Polki.pl
kom. (69)

Ciąża - trzeci miesiąc

Mamusiu, już mam trzy miesiące. Zobacz, co u mnie słychać....

ciąża W tym miesiącu dziecko dalej rozwija się w szalonym tempie. Płód zaczyna coraz bardziej przypominać noworodka. Maluch osiągnął już długość 2 cm. Tworzą się powieki, które jeszcze przez trzy miesiące pozostaną zamknięte, powstają wszystkie części narządu wzroku: rogówka, soczewka, siatkówka. Tworzą się poszczególne części jamy ustnej i gardła, formują się zawiązki zębów, pojawiają się wargi. Dziecko ma ukształtowane rączki, palce, a nawet paznokcie. Rozpoczyna się produkcja krwinek, insuliny, żółci i hormonu wzrostu. Maluch sprawdza swoje możliwości. Porusza się w macicy, zgina kończyny, przeciąga się, nawet marszczy brwi.

Macica kobiety zaczyna się powiększać, dlatego też kobieta może odczuwać ból w podbrzuszu. U niektórych kobiet pojawia się także skąpa, czerwonawa lub brązowa wydzielina z pochwy. Dolegliwości te osłabną w kolejnych trymestrach.

Kobieta może już zauważyć już poszerzenie talii.
W trzecim miesiącu ciąży kobieta jest już psychicznie spokojniejsza. Przyzwyczajona jest już do innego trybu odżywiania oraz do myśli, ze w jej łonie rozwija się nowe istnienie. Oczywiście nie wszystkie kobiety muszą się tak czuć, ale jest tak ze zdecydowaną większością.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rozwoju ciąży w tym okresie, czytaj o:

lub 3. miesiącu ciąży.
Oceń 4,00 / 2

Mama na rynku pracy

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Kalendarz ciąży

Skomentuj Ciąża - trzeci miesiąc

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Ciąża - trzeci miesiąc

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko