Polki.pl
kom. (18)

Białko w moczu

Białko w moczu

Mieszkam w UK. Jak wszyscy wiedza opieka podczas ciąży nie jest tu najlepsza. Podczas ostatniej wizyty wykryto u mnie białko w moczu. Mam opuchnięcia nóg i rak również po przespanej nocy. Dodam iż jestem w 38 tyg i do tej pory wszystko było ok. Proszę o pomoc.


Kasia

Białkomocz i obrzęki nie znikające po odpoczynku mogą być objawami gestozy tzw. zatrucia ciążowego. Niepokojący poziom białka w moczu to powyżej 0,5 g/l.

Staraj się mieć dietę małosolną- unikać soli(powoduje zatrzymywanie wody w organizmie-obrzęki), łykaj kapsułki z tranem lub wiesiołkiem. Zrezygnuj z kawy i mocnej herbaty.

Zaleca się dużo wypoczynku ( na lewym boku-poprawia krążenie krwi w macicy i nerkach) ponieważ przy aktywnym trybie życia u ciężarnej z gestozą następuje obniżenie przesączania kłębkowego-zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększa się natomiast zwrotne wchłanianie wody tzn. prowadzi to do powstawania obrzęków. Obserwuj przyrost masy ciała w tym trymestrze powinien być nie większy niż 500g na tydzień oraz kontrola ciśnienia.

Gdyby pojawiły się objawy takie jak:

Zaburzenia widzenia, gwałtowny wzrost ciśnienia, tiki , skurcze dłoni, ogólne pobudzenie lub silne bóle głowy zgłoś się do lekarza!!

W przypadku wysokiego ciśnienia lekarz powinien zalecić przyjmowanie leków na nadciśnienie. Bądźmy dobrej myśli do porodu już blisko.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Białko w moczu

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Białko w moczu

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko