Polki.pl
kom. (1)

Depilacja światłem

Nowinka w dziedzinie trwałego pozbywania się niechcianego owłosienia – światło pulsujące daje efekty porównywalne do depilacji laserowej.

Technologia polega na wykorzystaniu lampy podobnej do błyskowej, która wydziela impulsy świetlne niszczące melatoninę, odpowiedzialną za pigmentację włosków. Podobnie jak przy laserze, eliminowanych jest 80-90% włosków, zaś okolice bikini i pachy można mieć gładkie przez 2-3 lata. Po tym okresie niezbędnych jest kilka dodatkowych zabiegów.

Depilacja światłem

Zła wiadomość dla blondynek – ten typ depilacji również nadaje się jedynie dla osób z ciemniejszym owłosieniem, najlepiej o jak najjaśniejszym kolorze skóry. Przeciwwskazaniem do terapii jest przyjmowanie antybiotyków i antydepresantów, jak również tabletek przyspieszających opalanie. Nie wolno również łączyć okresu zabiegów z ekspozycją na słońce, co jest dużym minusem zważywszy na długość procedury.

Całkowite wygładzenie pach czy łydek zajmuje zwykle około 15 miesięcy – zabiegi odbywają się co 8 tygodni i jest ich od 5 do 10, jednak po drugim efekt jest już zwykle bardzo widoczny. Dolegliwości są niewielkie – trochę szczypania i uczucie ciepła, jednak w niektórych gabinetach lekarze oferują nawet znieczulający krem.

Agata ChabierskaOceń 5,00 / 1

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Medycyna estetyczna

Skomentuj Depilacja światłem

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Depilacja światłem

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl