POLECAMY

Nie mogę zaakceptować swojego ciała co mam zrobić ??

Nie mogę zaakceptować swojego ciała co mam zrobić ?? Jak mam schudnąć ?? mam 15 lat i ważę 63kg mój wzrost to 166cm...

Nie mogę zaakceptować swojego ciała co mam zrobić ??

Nie mogę zaakceptować swojego ciała co mam zrobić ?? Jak mam schudnąć ??
mam 15 lat i ważę 63kg mój wzrost to 166cm...


Ewelina

Droga Ewelino

Twoje BMI wynosi 22.9, czyli w normie, a należna masa ciała dla Twojego wzrostu wynosi 58 kg, czyli o 5 kg więcej niż ważysz. Według powyższych wskaźników możesz schudnąć, ale nie musisz. Ponieważ z podobnym problemem napisała do mnie Kamila proponuję abyś przeczytała odpowiedź zatytułowaną ,,Zdrowe odżywianie”. Nasze ciało to my. Nie akceptujesz swojego ciała to znaczy, że nie akceptujesz siebie. Postaraj się więcej ćwiczyć. Ruch daje zdrowie i dobre samopoczucie. Polecam naukę tańca, ponieważ szybko kształtuje sylwetkę i wyrabia świadomość własnego ciała. A może wybierzesz pływanie, tenis albo nordic walking. Znajdź to co lubisz robić.

Pozdrawiam serdecznie

Zuzanna Gąsiewska, dietetyk

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (17)
/10 lat temu
wiecie co ja mam 19, prawie 20 lat i borykam się z tym samym problemem. waże 75 kg i mam ok. 168 cm. boje się , ze jak nie schudnę to nikogo sobie nie znajdę w życiu. ale próbowałam wszystkiego i nie bardzo moge na dietach wytrzymać, pomóżcie mi jakoś!!
/7 lat temu
to czy sobie kogoś znajdziecie nie zalezy od tego, czy jesteście szczupłe czy nie. Nie jestem jakoś specjalnie gruba, ważę 58 przy wzroście 174, chudzielcem też nie jestem, ale mam to gdzieś szczerze powiedziawszy, mam chłopaka, który wiem, że będzie ze mną nawet jak przytyję do setki. naprawdę, dziewczyny, wygląd nie jest najważniejszy!
/8 lat temu
Mam 170 cm i ważę 55 kg.. czuję się grubo.. Potrzebuję pomocy..
POKAŻ KOMENTARZE (14)