Polki.pl
kom. (11)

Cellulit pod kontrolą

Całkowite pozbycie się znienawidzonej skórki pomarańczowej dla wielu z nas okazać się może nierealne. Warto jednak na wiosnę nauczyć się trzymać na wodzy wroga nr 1 kobiecych pośladków!

Cellulit pod kontroląSpośród wszelkich metod, rad i lekarstw, na pierwsze miejsce wysuwa się zdecydowanie… szczotkowanie ciała! Eksperci są zgodni, że to kluczowa broń w walce z cellulitem, nawet wręcz sposób na zwycięstwo totalne. Cała filozofia polega na przyspieszaniu obiegu limfy, która oczyszcza nasze ciało z toksyn oraz, krążąc, generalnie sprzyja jędrności skóry. Suchą skórę masujemy energicznie szczotką, od stóp w górę, zawsze w kierunku do serca, najlepiej dwa razy dziennie. Postarajmy się, aby włosie szczotki było w 100% naturalne (z kozy lub dzika), zaś uchwyt wygodny. Na delikatniejszych partiach skóry wykonujmy mniej dynamiczne ruchy.
5 minut szczotkowania, przed prysznicem, który pomoże pozbyć się martwej tkanki, to sprawdzona metoda redukcji cellulitu. Mało kosztowna, niezajmująca wiele czasu, ma również inne zalety:

  • stymuluje krążenie poprawiając koloryt skóry,
  • wygładza naskórek ścierając obumarłe komórki,
  • wspomaga regenerację skóry,
  • stymuluje produkcję sebum, przynosząc ulgę suchej skórze
  • nadaje skórze blask i świeżość.

Obok szczotkowania, na podium głównych wrogów cellulitu są jeszcze dieta i gimnastyka.
Nie ma co ukrywać, że sama zmiana menu nie pozbawi nas pomarańczowej skórki, jednak regularne jadanie dużej ilości owoców i warzyw, ograniczanie tłuszczów zwierzęcych, kofeiny, nikotyny oraz alkoholu oraz picie minimum dwóch litrów wody dziennie to rozsądny wybór gwarantujący, że sytuacja nie będzie się pogarszać. Dietetycy zamiast soli, pieprzu i ostrych przypraw radzą również przestawić się na zioła i nasiona. Z kolei fasola, soczewica i cieciorka pomogą dostarczając dużą ilość błonnika i niezbędnych protein.

No i oczywiście trzeba ruszyć się z kanapy – aktywność fizyczna nie tylko sprzyja redukcji cellulitu, ale również zwiększa dopływ krwi do powierzchni skóry, czyniąc brzydkie grudki mniej widocznymi. Najlepsze rezultaty przynosi 30-60 minut aerobiku, pięć-sześć razy w tygodniu. Nie zaszkodzą również ćwiczenia siłowe – mięśnie pomagają ukryć pomarańczową skórkę. Na widoczne efekty trzeba czekać 6-12 tygodni.

Poza tym masaże, specjalne kremy, zabiegi w gabinetach, dużo nawilżania skóry oraz filtry przeciwsłoneczne, które utrzymują wilgotność skóry, a zarazem i jej jędrność. W sumie, nic trudnego a radość na plaży bezcenna!
 
Oceń 5,00 / 1

Jak powinna wyglądać dieta na cellulit?

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Kosmetyczne ABC

Skomentuj Cellulit pod kontrolą

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Cellulit pod kontrolą

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl