POLECAMY

Poznaj właściwości oleju rzepakowego!

Olej rzepakowy to jeden z najzdrowszych tłuszczów roślinnych. Nie wiesz dlaczego? Wyjaśniamy!

Poznaj właściwości oleju rzepakowego! fot. Fotolia

Niestety, wciąż pokutuje niesłuszna opinia, że olej rzepakowy ma niekorzystny dla zdrowia kwas erukowy. To dane sprzed 20 lat. Dziś proces produkcji oleju zupełnie się zmienił i odmienił nie tylko jego smak, ale i... właściwości! Sprawdź, jakie korzyści kryje!

Co się zmieniło w procesie otrzymywania oleju?

Obecnie olej otrzymuje się z nasion tzw. rzepaku podwójnie ulepszonego. Nie zawierają one kwasu erukowego, mają też dziesięciokrotnie mniej niż kiedyś szkodliwych substancji (glukozynolanów).

Na co jest dobry olej rzepakowy?

1. Najnowsze odmiany rzepaku mają aż 60% kwasu oleinowego (pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi) oraz ok. 30% wielonienasyconych tłuszczów, które wspomagają pracę mózgu, zapobiegają depresji, poprawiają pamięć i koncentrację.

2. Jest bogatym źródłem antyoksydantów, polifenoli i witaminy E. Zapobiegają one uszkodzeniom komórek wywoływanym przez szkodliwe wolne rodniki oraz opóźniają starzenie się organizmu. Dzięki temu zmniejszają ryzyko chorób serca, a nawet niektórych nowotworów.

3. Olej rzepakowy ma sporo nienasyconych tłuszczów omega-6 i omega-3 i idealną proporcję między nimi. Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca, by wynosiła ona nie więcej niż 4:1 i tak okazuje się, że najzdrowsze są olej lniany i właśnie rzepakowy.

Dowiedz się więcej o zdrowym odżywianiu:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/3 miesiące temu
Fajnie widzieć, że więcej osób też lubi ten olej lniano-rzepakowy Golden drop. Ja stosuję od niedawna dopiero, ale jestem pod wrażeniem, zresztą jak moi mali domownicy, tego maślanego smaku i aromatu. Pychotka
/8 miesięcy temu
mój jasiek jest alergikiem tak jak synek koleżanki i to ona własnie mi te oleje goldendrop polecała. świetne jak dla mnie no i małemu również nie szkodzą :)
/rok temu
Stosowałam olej kokosowy ale zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu olej rzepakowo- lniany :) A dokładnie to z firmy Golden Drop. Olej nie zawiera alergenów a więc jest idealny nawet dla najbardziej wrażliwych organizmów :) Polecam
POKAŻ KOMENTARZE (9)