Polki.pl
kom. (14)

Czy zielona kawa pomoże Ci schudnąć?

Zielona kawa na odchudzanie? Okazuje się, że dzięki zawartemu w niej kwasowi chlorogenowemu ACG przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i przemianę węglowodanów.

Czy zielona kawa pomoże Ci schudnąć?

Fot. Fotolia

Czarny, aromatyczny napój, często stawia nas na nogi każdego ranka i jest świetnym urozmaiceniem spotkań towarzyskich. Kawę taką uzyskujemy na drodze palenia zielonych owoców, przez co otrzymujemy m.in. energetyzujący aromat i wyjątkowy smak. Niestety paląc kawę pozbawiamy ją wtedy cennych składników, jak np. kwas chlorogenowy ACG...

 

Kawa niepalona, to kawa zielona. Charakteryzuje się niezbyt przyjemnym, cierpkim smakiem. Ma swoje bardzo wąskie grono wielbicieli. Zainteresował się nią raczej przemysł farmakologiczny i kosmetyczny, z uwagi na fakt, iż może wspomagać odchudzanie organizmu, poprzez przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i przemiany węglowodanów.

Jakie właściwości ma kwas chlorogenowy ACG?

Kwas chlorogenowy ACG, to substancja będąca polifenolem. Znajduje się ona w owocach zielonej kawy oraz jej liściach. Przeróżne badania potwierdziły prozdrowotne właściwości tejże substancji. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • uregulowane tempo przyswajania węglowodanów,
  • regulacja poziomu glikemii,
  • zapobieganie akumulacji nadmiaru węglowodanów w formie tkanki tłuszczowej,
  • detoksykację organizmu,
  • wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej organizmu,
  • ochronę przed wolnymi rodnikami tlenowymi (antyoksydant),
  • prawdopodobnie udział w zwiększeniu masy mięśniowej,
  • redukcję masy ciała – osoby odchudzające się, stosujące wyciągi z zielonej kawy mogą stracić nawet o 3kg więcej, od osób nie suplementujacych ich (badania włoskie z 2004 roku).

Kiedy działa kwas zawarty w zielonej kawie?

Samo łykanie preparatów z zieloną kawą, nie zaowocuje zgrabną sylwetką. Jeszcze nie wymyślono takiej tabletki, która dawałaby magiczny efekt. Badacze proponują zatem, aby zmienić sposób żywienia, na dietę 1200-1500 kalorii, dobraną indywidualnie przez lekarza i dietetyka. Ma być ona bogata w warzywa, owoce nie wpływające znacząco na glikemię, chude ryby i mięso, a także nabiał. Trzeba pamiętać też o właściwym nawodnieniu organizmu, czyli przyjmowaniu łącznie około 2 litrów płynów dziennie, z czego około litr powinna stanowić woda mineralna. Rezygnujemy ze słodyczy, białego pieczywa, ograniczamy ziemniaki, marchew, warzywa strączkowe i buraki.

Oprócz właściwej diety, potrzebna jest aktywność fizyczna. Zatem ruszamy się z wygodnego fotela i idziemy na spacer, pływalnię, rower, czy też pograć w siatkówkę, piłkę nożną lub tenisa. 30-60minut takiego treningu, trzy razy w tygodniu, przybliży nam sukces.

Zielona kawa w kosmetykach

Na naszym rynku istnieje całe mnóstwo kosmetyków z wyciągami z zielonej kawy. Dzięki ich stosowaniu, można w pewnym stopniu wspomagać spalanie tkanki tłuszczowej. Warunkiem jest dokładne wcieranie preparatu, uzyskując przekrwienie masowanej partii ciała – czyli jej zaczerwienienie. Wtedy składniki z kosmetyku, są w stanie w jakimś stopniu dotrzeć tam, gdzie powinny. Samo masowanie i wywołanie przekrwienia, także stymuluje do spalania tkanki tłuszczowej.

Wyciągi z zielonej kawy, ale także z innych roślin, stanowią wspomaganie procesu odchudzania. Bez zmiany diety i trybu życia, nie osiągniemy zamierzonego efektu. Głodówka i inne restrykcyjne diety, także nie są właściwym rozwiązaniem, ponieważ grożą poważnymi zaburzeniami dla naszego zdrowia.
Oceń 4,50 / 2

Poznaj niezwykły zabieg, dzięki któremu schudniesz!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Odchudzanie

Skomentuj Czy zielona kawa pomoże Ci schudnąć?

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Czy zielona kawa pomoże Ci schudnąć?

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie