Chcesz schudnąć? Poznaj zasady diety strażników wagi!

Dieta ta jest bardzo łatwa i przyjemna w stosowaniu. Nie zawracasz sobie głowy kaloriami - jesz co chcesz, liczysz punkty i chudniesz!

Dieta strażników wagi - zasady i jadłospisy
fot. Fotolia

Wymyślili ją Amerykanie. Obecnie tamtejsi dietetycy uważają ją za jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych diet. Osoby o dużej nadwadze mogą ją stosować nawet kilka miesięcy. Schudnąć można nawet 6 kg na miesiąc.

Zasady diety Strażników Wagi

  • Każdy produkt spożywczy ma przypisaną liczbę punktów. Listę produktów i przykładowe jadłospisy znajdziesz na następnych stronach.
  • Osoba o wadze 60–68 kg, jeśli chce schudnąć, powinna dbać, aby wszystkie posiłki w ciągu dnia nie przekraczały 17 punktów. Przy wyższej wadze (69–70 kg) można „zjeść” 18 punktów, a przy jeszcze wyższej od 20 do 22 punktów.
  • Codziennie wolno „zaoszczędzić” 4 punkty, aby potem zjeść np. pyszny deser. Wszystkie niewykorzystane punkty trzeba jednak zużyć w ciągu tygodnia.
  • Teoretycznie możesz jeść wszystko, musisz tylko pilnować limitu punktów. W praktyce jednak tłuste produkty zwierzęce i słodycze powinnaś ograniczać do minimum. W przeciwnym razie wykorzystasz dozwolone punkty na mało wartościowe produkty i nie będziesz mogła zjeść tego, co jest odżywcze. Zacznie ci brakować białka, witamin, minerałów.
  • Suma punktów wszystkich łakoci zjedzonych w ciągu tygodnia nie może przekroczyć 14.
  • Ćwicząc codziennie 30 minut, możesz dodać sobie 2–4 punkty.
Nasza rada! Komponując dietetyczny jadłospis, pamiętaj, że powinnaś jeść 4–5 posiłków. Najlepiej, aby w każdym z nich były warzywa lub owoce. Wiele warzyw ma 0 punktów, więc możesz jeść ich naprawdę dużo.

Publikacja:
Agata Bernaciak Redaktor, Wydawca serwisu
Oceń artykuł 6 głosów
Wyślij znajomym Wyślij znajomym
Drukuj Drukuj
Wypowiedz się!
Nick:
Opinia:
Opinie
monia2014.11.03 13:31
ta dieta jest strasznie trudna, miałam dwa podejścia i poległam - bez gotowych jadłospisów trzeba strasznie dużo czasu poświęcić na komponowanie posiłków tzn. tak mi się wydawało ale ostatnio na chudziance znalazłam info że wg. weight watchers większość warzyw i owoców ma 0 pkt i postanowiłam znowu się do tej diety przekonać, podobno chudnie się wolno ale zdrowo :-)
anna x.2014.02.04 10:33
Istotna zasada jest tylko jedna - ruch, zmiany w diecie, a do tego wspomaganie odchudzania. Wystarczy foreverslim, jak najwięcej ruchu, odpowiednie podejście do diety. Jeśli nie potraficie trwale zmienić podejścia, to jakakolwiek dieta nie ma sensu. Podstawą ma być racjonalne podejście do odżywiania, bez niego, po prostu tracicie czas.
kamila h. 2014.01.21 10:47
Nie ma co ukrywać, że wszystkie normalne diety to śmiech na sali, niszczymy sobie jedynie zdrowie, szczególnie jeśli chodzi o głodówki. Co do foreverslim to faktycznie wpływa na poczucie głodu - tego głodu nie ma. Tak więc warto wspomagać odchudzanie, ale zakładając, że dobieracie te produkty sensownie - niech będą wyłącznie zdrowe.
mila k.2014.01.16 11:42
Najważniejsze jest po prostu życie przepełnione aktywnością - jeśli nie będziecie dbali o te kwestie, to i tak was otyłość dopadnie, nawet przy sensownej diecie. Na pewno warto wprowadzić foreverslim jako środek na odchudzanie. Będziecie w stanie w krótkim czasie stracić w zasadzie całą nadwagę - tylko musicie dużo dać z siebie. Po zmianach będziecie całkowicie innymi ludźmi.
Kasia2014.01.14 19:25
Ja na szczęście nie muszę nic liczyć:) Zamawiam sobie catering dietetyczny z oryginalneprzepisy.pl i wiem ile kcal dziennie dostarczam sobie.
jupijaup2013.07.25 09:16
A jeśli ktoś waży 52 to ile powinnam jeść punktów dziennie bo na górze pisze tylko że od 60 do 68 a o poniżej nic nie ma :(
Gość2012.05.10 12:17
Podpisana oświecona czytelniczka :)
Gość2012.05.10 12:16
Dokładnie nie zawsze te punkty musimy liczyć :), są diety które wymagają jedynie chęci jej rozpoczęcia, ponieważ same w sobie są zachęcające, polecam niedowiarkom spróbowania diety oświeconego kochanka, na jego blogu znajdziecie wszystkie porady, związane ze stosowaniem tejże diety :)
Raport specjalny
Kalkulator BMI
Waga Wzrost
Oblicz