To działa! 4 skuteczne sposoby na zmniejszenie apetytu

Chcesz schudnąć, ale nie potrafisz okiełznać apetytu? Poznaj magiczne sztuczki, które pomogą ci szybko stracić na wadze.

fot. Panthermedia

1. Pokochaj niebieski kolor

Odcień ten zmniejsza apetyt i sprawia, że szybciej stajemy się syci. Jaki z tego wniosek? Postarajmy się, aby w naszym otoczeniu tego koloru było jak najwięcej. Niech obrus na stole będzie niebieski, talerze też, podczas jedzenia ubieraj się na niebiesko. Unikaj czerwonego, żółtego, pomarańczowego, które pobudzają nasz apetyt - nie bez powodu restauracje serwujące fast-foody używają tych kolorów.

2. Używaj lustra i przeglądaj się w nim kiedy to tylko możliwe

Postaraj się, aby było w każdym pomieszczeniu, a już szczególnie w kuchni, w której przygotowujesz dania oraz pomieszczeniu, gdzie zwykle konsumujesz posiłki. Będzie ci ono przypominać o tym, jak wiele pracy musisz włożyć lub już włożyłaś w osiągnięcie wymarzonej sylwetki.


3. Myśl intensywnie o tym co zjadłaś

Kiedy w połowie dnia zaczniesz odczuwać głód, pomyśl o poprzednim posiłku i szczerze odpowiedz sobie na pytanie, czy był syty. Jeśli nie, bez obaw sięgnij po konkretniejszą przekąskę, ale jeśli był całkiem spory, a przy tym nie minęło od jego zakończenia więcej niż 3 godziny - postaraj się pohamować apetyt. Myślenie może zdziałać cuda jeśli chodzi o zmniejszenie apetytu.

4. By zmniejszyć apetyt... wąchaj jedzenie!

Jeśli masz ochotę na danie, które należy do grupy największych dietetycznych grzechów, powąchaj je. Dzięki temu oszukasz swój organizm, który tak naprawdę pomyśli, że zjadłaś ten zakazany owoc.

Dowiedz się więcej o dietetycznych trikach:

Już jest! Trening Tomka Choińskiego na DVD
SKOMENTUJ (25)
KOMENTARZE (25)
Lestek/rok temu
Większych głupot nigdy nie czytałem .... dno
Lestek/rok temu
Większych głupot nigdy nie czytałem .... dno
katarzynka/rok temu
głupkowaty ten tekst, ja kiedyś praktykowałam picie szklanki mięty tuż przed większym posiłkiem (u mnie apetyt malał, u koleżanki wręcz odwrotnie...), ewentualnie wypłukanie ust płynem miętowym, miętowy cukierek. Na mnie to wciąż działa:) i chyba nikomu nie zaszkodzi;) -acha płyn ani cukierek nie muszą być koniecznie niebieskie hahahahaha!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (25)