Polki.pl
kom. (6)

Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

capoeiraCapoeira stworzona przez brazylijskich niewolników, stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich; zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich.

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć.

Capoeira jest grą (jogo) pomiędzy dwoma adeptami, która odbywa się w kręgu utworzonym przez capoeirietas (studentów Capoeira), chór i muzyków, Specyficzna muzyka nadaje rytm i tempo gry. Adepci mogą dzięki Capoeira osobiście znaleźć swą "siłę wewnętrzną" co zwłaszcza potrzebne jest dzieciom oraz młodzieży, ponieważ daje poczucie własnej wartości oraz pozwala z odpowiedniej perspektywy spojrzeć w przyszłość. Klub Sportowy Capoeira propaguje nowoczesną formę Capoeira Regional i Angola, która jednak oparta jest na tradycyjnych fundamentach i wartościach zawartych w przekazach dawnych mistrzów. Uczniowie w ten sposób korzystają z ogromnej wiedzy o prawdziwej historii, kulturze i społeczno-ekonomicznej wartości Brazylii.

Oprócz oczywistych walorów fizycznych Capoeira rozwija:
 • zdolność rozumowania,
 • daje śmiałość i pewność siebie
 • uczy wzajemnego szacunku

Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A
www.akademiaruchu.com.plOceń 5,00 / 1

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Fitness

Skomentuj Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

 • Dlaczego warto trenować nordic walking?FitnessDlaczego warto trenować nordic walking?Ten sport uzdrowi twoje ciało! Dowiedz się, jakie korzyści płyną z treningu nordic walking.więcej »
 • Nordic Walking - marszem po zdrowieFitnessNordic Walking - marszem po zdrowieZarówno w górach, jak i na plaży, w miejskich parkach i podmiejskich lasach nordyckie kijki biją rekordy popularności. Nordic Walking jest skuteczny, łatwy i niedrogi, dzięki temu wiele z nas może pozwolić sobie na...więcej »
 • Nordic Walking - sport dla wszystkichFitnessNordic Walking - sport dla wszystkichOstatnio możemy zauważyć coraz więcej osób maszerujących z kijkami, dzieje się tak, ponieważ Nordic Walking to aktywność dla wszystkich! Maszerują nie tylko amatorzy zdrowego stylu życia, ale także gwiazdy m.in.:...więcej »
 • Nordic Walking - w drogę z kijkamiFitnessNordic Walking - w drogę z kijkamiWraz ze zbliżającym się latem postanowiłam wreszcie zadbać o swoją kondycję fizyczną. Wszak ciepłe, słoneczne dni to najlepszy moment, aby wreszcie wyjść z domu i poruszać się odrobinę na świeżym powietrzu.więcej »
 • Tai Chi Chuan - sztuka walkiFitnessTai Chi Chuan - sztuka walkiTai Chi Chuan jest sztuką walki - wewnętrznym stylem Kung Fu - i chińskim systemem zachowania zdrowia. Te tanecznie wyglądające ćwiczenia mają zastosowania bojowe, jednak pamiętać należy, że Tai Chi Chuan jest...więcej »
 • Marsz z kijkamiFitnessMarsz z kijkamiTą nazwą określa się formę rekreacji polegającą na marszach ze specjalnymi kijami. Nordic walking wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W Polsce pierwsze...więcej »
 • Karate KyokushinFitnessKarate KyokushinKarate Kyokushin to jeden z najtwardszych stylów karate. Trening kyokushin karate opiera się głównie na 3 elementach: Kihon - czyli techniki podstawowe, Kata - czyli "walka z cieniem" oraz Kumite - czyli wolna walka. Kumite...więcej »
 • Ballking - sposób na zgrabną figuręFitnessBallking - sposób na zgrabną figuręNordic walking już zadomowił się w coraz to szerszej grupie aktywnie spędzających czas. Dla tych, którzy uwielbiają maszerować, polecam nową rewolucyjną metodę fitness. To ballking - połączenie ćwiczeń z...więcej »
 • Karate - samoobrona - rozwójFitnessKarate - samoobrona - rozwójKarate tradycyjne to starożytna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała ( synchronizacji oddechu, napięcia i rozluźnienia mięśni i dynamiki...więcej »
 • Skandynawska rewolucja dla każdegoFitnessSkandynawska rewolucja dla każdegoChcesz być bardziej aktywna, ale nie masz ochoty na miejski jogging ani mordercze treningi w zatłoczonych klubach fitness? Mamy dla Ciebie rewolucyjne i zarazem banalnie proste rozwiązanie. Idź za radą Gymstick Polska,...więcej »
 • A może Aqua Aerobic…?FitnessA może Aqua Aerobic…?Jest tyle opcji aktywnego spędzania wolnego czasu, że często nie możemy zdecydować się na najbardziej satysfakcjonującą. Ćwiczenia w wodzie, którym towarzyszy żywa i wesoła muzyka, mogą się okazać trafnym...więcej »
 • Aktywność fizyczna zimąFitnessAktywność fizyczna zimąPowoli nadchodzi sezon zimowych szaleństw. Jednak niektórzy z nas tą porą oddają się błogiemu lenistwu, czego skutkiem na wiosnę są dodatkowe kilogramy. I wtedy się zaczyna kolejny bum cyklów porad: „intensywne...więcej »
 • Fitness na świeżym powietrzuFitnessFitness na świeżym powietrzuWraz z nastaniem lata pora zapomnieć o dusznych siłowniach, salach do aerobiku i sztucznie nagrzanych basenach. Sama obecność na świeżym powietrzu to olbrzymi zastrzyk witalności, a połączona z fizyczna aktywnością...więcej »
 • 4… 3… prawa step touch!Fitness4… 3… prawa step touch!Każda z nas pewnie nie raz tak myślała sobie w ten sposób: – Koniec z tym! Chcę w końcu regularnie ćwiczyć! Ale od czego zacząć? Jak się do tego zabrać? Może powinnam ćwiczyć w domu? A gdybym tak wykupiła...więcej »
 • Zobacz podobne do Capoeira - sztuka walki, gra, taniecwięcej podobnych
Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie