POLECAMY

Przewodnik po spalaczach tłuszczu

Zamierzam w poniższym artykule przybliżyć czym tak właściwie są spalacze tłuszczu, jaki jest ich podział, czego możemy się po każdym z nich spodziewać i co może być najlepsze właśnie dla Ciebie! Opiszę pokrótce termogeniki, spalacze nie-termogenne, blokery węglowodanów i wiele wiele innych.

Zamierzam w poniższym artykule przybliżyć czym tak właściwie są spalacze tłuszczu, jaki jest ich podział, czego możemy się po każdym z nich spodziewać i co może być najlepsze właśnie dla Ciebie! Opiszę pokrótce termogeniki, spalacze nie-termogenne, blokery węglowodanów i wiele wiele innych.

Żyjemy w epoce komputerów, gier wideo i ciągle rozwijającej się technologii, przez co jesteśmy coraz bardziej zajęci i bardziej otyli niż kiedykolwiek! Potężne koncerny wydają w sumie BILION dolarów rocznie w poszukiwaniu „cudownej pigułki” która spowoduje, że w bardzo szybkim czasie schudniemy bez żadnego wysiłku, ćwiczeń i diety pozbywając się zbędnych kilogramów. Na ludzi którzy oczekują tak oszałamiających i nierealnych rezultatów czyhają różne firmy, które w swoich reklamach oferują takie efekty dzięki swojemu „cudownemu ziołu, substancji chemicznej, czy innemu przyrządowi….” Za jedyne 199,99Przewodnik po spalaczach tłuszczu

Nie traćcie swojego cennego czasu i/lub pieniędzy nigdy więcej. Pokaże Wam czym są spalacze tłuszczu, jaki jest ich podział, co możemy się po każdym z nich spodziewać i co może być najlepsze właśnie dla Was!

Więc, nieważne czy właśnie zostałaś mamą, tatą, czy po prostu przybrałaś za dużo podczas wakacji, czy w końcu chcesz stać się fitnesską chcącą startować w zawodach i znaleźć się na okładce czasopisma. Czytaj dalej by dowiedzieć się, jak doprowadzić swoje ciało do najwspanialszych rezultatów w spalaniu tkanki tłuszczowej na rok 2008.
Większość ludzi szuka suplementów spalających tłuszcz, które jak za sprawą magicznej różdżki usuną z ich organizmu wszelką niechcianą tkankę tłuszczową, bez żadnego dodatkowego wysiłku w to włożonego. Koledzy i koleżanki, nie tak funkcjonuje ludzkie ciało..

Nawet najbardziej efektywne spalacze tłuszczu wymagają użycia nienagannej diety, odpowiedniego wyważenia węglowodanów, białek i tłuszczów i pewnej aktywności fizycznej/sportowej.

Spalacz tłuszczu powinien robić jedną z wielu rzeczy. Powinien zwiększać naszą energię, stymulować metabolizm poprzez regulację poziomu hormonów tarczycy, czy też tłumić apetyt. Niektóre z nich robią te wszystkie rzeczy na raz. Poznajmy więc różne typy spalaczy tłuszczu i przekonajmy się jak każdy z nich to robi.

