POLECAMY

Nie chcesz już płacić 10-12 zł za filiżankę kawy? Zobacz, jak prosto i łatwo wykonać pyszną warstwową latte w domu!

Od teraz wieczory są jeszcze przyjemniejsze!

/ miesiąc temu
Nie wyobrażasz sobie poranka bez aromatycznej, gorącej kawy? My też nie! Zresztą, powiedzmy szczerze: nie tylko poranka… Dzień zaczynamy najczęściej mocnym espresso, w pracy popijamy pyszne i łagodzące nerwy latte, a wieczorem odprężamy się przy flat white z pyszną pianką.
 
Wiesz, ile to kosztuje? Jeszcze niedawno za jedno latte czy ulubione cappucino płaciłyśmy od 10 do 15 zł. Dużo? Niby nie… ale z drugiej strony, jeśli pijesz kawę codziennie, to tygodniowo wydajesz od 50 do 75 zł, co miesięcznie daje już średnio 250 zł. A więc jeszcze raz: dużo? Naszym zdaniem oczywiście, że tak!
 
Na szczęście mamy sposób na to, aby te koszty już nas nie dotyczyły. Zaoszczędzone pieniądze wolimy wydać na nasze kobiece przyjemności, w myśl zasady, że torebek i ubrań nigdy za wiele :)

Poznaj nasze 2 sposoby na przygotowanie pysznego latte w domu

1. Sposób dla wytrwałych
To świetna opcja dla osób, które mają czas i nie należą do grona wygodnickich. Do przygotowania warstwowego latte potrzebować będziemy garnka, automatycznej spieniarki do mleka oraz kawiarki.
 
Mleko należy podgrzać (do około 60 stopni), następnie je spienić przy użyciu spieniarki, a w kawiarce ugotować kawę. Następnie mleko wlewamy do szklanki (najlepiej wysokiej) i powolnym strumieniem dolewamy kawę, tak by powstały warstwy. 
 
Na oko wygląda to prosto, ale są też minusy, o których musimy powiedzieć. Po pierwsze – kawa parzona w kawiarce często miewa lekko kwaśny smak. Kawosze powiedzą pewne, że jest jakby spalona. Po drugie – cały rytuał wykonania kawy zajmuje ok. 10 minut, a potem po wszystkim trzeba wszystko pozmywać.
 
2. Sposób dla smakoszy
Jeśli jesteś typem smakosza, a kawę pijesz nie tylko po to, by się rozbudzić, ale i dlatego, że ponad wszystko uwielbiasz jej smak, to kawiarka ci nie wystarczy. Potrzebujesz czegoś, co nie spali ziarenek kawy, a wydobędzie z nich całą esencję i wspaniały smak. Pomyśl o profesjonalnym, superłatwym w obsłudze ekspresie do kawy! Zobacz, na jakie elementy zwrócić uwagę podczas wyboru idealnego modelu. 

W naszej galerii znajdziesz zestawienie najlepszych i przetestowanych przez nas ekspresów ciśnieniowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)