Jak dbać o skórzane meble?

Wystarczą 4 proste zasady!

Skórzane meble - jak o nie dbać
fot. Fotolia

Jak dbać o meble ze skóry?Skórzane meble są trwałe i mocne, wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat. Wymagają jednak starannej i regularnej konserwacji. Oto 4 rzeczy, powinnaś wiedzieć o meblech z obiciem ze skóry:
  1. Skórzane kanapy i fotele są bardzo eleganckie, ale dominują we wnętrzu, zwłaszcza te klasyczne, w ciemnych: brązowych i czarnych kolorach. Pasują do nich dodatki wysokiej klasy z drewna lub szlachetna ceramika.
  2. W meblarstwie stosowane są głównie skóry cielęce i bydlęce. Ostatnio chętnie wykorzystuje się także miły w dotyku nubuk - czyli skórę cielęcą, która jest specjalnie szlifowana, aby uzyskać aksamitną, miękką fakturę.
  3. Naturalną skórę z powodzeniem może zastąpić sztuczna. Dobrze podrobiona jest nie do odróżnienia. Hitem jest alkantra na poliestrowym spodzie. Powleczona warstwą teflonu jest fantastycznie odporna na plamy.
  4. Mebli ze skóry nie ustawiaj zbyt blisko kaloryferów. Ciepło nadmiernie je wysusza, wtedy mogą szybciej pękać. Natomiast narażone na silne działanie promieni słonecznych mogą się odbarwiać.

Czym czyścić skórzane meble?


  1. Kurz lub niewielkie zabrudzenia ścieraj wilgotną, miękką ściereczką.
  2. Raz w miesiącu nacieraj meble renowatorami do skóry.
  3. Dodatkowo dwa razy w roku wetrzyj w skórę nieco pszczelego wosku, odczekaj dwie godziny i wypoleruj wełnianą szmatką.
  4. Renowatory są dostępne w dwu wersjach, do skóry jasnej i brązowej.

Zobacz także:


Oceń 5,00 / 3 głosy
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj

Jak dobrać kanapę do salonu?

 

Zobacz także

 
 
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Raport specjalny