Termogeniki

Termogeniki są suplementami mającymi w swoim składzie zioła i substancje chemiczne podwyższające temperaturę ciała, a co za tym idzie przyspieszające metabolizm. Możemy powiedzieć, że są pewnego rodzaju stymulantami naszego ciała.
Stara szkoła:
Jednym z najbardziej tradycyjnych i znanych termogeników w całym kulturystycznym świecie jest związek ECA (Ephedra, Caffeine, Aspiryn): składająca się z Efedryny, Kofeiny i Aspiryny (Efedryna jest już obecnie nielegalna!)
„ECA” jest najczęściej używany podczas „wycinki” przygotowującej kulturystę do zawodów (czyli pozbycia się tłuszczu i wyeksponowania znajdujących się pod nim mięśni, aby je odpowiednio zaprezentować na pokazie kulturystycznym), dotyczy to również fitnessek i innych osób będących podczas programu intensywnej utraty tłuszczu. Preparat ten jest także spożywany w czasie treningu Cardio w celu wzmożenia pocenia i zintensyfikowania treningu.
Bardzo ważne jest, aby w czasie dni kiedy używamy Efedryny kontrolować spożycie kofeiny. Należy wziąść pod uwagę, że efedryna podobnie jak kofeina powoduje podwyższenie ciśnienia krwi. Połączenie tych dwóch substancji w zbyt wysokich dawkach, może prowadzić do poważnych problemów z nadciśnieniem oraz innych związanych z tym zaburzeń czynności organizmu.
Pozostałe termogeniki:
Na rynku znajdują się inne termogeniczne spalacze tłuszczu powodujące bardzo zbliżone efekty do efedryny, jednak pozbawione tylu skutków ubocznych. Jest to kofeina, Synefrina HCL, Johimbina i inne stymulatory pracujące tak samo dobrze jak klasyczny związek „ECA”.

Niestymulujące spalacze tłuszczu

Suplementy stymulujące zupełnie nie są przeznaczone osobom, dla których nawet zbyt duża porcja kofeiny to zdecydowanie za dużo. Jeśli to właśnie Ty – to jesteś szczęściarzem. Możesz nie zauważyć natychmiastowych efektów jakie daje połączenie termogeniku z treningiem, ale liczy się cel w którym niestymulujące spalacze tłuszczu pomogą Ci go osiągnąć.m
Przykłady wyżej opisanych spalaczy:
  • MAN - Vaporaize
  • UNIVERSAL - SuperCuts

Suplementy oddziaływujące na tarczycę

Tarczyca jest odpowiedzialna za regulację ludzkiego metabolizmu, czyli tego co przekształca pochłaniane jedzenie w energię. Metabolizm składa się z wszystkich chemicznych procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Jest to bardzo ważna rzecz, jeśli chodzi o nasze przyrosty tkanki tłuszczowej, wiele ludzi tłumaczy swoją obecną (niechcianą) formę złym metabolizmem, czy nie było byPrzewodnik po spalaczach tłuszczu miło jeśli znalazł by się suplement dający kopniaka Twojemu metabolizmowi.
Są suplementy, które mogą zrobić to za Ciebie! Najbardziej popularnymi składnikami znajdującymi się w tego typu suplementach spalających tłuszcz są guggulsterony i pochwiatka. Te suplementy spełniaja funkcję jako zastępstwo tego, co produkuje hormon tarczycy. Ale co to są te guggulsterony??

Guggulsterony:

Gugulsterony są etylizowanym extraktem żywicy drzewa znajdującego się w Indiach, Pakistanie i
Bangladeszu. Aktywują enzymy lipolityczne (czyli białka które pośredniczą w rozpadzie komórek tłuszczowych), podobnie jak podwyższają poziom hormonu T3 poprzez zwiększenie przemiany hormonu T4 na T3 w obrębie wątroby, niektórzy uważają, że to właśnie bezpośrednio stymuluje tarczycę.
Guggulsterony zwiekszają poziom T3 wśród zwierząt. T3 jest końcowym produktem konwersji hormonu T4, który pochodzi z tarczycy. Zwiekszanie poziomu hormonów tarczycy powoduje spalanie większej ilości tkanki tłuszczowej i zmniejsza magazynowanie w organizmie zapasów w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeśli dieta będzie opierała się tylko i wyłącznie na obcięciu dostarczanych kalorii, organizm odpowie niższym poziomem T3, a co za tym idzie zmniejszy tempo metabolizmu. Jednakże, jeśli poziom T3 zostanie podniesiony, to w połączeniu z redukcją spożywanych kalorii, nastąpi dużo bardziej efektywna utrata tkanki tłuszczowej.
Przykłady wyżej opisanych spalaczy:
  • UNIVERSAL - Animal Cuts
  • SAN - Tight
Blokery węglowodanów

