POLECAMY

Te produkty żywnościowe się „nie lubią”! Nie łącz ich ze sobą!

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Barbara Dąbrowska / 2 tygodnie temu

Twoja dieta pełna jest substancji odżywczych i związków aktywnych, które wzajemnie na siebie oddziałują. Z tego powodu niektóre połącznie produktów spożywczych są niekorzystne!

Będę z tobą szczera. Ten artykuł nie jest dla „żółtodziobów”, a raczej dla „zaawansowanych”. Niekorzystnymi połączeniami żywności nie powinnaś się zbyt mocno martwić. Warto jest mieć ich świadomość, ale nie jest priorytetem, by unikać ich za wszelką cenę.

Od ogółu do szczegółu

O takich szczegółach myśleć można dopiero wtedy, gdy pilnujesz podstawowych nawyków żywieniowych, takich jak regularność posiłków, urozmaicenie, czy prawidłowe nawodnienie.

Dla organizmu szkodliwe są niekorzystne połączenia powtarzające się regularnie. Jeśli raz na jakiś czas zjesz coś z naszej listy nic złego się nie wydarzy. Zdrowa dieta, podobnie jak niezdrowa dieta, potrzebują czasu, by ujawnić się w postaci korzystnych zmian lub uporczywych objawów.

W codziennym życiu przejmuj się bardziej tym, że często jadasz tłuste i ciężkostrawne dania (np. kotlet schabowy z kapustą zasmażaną), które są prawdziwym wyzwaniem dla twojego przewodu pokarmowego.

Warto mieć świadomość, które połączenia mogą niekorzystnie zmieniać wartość odżywczą posiłków, bo zdrowa dieta to ogół zebranych w ciągu dnia drobnych szczegółów i wyborów żywieniowych.

Zobacz naszą galerię!

Zdrowa dieta? Warto o tym czytać! Zobacz także:

5 tłustych produktów, które są zdrowe i pomagają schudnąć
Olej palmowy – czy rzeczywiście jest aż tak szkodliwy? Tylko fakty!
Zabójcze tłuszcze trans – fakty, które musisz znać!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/tydzień temu
Faktycznie, o części połączeń wiedziałam i staram się tych zasad pilnować, kolejnym problemem jest to, że te wszystkie warzywa i owoce są teraz tak pryskane, ale ja znalazłam sposoób na to i nie moję ich tylko pod kranem a płukam zawsze zjonizowaną wodą kwasową, która super dezynfekuje z tego wszystkiego, jednak swój własny jonizator w zdrowie-dom to była super decyzja
/2 tygodnie temu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: wwwigortreneronlinepl
/2 tygodnie temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWWIGORTRENERONLINEPL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
POKAŻ KOMENTARZE (1)