POLECAMY

Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Capoeira stworzona przez brazylijskich niewolników, stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich; zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowo amerykańskich.

capoeiraCapoeira stworzona przez brazylijskich niewolników, stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich; zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich.

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć.

Capoeira jest grą (jogo) pomiędzy dwoma adeptami, która odbywa się w kręgu utworzonym przez capoeirietas (studentów Capoeira), chór i muzyków, Specyficzna muzyka nadaje rytm i tempo gry. Adepci mogą dzięki Capoeira osobiście znaleźć swą "siłę wewnętrzną" co zwłaszcza potrzebne jest dzieciom oraz młodzieży, ponieważ daje poczucie własnej wartości oraz pozwala z odpowiedniej perspektywy spojrzeć w przyszłość. Klub Sportowy Capoeira propaguje nowoczesną formę Capoeira Regional i Angola, która jednak oparta jest na tradycyjnych fundamentach i wartościach zawartych w przekazach dawnych mistrzów. Uczniowie w ten sposób korzystają z ogromnej wiedzy o prawdziwej historii, kulturze i społeczno-ekonomicznej wartości Brazylii.

Oprócz oczywistych walorów fizycznych Capoeira rozwija:
  • zdolność rozumowania,
  • daje śmiałość i pewność siebie
  • uczy wzajemnego szacunku

Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A
www.akademiaruchu.com.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
rasmussen mercedes http://blogcastrepository.com/members/triumph.aspx auto change over for rv propane tanks advanced auto parst suzuki auto performance review writter http://scosug.org/users/3303 automobile accidents with head injury new jersey labor laws il automobile dealership infiniti thompson semi auto reciever http://www.pyzam.com/profile/3311630 american automobile association travel centers automobile shipping cadillac dodge truck parts air conditioning daihatsu sunpak auto dx 8r thyristor daewoo auto stalls while driving on wet roads rover do it yourself auto upholstery panoz thundermax auto tune ktm toyota racing motor sports executive team maserati mercedes benz wdb 21 freightliner importateurs mercedes honda
/8 lat temu
zdecydowanie sztuka walki. Trenuję od 9 lat i prowadzę sekcję w Poznaniu. www.camangula.poznan.pl
/9 lat temu
capoeira to jedna sztuka walki z tancem i naprawde wyjatkowa trenowałem capoeire rok i załuje ze mojego trenera nie moge odnalesc jesli ktos ma mozliwos jej trenowania to polecam t.starczewski
POKAŻ KOMENTARZE (2)