Oto 6 najlepszych ćwiczeń na wyszczuplenie ud!

Za pomocą odpowiedniego treningu możesz wysmuklić wybrana partie ciała. Oto 6 sposobów na uzyskanie zgrabnych ud!

fot. Fotolia

Ćwiczenie nr 1

Wykroki: wyprostuj się i zrób krok do przodu. Zginaj powoli nogi w kolanach, następnie wyprostuj je i złącz z powrotem. Wykonuj ćwiczenie na przemian prawą i lewą nogą.

Ćwiczenie nr 2

Wykroki na jedną nogę: stań w tej samej pozycji. Nie zmieniając nóg podczas wykroków, powoli, rytmicznie uginaj i prostuj kolana.

Ćwiczenie nr 3

Przysiady: wykonuj je z wyprostowanymi do przodu rękoma. Pilnuj też, aby nie odrywać pięt od podłoża.

Ćwiczenie nr 4

Wymachy nóg w pozycji klęczącej: uklęknij, podeprzyj się rekami z przodu. Prostuj nogę zgiętą w kolanie, kierując ją do góry i do tyłu. To samo ćwiczenie wykonuj unosząc zgiętą pod kątem 90 stopni nogę w bok. Aby ćwiczenie było skuteczniejsze możesz je robić z 2- lub 4-kilogramowymi obciążnikami zapinanymi wokół kostek.

Ćwiczenie nr 5

Ćwiczenie na wewnętrzną stronę ud: połóż się na boku. Nogę, która leży na podłodze wysuń do przodu, podciągnij do góry palce. Unoś ją rytmicznie i powoli opuszczaj.

Ćwiczenie nr 6

Każdy trening siłowy zakończ ćwiczeniami aerobowymi: najlepsze efekty wyszczuplenia ud uzyskasz ćwicząc na stepperze. To on najintensywniej angażuje do pracy ich wszystkie partie mięśniowe. Jeśli nie masz steppera, świetnie sprawdzi się też jazda na rowerze stacjonarnym lub szybki marsz na bieżni. Trening aerobowy powinien trwać 20-35 minut.

napisane na podstawie artykułu opublikowanego w miesięczniku Uroda
SKOMENTUJ (0)
Wow! To najlepsza metoda koloryzacji
KOMENTARZE (0)