100-latek przebiegł maraton

Nie każdy ma tyle sił, by przebiec cały maraton
Najstarszym człowiekiem, który ukończył maraton, jest 100-letni Fauja Singh, mieszkaniec angielskiego Ilfordu. Starszy pan wyznaje, że siły witalne zawdzięcza optymizmowi, imbirowemu curry i piciu herbaty – czytamy w „Gazecie Wyborczej” w artykule „Ma 100 lat i ukończył maraton”.
/ 27.10.2011 13:45

Urodzony w 1911roku Fauja Singh pochodzi z Pendżabu, ale od lat 60. mieszka w Wielkiej Brytanii. Zajął 3850 miejsce w maratonie, a tym samym wyprzedził 5 zawodników. Biegł 8 godzin 25 minut i 16 sekund.

Pan Singh zaczął biegać 11 lat temu, po śmierci żony i syna. Codziennie przebiega 16 km. W 2003 roku, po przebiegnięciu maratonu, został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii powyżej 90 lat.  Tegoroczny bieg na pewno zostanie również w Księdze odnotowany.

Skąd tyle energii? Maratończyk radzi: "Sekretem długiego i zdrowego życia jest bycie wolnym od stresu. Bądźcie wdzięczni za wszystko, co macie, trzymajcie się z dala od ludzi, którzy są negatywni, uśmiechajcie się i biegajcie".

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 17.10.2011/mn