dziecka z łóżeczka czy też przewijanie go bez przenoszenia w inne miejsce.
Bardziej wymagający rodzice mogą poszukiwać łóżeczek z kółkami przy nóżkach (ułatwiają przestawianie mebelka), doczepianymi płozami kołyski, wielofunkcyjnych łóżeczek ze specjalnym systemem regulowania wielkości (udogodnienie pozwala korzystać z jednego łóżka dziecku od okresu niemowlęcego aż po szkolny) czy wreszcie łóżeczek z przewijakiem w komplecie.
Poza praktycznymi zaletami w wyborze odpowiedniego łóżeczka coraz większe znaczenie ma też jego wygląd. Minęły już czasy, kiedy w sklepach dostępny był tylko jeden model żelaznego łóżka w białym kolorze... Dzisiaj możemy kupić łóżeczko drewniane (wybór wśród gatunków drewna jest imponujący), z tworzyw sztucznych (najczęściej produkuje się z nich modele turystyczne), w stylu retro (pasuje szczególnie do pastelowych pokoików dziewczęcych) czy bardziej nowoczesne, proste w formie łóżeczka, które szczególnie dobrze wyglądają w chłopięcych pokojach. Krótko mówiąc - jest w czym wybierać - najważniejsze, żeby dzidziuś był zadowolony...

Łóżeczka Drewex PePe 60x120 cm
- Wykonane z litego drewna, mają trzy poziomy mocowania podłogi.
- W łóżeczkach z okrągłymi szczebelkami montowane są dwa wyjmowane szczebelki, można je wyjąć w okresie raczkowania dziecka lub pozostawić w łóżeczku.
- W okresie ząbkowania (i nie tylko) przydatne jest zastosowanie przezroczystych, plastikowych nakładek na górną część drabinek.
- Idealnym rozwiązaniem dla łóżeczek z opuszczanym bokiem jest wykorzystanie amerykańskiego mechanizmu, który w bardzo prosty sposób pomaga mamie z dzieckiem na ręku opuścić drabinkę jedną ręką.
- Każde łóżeczko z szufladą posiada przykrycie na szufladę, co zapobiega bezpośredniemu osiadaniu kurzu.
- Łóżka wyposażone są w kółka ułatwiające przesunięcie mebelka np. przy sprzątaniu, łatwo się je zakłada i zdejmuje.


 
Łóżeczko Laura 60x120 cm
- Wykonane z drewna sosnowego, w wersji pełnej stosowana jest sklejka.
- W standardzie: okrągły szczebel, trzy poziomy montażu podłogi, kółka, plastikowąosłonkę na górne elementy drabinki. Do montażu Laury zastosowano śruby z nakrętkamimłotkowymi umożliwiające wielokrotny montaż i demontaż.
- Opcje dodatkowe to szuflada i opuszczany bok.
 
 
Łóżeczko Maja 60x120 cm
- Łóżeczko wykonane jest z drewna sosnowego, w wersji pełnej stosowana jest sklejka.
- W standardzie: okrągły szczebel, trzy poziomy montażu podłogi, kółka, plastikowąosłonkę na górne elementy drabinki. Do montażu Mai zastosowane są śruby z nakrętkamimłotkowymi umożliwiające wielokrotny montaż i demontaż.
- Dostępne jest z szufladą lub opuszczanym bokiem.
 
 
Łóżeczko Delti
- Wykonane z drewna bukowego.
- Możliwość regulacji głębokości – 3 poziomy dna.
- Opuszczany bok.
- Płaskie szczebelki, z których 2 przy główce mogą być wyjmowane.
- W opcji mocowana jest szuflada z maskownicą, kółka lub bieguny, przekształacającełóżeczko w kołyskę.
 
Aleksandra Grzyb

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)