Polki.pl
kom. (2)

Bakterie w moczu w ciąży

Bakterie w moczu w ciąży

Na początku ciąży po pierwszych wynikach wykryto bakterie w moczu. Zastosowano antybiotyk: Duomox 500 mg. Następne wyniki też okazały się złe więc zrobiono posiew moczu: wykryto bakterię: PROTEUS VULGARIS 10 do potęgi 6 /ml. Zastosowano antybiotyk Zinnat 250 mg, i
furagin 50 mg. Następny posiew okazał się jeszcze gorszy 10 do potęgi 7 /ml i wrażliwość bakterii na antybiotyk, który miałam podany wcześniej. Teraz jestem w 22. tygodniu ciąży (dostałam antybiotyk Augumentin 625 mg i skierowanie do urologa). Czy bakteria ta zagraża jakoś dziecku? Co mogę i powinnam jeszcze zrobić?

Angel

Nie mogę w tej sprawie autorytatywnie się wypowiedzieć ponieważ nie jestem urologiem ani nefrologiem. Zakażeniu układu moczowego sprzyja zaleganie moczu w pęcherzu moczowym, kamica nerkowa lub kamica pęcherzowa. Skoro zastosowane antybiotyki nie przyniosły efektu to warto udać się na wizytę do urologa. Konieczna jest walka z proteusem ponieważ bakteriomocz może powodować wzrost ryzyka porodu przedwczesnego oraz niskiej masy urodzeniowej noworodka. Co sam może pani zrobić to przyjmowac odpowiednią ilość płynów (ułatwia wypłukiwanie bakterii z pęcherza moczowego) oraz prebiotyki (przy kuracji antybiotykiem należy je stosować a także profilaktycznie). Warto przyjmować produkty bogate w witaminę C, ponieważ ona zakwasza mocz. Ma to znaczenie bowiem bakterie namnażają się w środowisku zasadowym. Poleca się również żurawinę (np. sok z żurawiny), sok z czarnej porzeczki lub wodę z cytryną. Proszę postarać się unikać jedzenia słodyczy.

Zobacz:

Powracające zapalenie pęcherza moczowego

Pozdrawiam serdecznie
Oceń 5,00 / 1

Katarzyna Bosacka opowiada o ciąży i zachciankach!

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Ciąża

Skomentuj Bakterie w moczu w ciąży

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Bakterie w moczu w ciąży

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl


Forum Dziecko