POLECAMY

Dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem? To bardzo istotne!

Pragnienie szczupłej sylwetki często powoduje sięganie po różne metody mające w tym pomóc. Nigdy jednak nie warto tracić rozsądku i oczekiwać, że spektakularne efekty nadejdą w krótkim czasie. Zawsze odbędzie się to kosztem zdrowia! Dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem?
/ tydzień temu
 Dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem? To bardzo istotne!

Dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem? To pytanie pojawia się dość często. Diety odchudzające polegają przeważnie na drastycznym ograniczeniu ilości spożywanych kalorii. Im mniej jemy, tym bardziej ograniczamy również niezbędne składniki odżywcze z pożywienia – a co za tym idzie, o wyniszczenie organizmu nietrudno. Jest to szczególnie istotne w przypadku różnych chorób i potrzeb organizmu. Dlaczego jeszcze przed rozpoczęciem diety należy skonsultować się z lekarzem?

Przede wszystkim – dostarczanie dobrych kalorii!

Racjonalne i zdrowe odchudzanie polega na co prawda na ograniczonym spożywaniu kalorii w taki sposób, by powstał ich deficyt. Tylko w takiej sytuacji organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczu i proces odchudzania jest efektywny. Trzeba jednak przy tym koniecznie pamiętać o tym, że deficyt kalorii w żadnym wypadku nie powinien polegać na...niejedzeniu. Dieta zaś powinna być oparta na składnikach, które dostarczą organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, przy zmniejszonej kaloryczności.

Diety cud, czy prosty krok do wyniszczenia?

Największym błędem popełnianym przez osoby odchudzające się, jest drastyczne ograniczenie ilości, a przy tym jakości, spożywanych posiłków. W efekcie organizm nie otrzymuje istotnych, a czasem nawet niezbędnych składników odżywczych: witamin, a także mikro – oraz makroelementów. Spalana jest woda, a nie tłuszcz, dzięki czemu efekt jo-jo jest pewny. W dodatku bardzo łatwo narazić się na niedobory, które w niektórych sytuacjach (na przykład problemów zdrowotnych) mogą narazić organizm na przykre konsekwencje.

Dlaczego nie należy stosować diet odchudzających bez konsultacji z dietetykiem?

W sieci nie brakuje różnych diet, które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie. Trzeba podchodzić do nich bardzo sceptycznie – zwłaszcza, jeśli jadłospisy są monotonne lub jednoskładnikowe. To najprostsza droga to zrujnowania organizmu w krótkim czasie – problemów z wątrobą, nerkami czy anemii. Bardzo roztropnie podchodź do diet publikowanych szczególnie na prywatnych blogach, chyba, że są to strony osób znających się na zdrowiu i żywieniu (jak na przykład jadłospis Ewy Chodakowskiej na 7 dni). Każdą dietę należy jednak skonsultować z dietetykiem – ustali on stan zdrowia, a także zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki, z uwzględnieniem wieku, płci, stopnia aktywności fizycznej oraz pożądanych efektów. Nie warto także komponować diet na własną rękę, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy z zakresu żywienia. Dążąc do idealne figury, możesz zrobić sobie wielką krzywdę, narażając organizm na nieodwracalne szkody...

To również może ci się przydać! 

15 zasad odchudzania wg Ewy Chodakowskiej - zawsze aktualne!
Jak schudnąć? Oto 10 rad Ewy Chodakowskiej!
Chcesz szybko zgubić oponkę? Oto dieta na 7 dni! 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/8 godzin temu
Dlatego właśnie ja postawiłam na Wygodnądietę i ich doświadczonych dietetyków, którzy ułożyli dla mnie dietę i codziennie przygotowują mi smaczne i zdrowe posiłki;)
/wczoraj
Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie się z systemem Nowaka, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od trochę ponad roku odchudzam sie systemem fizjologicznym Mam 19 kg mniej już od sieprnia waga stabilna bo nie chcę więcej chudnąć. Nie mam jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Naprawde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...
/4 dni temu
Spróbowałam Slimunox schudłam i jestem szczęśliwa.Slimunox, to pierwszy produkt , który mi pomógł. Wszystkie inne przed nim to było wyrzucenie pieniędzy w błoto. A te tabletki bez głośnej telewizyjnej reklamy działa rewelacyjnie.Miesięczne stosowanie i zrzuciłam 14 kg.Polecam wszystkim odchudzającym się osoba.
POKAŻ KOMENTARZE (5)