Zatrzymywanie wody w organizmie

Zażywam antykoncepcję hormonalną (pigułki) i czuję, że zatrzymuje mi się woda. Objawia mi się to spuchniętymi łydkami, palcami u rąk, w ogóle ciało jest strasznie obrzmiałe. Źle się z tym czuję, wydaje mi się, że jestem cała spuchnięta, gruba, czuję się przez to, jak słonica.

Zatrzymywanie wody w organizmie

Zażywam antykoncepcję hormonalną (pigułki) i czuję, że zatrzymuje mi się woda. Objawia mi się to spuchniętymi łydkami, palcami u rąk, w ogóle ciało jest strasznie obrzmiałe. Źle się z tym czuję, wydaje mi się, że jestem cała spuchnięta, gruba, czuję się przez to, jak słonica. Już piłam rano po przebudzeniu szklankę wody z octem jabłkowym i nic mi to nie pomogło. Proszę, niech mi Pani coś doradzi, już nie wiem, co mam robić.
Marcelina
Przede wszystkim poleciłabym Ci wizytę u Twojego ginekologa. Przedstaw mu swój problem i wspólnie zadecydujcie czy może nie należałoby zmienić tabletek, które zażywasz na bardziej odpowiednie dla Ciebie.

W zmniejszeniu obrzęków wskazane byłoby ograniczenie spożycia sodu, który dodatkowo zatrzymuje wodę w organizmie. Postaraj się nie dosalać potraw, wyklucz z diety przyprawy typu vegeta, gotowe dania w słoikach, torebkach, konserwy, wędliny. Spożywaj za to więcej potasu (świeże warzywa, owoce), który reguluje gospodarkę wodną. Paradoksalnie, aby pozbyć się nadmiaru wody, sięgnij po… wodę mineralną niskosodową (organizm broniąc się przed niedostateczną ilością dostarczanych płynów, zatrzymuje ich nadmiar w przestrzeniach pozakomórkowych, czego konsekwencją są obrzęki).

Warto sięgnąć również po mieszanki naturalnych ziół, które działając moczopędnie, pozwolą Ci pozbyć się nagromadzonej wody. Zaliczamy do nich m.in. napar z czarnego bzu, pokrzywy, brzozy czy fiołka trójbarwnego. Zwiększ w swojej diecie także ilość produktów takich jak: natka pietruszki, seler, arbuz, truskawki czy różnego rodzaju ziarna (gł. sezamu), a dzień zaczynaj od szklanki wody z cytryną, która jest sprawdzonym środkiem moczopędnym. Jeżeli zaś chodzi o ocet jabłkowy, to znajduje on głównie zastosowanie w walce z nadwagą, poprzez wspomaganie trawienia tłuszczów i węglowodanów, nie udowodniono jednak aby działał moczopędnie.

Pozdrawiam serdecznie
Jak i gdzie bezpiecznie kupować suplementy?
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
TrustedCosmetics/rok temu
Zatrzymywanie wody w organizmie jest zmorą osób utrzymujących odpowiedni wagę...
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
Ja mam odwrotny problem.Co wypiję to wysikam.Mam strasznie wysuszoną skórę
Gość We-Dwoje.pl/5 lat temu
pani dietetyk chyba nie wie, że warzywa i owoce same w sobie prowadzą do zatrzymywania wody w organizmie. przede wszystkim należy ograniczyć spożycie soli do minimum i dużo pić. Ja osobiście piję zielona herbatę-najlepsza jest liściasta. Zielona herbata oczyszcza organizm z toksyn, jest najlepszym naturalnym sposobem na oczyszczenie organizmu. Efekty widać po regularnym stosowaniu. Co więcej dzięki herbacie poprawiła mi się również cera. Problem zatrzymywania wody w organiźmie jest szeroki, jednak aby dobrze sobie z nim poradzić, należy poznać go troszkę od środka i zrozumieć pewne procesy. Bardzo ważne jest to, co spożywamy na co dzień. W walce z zatrzymywaniem wody w organizmie najlepsze jest spożywanie czystych protein. Wiadomo nie można ograniczać się tylko i wyłącznie do białka na dłuższą metę, bo skonczyło by sie to źle dla zdrowia. Jednak należy rozpatrzeć kwestię zmodyfikowania naszego menu na te ze zwiększoną porcją białka a ograniczeniem tłuszczy i cukrów. Spożywanie protein ułatwia wydalanie moczu, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla kobiet w okresie menopauzy lub przed menstruacją. Niektóre kobiety nie mają problemów z nadwagą, jednak skarżą się na opuchnięte kostki, ciężkie nogi i nabrzmiały brzuch. Krótkie kuracje jakie stosowały(np. lżejsze jedzenie po tygodniu ucztowania), nagle stały sie nieskuteczne. Wyzej wymienone objawy to skutek zatrzymywania wody w tkankach. Białka posiadają hydrofobowe właściwości, a zwiększone spożycie płynów powoduje wzmożoną aktywność nerek, które skutecznie usuwają uboczne produkty przemiany materii. Nie zabiore głosu w kwestii jakichkolwiek tabletek ułatwających pozbycie sie wody, gdyż nie musialam ich stosować. Białka i duze spozycie płynów załatwiło tą sprawę.
POKAŻ KOMENTARZE (7)