POLECAMY

Znasz kogoś, kto je ma? Oto 13 najbrzydszych dodatków do domu!

FUJ! Nie kupuj ich!

Weronika Kwaśniak / 11 miesięcy temu
Znasz kogoś, kto je ma? Oto 13 najbrzydszych dodatków do domu! fot. Fotolia

Na wstępie warto zaznaczyć, że poniższy ranking został stworzony przez redakcję całkowicie subiektywnie - naszymi typami nie chciałyśmy nikogo urazić. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wystrój wnętrz zależy nie tylko od indywidualnego gustu, lecz m.in. od możliwości metrażowych i finansowych.

Pewne rzeczy jednak nie są warte wydawania nawet kilku złotych - za podobną cenę można czasem znaleźć gadżet, który nie będzie raził niczyjego poczucia estetyki. Czego nie powinno się kupować nawet za symboliczną złotówkę? Co w mieszkaniach najbardziej nam się NIE podoba? Zobaczcie nasz wybór!

1. Tabliczki typu "Tu rządzi Maria", "Oto teren Janka"

Plus inne w podobnym klimacie: "Tu mieszka ciacho", "Uwaga! Terytorium Janiny", "Proszę pukać! Tu mieszka Prezes Marek", "Uwaga! Obiekt monitorowany przez Agnieszkę". Haseł jest nieskończona ilość, występują w niezliczonych wariacjach, do każdego imienia można dokupić osobną wersję. Stoiska na nadmorskich deptakach uginają się od setek tabliczek, a moda opanowała całą Polskę. Mówimy im stanowcze NIE!

2. Sztuczne kwiaty

Oczywiście wiemy, że obecnie sztuczne bukiety są wykonywane coraz lepiej i ich jakość jest coraz wyższa. Nie zmienia to jednak faktu, że pałamy do nich żywiołową niechęcią. Po co udawać, że tworzywo sztuczne... kwitnie?

3. Figurki z porcelany

Naszym zdaniem są to tylko typowe "łapacze kurzu". To szokujące, ale ich ceny bywają naprawdę zawrotne! Pieniądze wydane na porcelanowe figurki lepiej zainwestować w naprawdę piękną dekorację domu.fot. Fotolia

4. Linoleum

Jak najbardziej rozumiemy sens umieszczania linoleum w rozmaitych miejscach publicznych - szkołach, przychodniach, bibliotekach i innych tego typu budynkach. Szokuje nas jednak to, że niektórzy chcą je mieć w domu! W podobnej cenie dostępnych jest wiele ładnych i praktycznych wykładzin lub innych pokryć podłogowych.

5. Imitacja marmuru

Jeśli kogoś nie stać na prawdziwy marmur, dlaczego decyduje się na sięgnięcie po imitacje? To udawanie, które nie ma nic wspólnego z prawdą.

6. Krasnale ogrodowe

Wprawdzie nie trzymamy ich w domu, ale mogą skutecznie oszpecić całe otoczenie. Czy ktoś mógłby nam logicznie wyjaśnić sens ustawiania w ogrodzie krasnali i innych tego typu figurek?
 

7. "Kwietniki" z opon

Pozostając w obrębie ogrodu... Skąd się wzięła moda na tworzenie "kwietników" ze starych opon samochodowych? Trend pojawił się w latach 90-tych, ale niestety ma się dobrze aż do dziś. Bardzo żałujemy!

8. Firanki-makarony

Ten rodzaj firanek jest nie tylko średnio estetyczny, ale również... niebezpieczny. Jeśli masz dzieci, lepiej zrezygnuj z tego rodzaju dekoracji okien!
 

fot. Fotolia

9. Tanie imitacje słynnych dzieł sztuki

Chcesz mieć w domu Monę Lisę? Lepiej dobrze się zastanów. Podróbka niestety na zawsze pozostanie podróbką i daleko jej będzie do oryginału. Najsłynniejsze dzieła świata najlepiej wyglądają w muzeach i galeriach sztuki!

10. Dywan na ścianie

Może i czasem taki dodatek uchodzi za stylowy, ale jednak w większości przypadków takiej ozdobie mówimy stanowcze: NIE! Czy znacie kogoś, kto ma na ścianie dywan?
 

11. Trójwymiarowe obrazki

Zazwyczaj przedstawiają świętych. Nie mamy oczywiście nic przeciwko innym dewocjonaliom, jednak upamiętnianie Jezusa lub aniołów w formie 3D nie wydaje nam się odpowiednie - zaprzecza wszelkim zasadom dobrego gustu.

12. Meblościanka z półkotapczanem

Relikt PRL-u, który gości niestety ciągle w wielu pokojach. Zawsze dziwiły nas również stalowe nerwy osób śpiących na półkotapczanach doczepionych do meblościanki - czy nie jest to po prostu nie do końca bezpieczne?

13. Cerata kuchenna

Cerata ceracie nierówna, jednak jej podstawowe wersje, które można kupić za dosłownie kilka-kilkanaście złotych, zazwyczaj nie są najpiękniejsze. Darzymy je jednak pewnym sentymentem ze względu na wspomnienie dzieciństwa i wakacji u babci - zimne mleko, pyszna drożdżówka i kraciasta cerata...

Zobacz kilka pomysłów wnętrzarskich:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/10 miesięcy temu
O gustach sie nie dyskutuje! Kazdy dobrze wychowany czlowiek o tym wie.
/11 miesięcy temu
mimo tego zastrzeżenia i tak obrażacie ludzi. ładne jest to, co się komuś podoba. ja mam kilka figurek porcelanowych, ale każda z nich jest prezentem albo pamiątką po kimś. może to sentymentalne, ale nie pozbędę się ich tylko dlatego, że ktoś ma z tym problem. a reprodukcje obrazów- cóż, skoro Was stać, to kupcie sobie Matejkę w oryginale, ale jeśli mnie się podobają kwiaty, to kupię sobie reprodukcję "Słoneczników" i nic Wam do tego.
/11 miesięcy temu
Moze nie kazdego stac zeby wyremontowac dom, moze ma go po dziadkach/rodzicach??? Moze ktos tak lubi???
POKAŻ KOMENTARZE (5)