Polki.pl
kom. (24)

Arginina - jak zwiększyć popęd seksualny u kobiety?

Badania wykazują, że kobiety będące w stałych związkach mają znacznie słabsze libido od tych, które zmieniają mężczyzn co pewien czas. Mało tego, ich libido maleje z roku na rok. Według niemieckich naukowców po dwudziestu latach bycia z jednym partnerem, zaledwie około 20% kobiet odczuwa popęd seksualny.

Dlaczego tak się dzieje? W głównej mierze wpływ na to ma nasza codzienność. Zazwyczaj dzieje się tak, że na początku istnienia związku mamy dużo wolnego czasu. Potem to się zmienia. Otrzymujemy nową, lepszą i bardziej czasochłonną posadę. Rodzimy dzieci i wracamy szybko do aktywności zawodowej. Wracamy z pracy późnym wieczorem, zajmujemy się domem i zwyczajnie w świecie nie mamy ochoty na nocne igraszki. Do tego dochodzi jeszcze źle dobrana antykoncepcja hormonalna, która równie mocno obniża kobiece libido, a która jest coraz częściej stosowana u kobiet.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz w swojej książce "O kobiecie" zauważa również, że inną, niedocenianą przyczyną braku popędu jest związek oparty na cichej walce o dominację. To się zdarza np. w parach, w których partnerzy osiągnęli wysoki status społeczny. Mężczyzna zaczyna domagać się seksu, bo ma większe potrzeby seksualne. Im bardziej naciska na partnerkę, tym ona bardziej nie chce. Zaczyna bronić swojego terytorium, swojego "ja".

Niestety kobiety nie mają niebieskiej pigułki, która w moment zamieni je w boginię seksu. Według prof. Lwa-Starowicza wszystko przez to, że u kobiet ośrodki sterujące seksualnością są bardzo skomplikowane. Podstawowy problem tkwi w tym, że działanie tych ośrodków odpowiedzialnych za libido jest mocno powiązana z emocjami. Dlatego też jedna magiczna tabletka tu nie pomoże. Ale pomóc mogą terapie hormonalne a także psychoterapie. Wizyta u specjalisty może zatem być pierwszym krokiem ku odzyskaniu sprawności seksualnej.

Można również wspomóc się suplementami diety. Substancją wpływającą na wzrost kobiecego libido jest arginina, która jest donatorem tlenku azotu. To on właśnie jest odpowiedzialny za narastanie podniecenia i pożądania u kobiet. Argininę można odnaleźć w różnych preparatach dostępnych na rynku i reklamowanych jako podnoszące damskie libido. Niemniej jednak należy pamiętać, że nie zadziałają one natychmiastowo, jak viagra. Argininę należy stosować przez dłuższy czas i dopiero potem odczuwalne jest jej stopniowe działanie.
Oceń 3,75 / 4

6 najskuteczniejszych kosmetyków do włosów

 
 

Zobacz także

 
 

Podobne w temacie Porady seksuologa

  • Mężczyzna w gabinecie seksuologa Mężczyzna w gabinecie seksuologa Dlaczego mężczyźni powinni korzystać z porad seksuologa? Sprawdźcie!
  • Seks Polaków Seks Polaków Czy wiecie, że 5 razy więcej mieszkańców Polski, każdego dnia woli oglądać telewizję w łóżku niż...
  • Dzieci, seks i antykoncepcja? Dzieci, seks i antykoncepcja? Jak rozmawiać z dziećmi o sexie i antykoncepcji? Najczęstsze pytania młodych ludzi dotyczą tabletki po...
  • Opętane przez seks Opętane przez seks Około 2 miliony osób w Polsce są uzależnione od sexu, a co 5 z nich to kobieta! Kim tak naprawdę jest...

Skomentuj Arginina - jak zwiększyć popęd seksualny u...

Gość We-Dwoje.pl
Komentujesz jako dsfdsfds  /  Wyloguj sięZarejestruj się  /  Zaloguj się

Podobne do Arginina - jak zwiększyć popęd seksualny u...

Zobacz
ostatnie wydanie tygodnika

Wysłanie formularza jest jednoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu We-Dwoje Polki.pl