POLECAMY

Ten produkt pomoże ci pozbyć się fałdek na brzuchu! Wystarczą 2 łyżki dziennie!

Jest taki produkt, który jest tani, zdrowy i niedoceniany. Badania wykazały zaś, że pomaga spalać tkankę tłuszczową na brzuchu.
Barbara Dąbrowska / 7 miesięcy temu
Ten produkt pomoże ci pozbyć się fałdek na brzuchu! Wystarczą 2 łyżki dziennie! fot. Fotolia

To nie koniec bardzo dobrych wiadomości. Ten produkt wspiera funkcjonalnie układu krwionośnego, zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory i cukrzycę typu II, wpływa na pracę mózgu i sprawność umysłową, a zapłacisz za niego tylko około 6 zł!

Olej lniany - super źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Twoje ciało nie potrafi ich wytworzyć!

Olej rzepakowy a płaski brzuch

Wiesz, o czym piszemy? O oleju rzepakowym, który wciąż nie cieszy się tak dobrą „sławą” jak oliwa z oliwek, ale do rzeczy…

Najnowsze doniesienia dotyczące oleju rzepakowego przedstawili naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii na zjeździe Towarzystwa ds. Badań nad Otyłością. W badaniu wzięło udział 101 osób z tzw. otyłością brzuszną (obwód talii większy niż 102 cm u mężczyzn i 88 cm u kobiet), której występowanie zwiększa ryzyko rozwoju tzw. zespołu metabolicznego, bardzo groźnego zestawu objawów chorób cywilizacyjnych. Na zespół metaboliczny (zespół X) poza zwiększonym obwodem talii składają się:

  • podwyższone stężenie glukozy we krwi na czczo,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • niskie stężenie „dobrego” cholesterolu HDL,
  • wysokie stężenie trójglicerydów.

Okazało się, że już po 4 tygodniach regularnego stosowania oleju rzepakowego uzyskano redukcję tłuszczu brzusznego. Olej rzepakowy wprowadzono, jako składnik smoothie, badani pili go dwa razy dziennie, w dawce dopasowanej do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego.

Dlaczego tym piszę? Zdradzę ci, że chciałam się sprowokować. Wiem, że chętnie czytasz informacje, które dotyczą spalania tkanki tłuszczowej z brzucha, ale chcę ci w tym artykule przekazać także, że olej rzepakowy ma inną, bardzo ważną zaletę.

Niedobór kwasów omega-3 może prowadzić do depresji

Proporcja omega 6: omega 3

To produkt bardzo bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe. Co najważniejsze, nienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega 6 i omega 3 występują w nim w idealnych proporcjach (2:1). Właśnie dlatego olej rzepakowy nazywany jest oliwą północy i ma duże znaczenie w profilaktyce:

  • chorób układu krążenia
  • cukrzycy typu II
  • nowotworów
  • wspomaga rozwój mózgu i zapobiega jego starzeniu.

Wystarczą 2 łyżki dziennie dodane do sałatki, czy dressingu, by w pełni cieszyć się walorami zdrowotnymi oleju rzepakowego. Sprawdź już teraz, czy masz go w szafce!

Zdrowe odżywianie? Z nami to proste!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)