POLECAMY

„Niezdrowe” produkty, które jedzą dietetycy

Wiesz, jakie jest ulubione pytanie dietetyka? Czy (tu wstaw dowolne) jest/są zdrowe? Czy owoce są zdrowe? Czy chleb jest zdrowy? Na te pytania nie da się niestety odpowiedzieć jednoznacznie.

Barbara Dąbrowska / tydzień temu

Co to znaczy zdrowa żywność?

Są organizacje na świecie, które próbują zdefiniować, co to znaczy „zdrowe”. Jest to jednak szalenie trudne zadanie. Nie da się porównać pierogów z soczewicą do leczo warzywnego, arbuza do kefiru. W obrębie danej grupy produktów spożywczych, np. wśród jogurtów naturalnych można wskazać produkty o lepszym składzie i/lub wartości odżywczej. Nie można jednak jednoznacznie powiedzieć, czy jogurt naturalny jest zdrowy.

Sprawdzamy najnowsze trendy w zdrowym odżywianiu!

Zdrowa żywność może być trucizną?

Jogurt naturalny nie będzie zdrowy dla osoby uczulonej na białko mleka, nie będzie zdrowy, gdy zjesz 4 duże opakowania po 400 ml. Najstarsza definicja trucizny, opracowana przez Paracelsusa, którą można stosować także w odniesieniu do żywności brzmi:

Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. Tylko dawka czyni truciznę.

„Zdrowotność” danego pokarmu należy za każdym razem rozpatrywać indywidualnie. Bywa jednak także tak, że powszechnie powtarzane mity na temat niektórych produktów spożywczych sprawiają, że niepotrzebnie wykluczasz je ze swojego jadłospisu.

Poznaj 5 produktów, które maja łatkę „niezdrowych”, a jada je większość dietetyków.

Zasady zdrowego odżywiania - 10 popularnych mitów!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 godzin temu
jak dla mnie to wszystko może być niezdrowe nawet owocki jak są z niezbyt dobrego źródła. ale też nie ma co się dać zwariować i do wszystkiego podchodzić trzeba z umiarem. ja ograniczyłam słodycze, do tego IQacai na poprawę metabolizmu i powoli waga leci w dół :)
/13 godzin temu
W okresie przeziębień i grypy serdecznie polecam Konopny BIO Syrop Rokitnikowy. Liczne badania naukowe udowodniły, że Witaminy A rokitnik zawiera trzy razy więcej niż marchew, witaminy E jest w rokitniku cztery razy więcej niż pestkach słonecznika. Rokitnik zawiera witaminy C 10 razy tyle co pomarańcza.... Co ważne witamina C w rokitniku jest niezwykle trwała i bardziej odporna na obróbkę termiczną niż innych owocach, witaminy K1 rokitnik zawiera więcej niż czarna aronia, jarzębina pospolita, dzika róża czy czarna porzeczka . Niektóre źródła podają, że 25 gram owoców rokitnika zawiera czterokrotną dawkę dzienną witaminy B12 -byłoby to źródło naturalnej, aktywnej witaminy dla wegetarian! ) Rokitnik bogaty jest minerały i składniki tj. flawonoidy, kwasy tłuszczowe ( omega-7 ), karotenoidy, sterole. Sprawdzone, najtańsza wysyłka tutaj: konopiafarmacja.pl/wyroby-z-konopii/16-konopny-bio-syrop-z-5rokitnikiem-270ml.html?search_query=rokitnik&results=3
/6 dni temu
Stwierdzenie "jesteś tym, co jesz" jest słuszne, ale moim zdaniem na dobrze zbilansowanej diecie jest miejsce i na odstępstwa, oczywiście w granicach rozsądku... A o planowaniu diety można bardzo dużo poczytać w naprawdę fachowym czasopiśmie Food Forum.