Polki.pl
kom. (1)

Brokuły dla cukrzyków

Charakterystyczna zielona czupryna, wyrazisty smak i niesamowite właściwości zdrowotne - brokuły z pewnością zaliczyć można to warzywniczej arystokracji.

Najnowsze badania dowodzą, że spożywanie brokułów odwraca zniszczenia naczyń krwionoBrokuły dla cukrzykówśnych spowodowane cukrzycą. Wszystko to dzięki sulforanowi, obecnemu w ciemnozielonych kłębach w dużych ilościach, który to wspomaga produkcję enzymów chroniących naczynia i znacząco redukuje procesy degeneracyjne komórek. Już wcześniej udowodniono, że warzywa z grupy głowiastych, do których należy także kapusta i kalafior, pomagają obniżać ryzyko zawału i chorób serca. Ludzie z cukrzycą na dolegliwości kardiologiczne narażeni są pięć razy bardziej niż zdrowe osoby, dlatego brokułowa dieta jest dla nich szczególnie wskazana.

Warto dodać, że brokuły oraz kalafior to także wielcy sprzymierzeńcy w zapobieganiu rakowi prostaty - zawarte w tych jarzynach związku mogą znacząco obniżyć ryzyko zachorowania na tą ciężką męską chorobę.

Naukowcy już pracują nad nowoczesna odmianą szlachetnego warzywa, która zawierałaby o wiele większe stężenie dobroczynnych substancji. Wygląda na to, że niedługo rzeczywiście talerz pełen zieleniny zastąpi nam apteczne preparaty. Póki co, pozostaje rozkoszować się brokułami w nadprogramowych

Agata ChabierskaOceń 5,00 / 1

Wielkanocna sałatka z brokułami - Kasia gotuje z Polki.pl

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Żyj zdrowo

Skomentuj Brokuły dla cukrzyków

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Brokuły dla cukrzyków

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Zdrowie