POLECAMY

Zadba o mięśnie i umysł. Wspomoże na treningu i w pracy – czym jest GABA?

Trudno wyobrazić sobie wymagające treningi bez wspomagania organizmu odpowiednimi suplementami. Jak wybrać jednak te, które nie szkodzą? Zobacz, czym jest GABA!
/ 2 tygodnie temu
 Zadba o mięśnie i umysł. Wspomoże na treningu i w pracy – czym jest GABA? fot. Adobe Stock

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem siłowni, bez względu na cel, jaki ci przyświeca, wiesz, że trudno trenować efektywnie bez odpowiedniego wspomagania suplementami. Jednym z nich jest GABA – czyli kwas gamma-aminomasłowy. Przede wszystkim sprzyja regeneracji mięśni, a także przyspiesza procesy anaboliczne. Dodatkowo wpływa również na układ nerwowy. Jak jeszcze działa GABA? Jakie są wskazania do zażywania tego suplementu? Jakie są możliwe działania niepożądane?

Czym jest GABA i jakie ma działanie?

GABA należy do grupy aminokwasów i nie zawiera białek. Wykazuje działanie nie tylko regenerujące mięśnie, ale także wyciszające – jest istotnym neuroprzekaźnikiem, który kontroluje pracę układu nerwowego. Dzięki temu redukuje nadpobudliwość, wpływa korzystnie na procesy myślowe, a także pomaga w zrelaksowaniu się. Ze względu na to działanie, GABA często stosuje się także leczniczo, w przypadku chorób na tle nerwowym.

GABA jako suplement diety dla sportowców

Skoro GABA to środek stosowany dla wyciszenia układu nerwowego, jaki jest zatem sens przyjmowania go przez sportowców? Różnica w działaniu tkwi w ilości przyjmowanego suplementu. GABA w dawkach 2-3 g wykazuje działanie sprzyjające przyrostowi tkanki mięśniowej a także ułatwia regenerację organizmu po wyczerpującym treningu. Warto więc stosować go przede wszystkim w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego. Wyciszający wpływ na organizm dodatkowo wzmocni nocną regenerację ciała. W połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, w krótkim czasie może przynieść satysfakcjonujące efekty!

Na co jeszcze GABA ma wpływ?

Działanie GABA nie ogranicza się jednak wyłącznie do wyciszenia i wspomagania regeneracji. Udowodniono, że substancja ta znacząco poprawia jakość snu oraz wspomaga budowanie mięśni. W dodatku wykazuje pozytywne działanie na układ pokarmowy, wspomagając pracę jelit. Jest to więc jeden z tych suplementów diety dla sportowców, który można stosować bez obaw o skutki uboczne. Wspomaga organizm na kilku, bardzo istotnych dla zdrowia fizycznego i psychicznego płaszczyznach: regeneruje ciało i umysł. Zwiększa więc w naturalny sposób wydajność organizmu, jednocześnie redukując stres i wspomagając koncentrację. Same zalety!

To też ci się przyda!

Suplementy kontra owoce i warzywa - co jest bardziej wartościowe?
Suplementy – vademecum pacjenta. Co warto zażywać?
4 pytania o preparaty odchudzające - co warto, czego nie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/tydzień temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
/2 tygodnie temu
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA IGORTRENERONLINE PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
/2 tygodnie temu
Kiedyś stosowałem gaba na przyrost masy mięśniowej, jedynie zawiodłem się, bo kompletnie nie było progresu. Dopiero jak trener personalny podrzucił mi LargoMass, który zawiera argininę, kofeinę oraz karnitynę, moja tkanka mięśniowa regularnie się rozrastała. Ponadto wszystkie składniki w tym preparacie są w 100% naturalne, więc nie obciążają organizmu, jak to jest w przypadku syntetyków.