Woda w organizmie

Proszę mi poradzić, jak pozbyć się nagromadzonej wody w organizmie. Mało jem, raczej staram się trzymać dietę, nie jem tłustego, słodyczy itp.

Woda w organizmie

Proszę mi poradzić, jak pozbyć się nagromadzonej wody w organizmie. Mało jem, raczej staram się trzymać dietę, nie jem tłustego, słodyczy itp. Piję dużo płynów, a woda mi się zatrzymuje, puchną mi palce, łydki, stopy. Czytałam kiedyś o occie jabłkowym, czy pomoże mi usunąć wodę z komórek?
Mala
Istnieje wiele przyczyn powodujących zatrzymywanie wody w organizmie, od zaburzeń hormonalnych (czasami obserwowanych u kobiet przyjmujących leki antykoncepcyjne), poprzez zbyt małą aktywność fizyczną (obrzęki głównie kończyn), aż po złe nawyki żywieniowe. Największym błędem dietetycznym powodującym gromadzenie wody jest nadmiar spożywanej soli, czyli sodu. Pierwiastek ten jest odpowiedzialny za utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia komórek, a spożywany w nadmiarze powoduje nie tylko obrzęki, ale także nadciśnienie. W tym przypadku, aby pozbyć się nadmiernej ilości wody nie wystarczy ograniczyć dosalanie, należy także ograniczyć spożywanie gotowych potraw, mieszanek przyprawowych (glutaminian sodu), a także zacząć pić wodę niskosodową, która zrównoważy stosunek elektrolitów. Należy również zwiększyć spożycie potasu (działa przeciwstawnie do sodu), którego doskonałym źródłem są wszystkie świeże owoce i warzywa, a zwłaszcza pomidory, ziemniaki czy banany.

Istnieją również mieszanki naturalnych ziół, które działając moczopędnie, pozwolą Ci pozbyć się nagromadzonej wody. Zaliczamy do nich m.in. napar z czarnego bzu, pokrzywy, brzozy czy fiołka trójbarwnego. Powinnaś także częściej sięgać po produkty takie jak natka pietruszki, seler, arbuz, truskawki czy różnego rodzaju ziarna (gł. sezamu), a dzień zaczynać od szklanki wody z cytryną, która jest sprawdzonym środkiem moczopędnym. Jeżeli zaś chodzi o ocet jabłkowy, to znajduje on głównie zastosowanie w walce z nadwagą, poprzez wspomaganie trawienia tłuszczów i węglowodanów.

Pozdrawiam serdecznie


Jak i gdzie bezpiecznie kupować suplementy?


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
Gość We-Dwoje.pl/6 lat temu
MAM TAN PROBLEM ZATRZYMUJE MI SIE WODA I BARDZO PUCHNE TARCZYCE MAM OK NERKI TEZ CISNIENIE W NORMIE A WYGLADAM JAK BALON PUCHNE CALA JUZ MI RECE OPADAJA
Gość We-Dwoje.pl/7 lat temu
należy zastanowić się nad jadłospisem - piszesz, że jesz mało... unikasz tłustych i słodkich potraw... czy Twoja dieta nie jest niedoborowa? przy niskiej wadze, niedoborze energetycznym i co za tym idzie - anoreksji - puchnięcie i obrzęki są często występującym objawem. sama przez to przeszłam. poważnie przemyśl tę kwestię i zastanów się nad tym, czy nie cierpisz na zaburzenia odżywiania. pozdrawiam serdecznie