Są to suplementy, w których skład wchodzą substancje utrudniające organizmowi uwalnianie enzymu odpowiedzialnego i niezbędnego w procesie rozkładu węglowodanów złożonych. Jeśli węglowodany te nie mogą się rozłożyć podczas procesu trawienia, nie mogą być zaabsorbowane przez organizm w postaci tłuszczu. Innymi słowami mniejsza część tych węglowodanów zostanie wchłonięta przez organizm.
Przykłady wyżej opisanych spalaczy:
  • BSN - Cheater's Relief
Blokery tłuszczów

Najbardziej popularnym składnikiem w suplementach blokującym wchłanianie tłuszczów z pokarmu jest Chitosan. Chitosan wiąże się w komórką tłuszczu zanim organizm zdąży go wchłonąć. Substancja ta może złapać siedmiokrotnie więcej komórek tłuszczu niż sama waży. Blokery tłuszczów mogą pomóc w wychwytywaniu przynajmniej części tłuszczu wchłanianego do organizmu.
Przykłady wyżej opisanych spalaczy:
  • BSN - Cheater's Relief
Hamujące apetyt

Są to leki które zmniejszają potrzebę jedzenia, hamujące apetyt i uczucie głodu.
Przykłady wyżej opisanych spalaczy:
  • MAN – Scorch
  • NOW – Mega Hoodia
Blokery kortyzolu

Żyjemy w ciągłym stresie, nasze ciało uwalnia hormon stresu – kortyzol. W organizmie kortyzol jest potencjalnym sygnałem dla dwóch rzeczy – zwięszyć apetyt i zmagazPrzewodnik po spalaczach tłuszczuynować tłuszcz. To znaczy, że będąc pod wpływem stresu, podwyższona ilość kortyzolu w organizmie „mówi” mózgowi, że jest głodny, jednocześnie nasze komórki tłuszczowe starają się zmagazynować tak dużo tłuszczu jak tylko potrafią (i zatrzymać je tak szczelnie jak tylko potrafią)
Inne produkty

Wśród popularnych środków wymienionych powyżej, są inne które również posiadają zadowalające efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednym z takich produktów jest Pyruvate : Badania wskazują, że pyruvate ma nie tylko fenomenalne efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej, ale również stymuluje energię podczas treningu.

Oprócz korzyści wynikających ze spalania tkanki tłuszczowej, puryvate przyspiesza transport glukozy i protein do komórek mięśniowych za pomocą czego możemy zwiększyć intensywność treningów. Środek ten działa poprzez zwiększenie ilości ATP(adenozynotrójfosforan), który jest uniwersalnym przenośnikiem energii w organizmie.

Kolejną pomocą w walce z tkanką tłuszczową może okazać się CLA , jest to naturalny kwas linolowy występujący w wolnych kwasach tłuszczowych znajdujących się w mięsie oraz produktach mlecznych, jednak w bardzo małych dawkach. Preparaty zawierające CLA są szczególnie zalecane kobietom walczącym z cellulitem. Udowodniono, że CLA pomaga budować tkankę mięśniową, redukować tkankę tłuszczową i utrzymać prawidłową równowagę w środowisku komórkowym dla polepszenia zdrowia.

Podsumowanie

Z wszystkich dostępnych środków na rynku, ważne jest, aby odróżnić prawdę od fikcji zanim wydamy nasze ciężko zarobione złotówki. Powyższa lista jest tylko ogólnym przedstawieniem najczęściej używanych suplementów, na rynku można znaleźć setki ich różnych form i kombinacji, lepszej lub gorszej jakości.
Powodzenia w osiąganiu celów redukcji tkanki tłuszczowej w 2008 roku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Mam pytanie: czy można przyjmowac jednocześnie np. Puryvate oraz Universal animal?
/4 lata temu
wiec co jest dobre,skuteczne i bezpiecznE?
/7 lat temu
Nie będę już wchodził na waszą str. Macie agresywne banery, których się nie da wyłaczyć