Polki.pl
kom. (6)

Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

capoeiraCapoeira stworzona przez brazylijskich niewolników, stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich; zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich.

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć.

Capoeira jest grą (jogo) pomiędzy dwoma adeptami, która odbywa się w kręgu utworzonym przez capoeirietas (studentów Capoeira), chór i muzyków, Specyficzna muzyka nadaje rytm i tempo gry. Adepci mogą dzięki Capoeira osobiście znaleźć swą "siłę wewnętrzną" co zwłaszcza potrzebne jest dzieciom oraz młodzieży, ponieważ daje poczucie własnej wartości oraz pozwala z odpowiedniej perspektywy spojrzeć w przyszłość. Klub Sportowy Capoeira propaguje nowoczesną formę Capoeira Regional i Angola, która jednak oparta jest na tradycyjnych fundamentach i wartościach zawartych w przekazach dawnych mistrzów. Uczniowie w ten sposób korzystają z ogromnej wiedzy o prawdziwej historii, kulturze i społeczno-ekonomicznej wartości Brazylii.

Oprócz oczywistych walorów fizycznych Capoeira rozwija:
  • zdolność rozumowania,
  • daje śmiałość i pewność siebie
  • uczy wzajemnego szacunku

Akademia Ruchu
ul. Ruska 47-48A
www.akademiaruchu.com.plOceń 5,00 / 1

Domowe lody - Kasia gotuje z Polki.pl

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Fitness

Skomentuj Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Capoeira - sztuka walki, gra, taniec

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie