POLECAMY

Skąd się bierze cellulit na pupie i jak się go pozbyć?

Zastanawiasz się, skąd ten cellulit na pupie? Dowiedz się, jak powstaje i jak się go skutecznie pozbyć!

Skąd się bierze cellulit na pupie i jak się go pozbyć? fot. Fotolia

Nie musisz być szczupła jak modelka, żeby pupa dobrze wyglądała w szortach, czy stringach. Ważniejszy niż obwód bioder jest ładny kształt pośladków i jędrna, gładka skóra. Nawet jeśli twojej pupie daleko do ideału, możesz poprawić ich wygląd i pozbyć się cellulitu na pośladkach.

Co decyduje o kształcie i wyglądzie pośladków?

O kształcie pośladków decydują w dużej mierze geny. U większości Polek pupa przypomina gruszkę. Tłuszcz gromadzi się w dolnej części pośladków i w górnej partii ud. Gdy jest go za dużo, pupa obwisa, a z tyłu i po bokach tworzą się wypukłości (tzw. bryczesy).

Właśnie przez nie nogi wydają się krótsze, a sylwetka masywniejsza. Tak więc nawet niewielki nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy zmienia proporcje całej sylwetki. To jeszcze nie wszystko. Obwisające pośladki naciskają na uda, co powoduje pogorszenie krążenia w tkance tłuszczowej i sprzyja powstawaniu cellulitu na pośladkach.

Jak pozbyć się cellulitu na pośladkach?

W przeciwieństwie do brzucha, mięśnie pośladków łatwo da się wzmocnić i wymodelować. Najbardziej pomaga gimnastyka. Trzeba ćwiczyć systematycznie, nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu. Ćwiczenia powodują spalanie tłuszczu, poprawiają napięcie mięśni i ukrwienie skóry. Pupa się unosi i zyskuje ładniejszy kształt.

Nie mniej ważna od gimnastyki jest niskokaloryczna dieta, bogata w błonnik. Resztę „załatwią” kosmetyki antycellulitowe i – jeśli problem jest poważniejszy – profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych.

Rodzaje cellulitu

Gdy cellulit związany jest z nadwagą, stosunkowo łatwo da się z nim walczyć. Dobre rezultaty przynoszą właśnie ćwiczenia i dieta. Ale, jak pokazują badania, pomarańczowa skórka nie zawsze ma bezpośredni związek z ilością tkanki tłuszczowej: występuje nawet u szczupłych kobiet. Jej pojawienie się jest wówczas uwarunkowane genetycznie i związane z fizjologią kobiety. W tym wypadku walka z pomarańczową skórką jest o wiele trudniejsza.

Kiedy powstaje cellulit na pośladkach?

Cellulit powstaje, kiedy w organizmie wzrasta poziom estrogenów. Najczęściej ma to miejsce w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia piersią, przed menopauzą oraz w czasie przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych.

Nadmiar estrogenów wpływa na zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. W efekcie płyn fizjologiczny przenika przez ich ścianki i gromadzi się w przestrzeniach międzykomórkowych. Powstają obrzęki, które utrudniają mikrokrążenie w warstwie podskórnej. Komórki tłuszczowe są słabo ukrwione, więc łatwo gromadzą tłuszcz i toksyczne produkty przemiany materii. Gdy od tego nadmiaru „puchną”, powstają charakterystyczne nierówności pod skórą.

Jakich kosmetyków używać do walki z cellulitem?

Kremy i balsamy antycellulitowe działają jak „dopalacze”. Większość z nich zawiera kofeinę, wyciąg z miłorzębu japońskiego, żeń-szenia, alg morskich, kasztanowca, L-karnitynę i inne substancje czynne.

Przeciwdziałają one gromadzeniu się wody w organizmie, poprawiają ukrwienie skóry, przyspieszają oczyszczanie organizmu z toksyn i spalanie tłuszczu. Sprawiają, że rezultaty kuracji antycellulitowych pojawiają się szybciej i są bardziej widoczne.

Dowiedz się więcej:

na podstawie tekstu zamieszczonego w magazynie Vita
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (44)
/2 miesiące temu
redunelle sprawdzcie. Najlepsze
/10 miesięcy temu
Dużo mówi się ostatnio o zabiegu endermologii. Wcale się nie dziwię, bo sama próbowałam go w klinice Krajewski i bardzo mi pomógł. Mam dużo mniejszy cellulit na udach, a na pośladkach praktycznie zniknął.
/10 miesięcy temu
a słyszeliście o żelazku antycellulitowym? powiem wam , że próbowałam różnych metod i zabiegów na cellulit, ale żelazko w laser plus toruń zrobiło najbardziej spektakularny efekt jak zabieg antycellulitowy , to tylko ten moim zdaniem
POKAŻ KOMENTARZE (41)