POLECAMY

Drzemka jako forma zajęć na siłowni? My jesteśmy na tak!

My jesteśmy zachwycone taką formą ćwiczeń! Czy faktycznie działają?
Karolina Kalinowska / 11 miesięcy temu
Drzemka jako forma zajęć na siłowni? My jesteśmy na tak! fot. Fotolia

Każda z nas doskonale wie, że ćwiczenia mają korzystny wpływ na sylwetkę i samopoczucie. Dzięki regularnemu uprawianiu sportu czujemy się znacznie lepiej we własnej skórze, dobrze śpimy, mamy ładniejszą skórę i oczywiście tracimy zbędne kilogramy. Jednak każda z nas również wie, że utrzymanie dobrej kondycji to ogromny wysiłek, zakwasy i litry potu. Okazuje się, że wcale nie musi tak być!

Trening kardio to jedna z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. Na czym dokładnie polega?

Drzemka jako forma ćwiczeń

Pewna siłownia w Glasgow wbiła kij w mrowisko i proponuje 45-minutowe drzemki jako formę ćwiczeń.

Jak to wygląda w praktyce? Zajęcia będą się odbywały w specjalnie przygotowanej do tego sali. Osoby uczestniczące w "treningu" będą mogły uciąć sobie drzemkę przy dźwiękach nastrojowej muzyki, która ma wyciszyć i wprowadzić w przyjemny stan snu. Najlepszą wiadomością jest fakt, że w trakcie tej "aktywności" będziecie mogły spalić dodatkowe kalorie. Jak? W pomieszczeniu będzie panowała odpowiednia temperatura, która jak można przypuszczać, będzie dość niska.

Ta akcja ma pomóc obywatelom Wielkiej Brytanii w radzeniu sobie ze stresem i napięciem, które pojawia się w czasie codziennego życia.

Zajęcia zostały opracowane przez Kathryn Pinkham, która jest ekspertką od snu i marzeń sennych. Ta forma zajęć jest obecnie jedynie eksperymentem, ale mamy nadzieję, że przyniesie oczekiwane efekty i wejdzie do planu zajęć na stałe.

W pierwszej chwili oczywiście pomyślałyśmy, że kupimy dożywotni karnet, ale z drugiej strony przecież to samo możemy zrobić w domu i to... za darmo. Tylko teraz nie będzie to leniuchowanie, a dbanie o figurę. Nasze marzenia właśnie się spełniają!

Coś dla prawdziwych twardzieli! Triathlon, czyli pływanie, bieganie i jazda na rowerze zamknięte w jednej dyscyplinie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11 miesięcy temu
Świetnie! Jednak chyba lepsze będą ćwiczenia z kettlebells ;) Ja zdecydowałam się na ich zakup miesiąc temu w Hop-Sport.pl, a efekty są już widoczne ;)
/11 miesięcy temu
Sen to zdowie i regeneracja, ale poruszać się też warto. Każda aktywność szczególnie na świeżym powietrzu jest cenna, ja lubie marszobiegi po lesie takie po 10 - 15 km w weekendy, świetna sprawa. W lesie powietrze też jest super. W odchudzaniu najważniejsze jest aby dobrze rozłozyć wysiłek i kalorie tak aby najwięcej wysiłku wkładać wtedy kiedy palimy tłuszcz a nie cukier. W książce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii jest to ładnie opisane. Wiem po sobie , ze jak się chce to można zrobić ładną formę.