Jak uratować zafarbowane pranie? Prosty sposób!

Jaki?

Jak uratować zafarbowane pranie
fot. Fotolia

Chociaż wrzucenie ubrań do pralki, dodanie proszku i zamknięcie drzwiczek nie wydaje się skomplikowane, to w pośpiechu nietrudno o porażkę. Jeśli zapominamy o oddzieleniu od siebie odpowiednich kolorów i materiałów, możemy być rozczarowani tym, co wyciągniemy z pralki. Mowa oczywiście o zafarbowanych ubraniach. Jak uratować zafarbowane ubrania?

Jak uratować zafarbowane ubrania? Uważaj na domowe sposoby!

Znane domowe metody na pozbycie się zafarbowania z ubrań są z reguły kłopotliwe i mało skuteczne.  Panie domu próbują poradzić sobie z takimi plamami na trzy sposoby: namaczaniem prania i odstawieniem go w misce na wiele godzin, potraktowaniem go typowym, mocnym odplamiaczem  albo  wypraniem w occie. Wszystkie te metody bardzej szkodzą naszym bluzkom, sukienkom czy prześcieradłom, niż faktycznie pomagają. Wielokrotne pranie i namaczanie jest szkodliwe dla delikatnych materiałów, z kolei większość odplamiaczy ma właściwości żrące i nie wypuści naszej bluzki bez szwanku.

Jak uratować zafarbowane ubrania? Zastosuj odbarwiacz!

Taki środek jak odbarwiacz (np. Dylon – S.O.S Odbarwiacz) ma zazwyczaj łagodniejszy skład niż silnie żrący odplamiacz, będzie więc bezpieczny dla delikatnych materiałów, takich jak wełna czy jedwab. Nie sprawi, że kolory ubrań wypłowieją, ale usunie zafarbowane plamy. Odbarwiacz nie wymaga użycia żadnego dodatkowego detergentu. Jedna saszetka i pranie w 60° z reguły wystarczą, aby pozbyć się niepożądanych plam. Produkt nie tylko odplamia, ale świetnie ożywia zszarzałe białe i wyblakłe kolorowe ubrania. Produkt przeznaczony do odbarwiania zafarbowanych ubrań to najbardziej delikatne i skuteczne rozwiązanie na takie trudne plamy.

Więcej:

Oceń artykuł 3 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Redakcja poleca
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
jaga2014.09.22 16:49
No wleniany sweterek po praniu w 60 st C można chyba uznać za niebyły...
Raport specjalny